Ed Wood (1994)

Film je dějem a provedením celkově tak za čtyři hvězdy, a to i přestože působí lákavě nostalicky a roztomile, ale nedokázal mě upoutat tolik jako například Condonův snímek o Jamesi Whaleovi. Však tu pátou hvězdu sem musim vrazit z důvodu Martina Landaua. Snad nikdy jsem ještě herci nevěřil skutečnou postavu do takové míry jako zde. Belu Lugosiho si vystříhl bezchybně a místy jsem měl dokonce pocit, že to opravdový Bela je. Neuvěřitelné skvěle zahraná role, za kterou si mistr právem zaslouží oscara. Jinak velmi příjemný film, místy veselý, místy smutný, ale pěkný.

Chvění 4: Začátek legendy (2004)

Kvalita série Chvění klesá od dílu k dílu. Děj čtvrtého Chvění se přesouvá v čase, což je určitě krok trochu zpátečnický, protože tenhle díl nenabízí nic moc nového co se proměny červů a vynalézavosti zabíjení týče, ale zároveň to vůbec není takový děs, jak zde mnozí uživatelé píší. Michael Gross se vrací, tentokrát jako o několik generací starší Gummer a jeho povaha je naprosto rozdílná od té v předešlých dílech. Tenhle Gummer bohužel působí nudně, narozdíl od jeho militantního potomka. No, i po tomto díle mám sérii Tremors moc rád a milerád si někdy dám rekapitulaci. Nad první díl ale samozřejmě není.

Chvění 3 (2001)

I když je už třetí díl Chvění o dost slabší než předchozí dva, stále je to moc pěkná podívaná se slušnou dávkou vtipu a červých vnitřností. Škoda, že se nevrátil Fred Ward, ale Michael Gross jako Burt Gummer je dost silná postrava na to, aby utáhl celý film. Nápad s třetím stádiem proměny červů je dost ujetý, ale aspoň přišel snímek opět s něčím novým. Určitě bych nelitoval, že tohle pokračování vzniklo.

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

No, je to o něco slabší než původní díl, ale stále je to moc pěkná komediální akční podívaná s pěkně hnusnými červi. Je příjemné vidět staré známé hrdiny Freda Warda a Michaela Grosse. Trochu mě místy mrzelo, že se červi museli v polovině filmu proměnit. Trochu to ředí tradici snímku. V každém případě jsem se ale opět skvěle bavil. Celkově tak za tři hvězdy, ale dám čtyři s tím, že trojku si budu šetřit na další pokračování.

Okamžik vyzrazení (1974)

Okamžik vyzrazení není nějak zvlášť napínavý ani úchvatný únosový snímek, ale má pár scén které stojí za vidění. Dělala mi problémy hlavně docela dlouhá stopáž, která u některých Siegelových filmů může krapánek nudit. I zde jsem si párkrát uzívl. Taky je tu pár scénářových vad a nelogičností, ale dá se to překousnout. Ve finále je to slušný, nijak zvlášť okouzlující thriller s Michaelem Cainem v hlavní roli.

Soylent Green (1973)

Science fiction snímky 70. let mám rád. Zčásti proto, že nezobrazují budoucnost lidstva příliš pozitivně, a zčásti proto, že jsou zpravidla velmi originální. V Soylent Green je využita kritika společnosti, ničení životního prostředí (podobně jako v mém oblíbeném Tichém Běhu, který je ale mnohem silnější a akutnější) a hlavně přelidnění a s tím souvisejícími potížemi s potravou. Na zemi už dávno není normální jídlo a všichni jsou odkázáni na příděl skromného množství zelených sušenek pochybného původu. Do toho Charlton Heston vyšetřje vraždu a přichází na kloub záhadě Souylentu. Jediná věc, kterou bych filmu mohl vytknout, je ta, že má příliš moc nápadů a zanedbává některá primární fakta. Například, že by se lidé mohli chovat trochu divočeji, když nemají co do huby. Místo toho jen šlapou chodníky a čekají co bude. Je to ovšem opomenutelný fakt na pozadí filmu. Určitě zde najdeme mnohem více pozitiv něž negativ. V každém případě jde o velmi slušné scífko, které mne velmi potěšilo.

Fantom ráje (1974)

Téměř neznámá a velmi ujetá hudební fantasy komedie Briana De Palmy, která pracuje na principu Fantoma Opery Gastona Lerouxe a může v lecčems připomínat o rok mladší Rocky Horror Picture Show. Jeho kvalit však nedosahuje.

Hello Mary Lou: Prom Night II (1987)

Po solidní jedničce přichází dvojka, která nemá s původním dílem snad nic společného. Došlo ke změně postav i subžánru a snad jediné, co zůstalo, je maturiťák. V každém případě jde o skvělou podívanou pozdních 80. let, která má hodně co nabídnout. Snímek úplně srší odkazy na celou řadu klasických hororových snímků. Bavil jsem se velmi dobře a určitě bych tenhle film dál doporučil. Jsem zvědav na další pokračování. Skvělý Michael Ironside v hlavní roli.

Chvění (1990)

Nesmírně zábavná hororová komedie, která mě v době zhlédnutí opravdu neskutečně bavila. Skvělej Kevin Bacon v hlavní roli a mnoho dalších výborných postav (v čele s vesnickým balíkem Fredem Wardem a militantním paranoikem Michaelem Grossem). Mám rád horory, které se odehrávají v poušti a tohle je prostě můj šálek kávy. Zvlášť, když se můžu ještě pěkně nasmát. Je to sice prostě béčko jak cip a každému hororovému fanouškovi se smyslem pro humor se to musí líbit. Já se královsky bavil a určitě bych uvítal víc takových snímků. Jsem zvědavej na pokračování. Myslím, že na tomto tématu není co zkazit. Zábava to musí být v každém případě.

Skřítek (1993)

Tahle veselá polokomediální-polohororová taškařina je docela povedené béčko s originálním záporákem a hezkou mladou Jennifer Aniston. Děj neni nijak komplikovaný, řekl bych, že je skoro až primitivní, ale stejně nenudí a docela baví. Škoda jen, že je zde tak málo vražd. Ve finále si myslím, že potenciál mohl být využit lépe, ale stejně se na to dá s klidem koukat. Bojíte se teď skřítků?