Blade Runner (1982)

Nepotřebuji hledat nic filozofického jak píše Pomothy, o tom tento snímek není. Blade Runner je absolutní dokonalost od architektury, kostýmů, správně utahaně rozloženého děje s absurdně krásně jednoduchou pointou až po hudbu a žádnou nutnost vysvětlovat nesprávné detaily. Můj nejoblíbenější film v rámci žánru, absolutně nesmrtelné dílo. Mohl bych se na to dívat donekonečna. Škoda, že já osobně jsem nikde od té doby neviděl Hauera. 99%

Na straně osm (2011) (TV film)

To co má první film chybí druhému, a naopak. Rachel Weisz a Bill Nighy úžasní, hudba filmu dokonalá. Jen toho nesmyslného tlachání je až moc. Ale už jsem vidět i hůře nasazené dialogy než v tomto televizním snímku. 51%

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

já tyhle dva magory miloval. Původní Harry a Loyd byli moje oblíbené ztřeštěné postavičky. Co ale bylo tohle? Vtipy úplně umělé a vynucené jak nějaký přiblblý Kameňák a co je nejhorší tak většinou ty samé, co v původním filmu!! Místo toho, aby mi koutky vystřelovaly k uším, klesal mi pohled a průběžně jsem se musel odvracet, protože na něco tak stupidního se nedalo dívat. Ale abych nebyl jen ras, oproti When Harry Met Lloyd je to ještě poklad. 33%

Expres na západ (2011) (TV film)

Zatvrzelost Jonesova charakteru dodává celému filmu ten správný náboj, ale to vůbec nezaplátuje absenci napětí a jakékoli ucelenosti dialogů. Závěrečné uvědomění tak jen dělá tu požadovanou tečku za filmem a neplní žádnou jinou roli. Co mě ale zarazilo nejvíc, že snad nikdy u žádného filmu mi tak nevadila hudba jako u Sunset Limited. 51%

Johnny Worricker: Turks a Caicos (2014) (TV film)

Předem musím podotknout, že jsem zvolil otupěle a nejdřív jsem se podíval na tento snímek a nyní mám v plánu první a posléze třetí. Bill Nighy je perfektní, sedne mu to dokonale od pohybu těla až po projev. Winona Ryder je skvělou herečkou, ale bohužel to bylo až moc vidět. Role je zvládnutá bravůrně, ale prostě jí to věřit nelze. Nicméně jako vždy uhrančivá. Helena Bonham Carter nefungovala tak dobře jako Rachel Weisz. Hudební doprovod filmu je super. Walden vypadá jako by se měl každou chvíli zesypat, ale můj obdiv sklidil taky. Ovšem co mi na filmu vadilo, je jak byli všichni hned v obraze a hned o všem měli jasno. Jako celek to ale fungovalo a ani trochu jsem se nenudil. (výjmečně jsem taky nesledoval film s originálními titulky a stáhnul si české, které mě příjemně překvapily po mých zkušenostech u jiných filmů) 60%

Domácí vězení (2014)

Takovou blbinu člověk nevidí každý den. Atmosféra z toho sice dýchá, ale všichni jsou neuvěřitelně otravní a nejvíc matka, která z toho na druhou stranu vytěžila nejvíc a je nevětším pilířem filmu. Úplně by se hodila jako klasická postava - náboženská fanatyčka - do nějakého filmu podle Kingova románu. Zápletka s Eugenem zajímavá, ale pro celkový dojem je toho vcelku málo. Nicméně za originální struhadlo, šermující koš na prádlo a novou desetibojařskou disciplínu (hod střešní taškou) 59%

Mroží muž (2014)

Těšil jsem se hodně a zklamaný nejsem. Long to odehrál asi ve stejné kvalitě jako chvilkový vedlejšák v Zack a Miri, Depp je neskutečně otravný a zkazil mi druhou část filmu, ale Parks, to bylo něco! Je to sice role Shinning jak hovado, ale vůbec by se nemusel stydět postavit se vedle Nickolsna. Atmosféra filmu mě vtáhla, závěr byl úžasně naivní a pobuřující. Nicméně hned po naskočení titulků si člověk uvědomí jaká to vlastně byla ptákovina akorát malá třešnička se mu ještě dostane v podobě rozhovoru v titulcích o původním Smithově nápadu na film (i když upřímně originální nebyl v ničem. Je to takový slepenec jiných netradičních snímků). To co mě mrzí je, že namísto přiblblého Deppova vyšetřování, nedal přednost delší verzi námořníkova vypravování, které člověka úplně pohltí. 67%

Galaxy Quest (1999)

To obsazení, ten nápad! Když jsem jako milovník sci-fi překousnul počáteční odpor, zbytek filmu jsem se neuvěřitelně bavil. Všichni mají štěky jako v nějakém šíleném Allo, Allo! Justin Long v jeho první roli taky potěšil. Co ho znám, podává solidně standartní výkony, nehledě na to o jak velkou ptákovinu se jedná. 79%

Drive (2011)

Ryana Goslinga sleduji už od Vzpomínky na Titány a skvěle exceluje v každém filmu včetně Drive. Dan Stevens se svým Kenovským xichtem by se od něj roli kliďase měl učit, se svou hlavní postavou v The Guest. Film je schopně nasazený, i přes své pomalé tempo ani chvíli nenudí. Romantika je skvěle skloubena s násilím a v podstatě nic neříkajícím světle nechává diváka po celou dobu. Škoda, že nedošlo na více šoférských kriminálních scén, ale lítostivý filmový standart 90ti minut je jen chabé množství času, na to vytvořit poutavý obsáhlý příběh s akční tématikou. 85%