• Pohádka

Horší už to nebude (2006)

Zas jednou netradicni film, ktery me velmi pobavil, zabavil a snad i nadchnul. Je to proste skvely film u ktereho me prisel i absolutne genialni dabing. Ano, nekdy v budoucnu si ho urcite pustim jeste v originale, ale bojim se, ze mi to uz nebude sedet a behem par chvil to prepnu. Pak si ale zas znovu budu uzivat tu skvelou podivanou, plnou svezich dialogu a vtipu. doporucuji!

Poslední dny (2005)

citace Matty: Depresivní, hypnotický film pro trpělivé diváky

Skyfall (2012)

Bohuzel nenachazim ten prevrat, ktery se pry udal. Casino Royale (2006) a slabsi Quantum of Solace (2008) mi prijdou jako rovnocenni "predchudci" a ikdyz Daniel Craig zrovna memu oku nelahodi, mozna se to na toho agenta prave hodi.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

V tomto filmu plati namisto za vsim hledej zenu, za vsim hledej psa. Mozna to mi na filmu nejak nesedelo. Ja totiz psa vidim jako zvire a ne jako clena rodiny, ikdyz samozrejme k nemu mam uplne jiny vztah nez k veprovemu na taliri... Proste film pro me byl nejak kostrbaty, mozna to bylo tim, ze jsem se soustredil na svou lehkou bolest hlavy a film tak nemel uplne lehkou cestu me proniknout. Kazdopadne me strasne bavilo jak nenasilne se jednotlive dejove linie propojovaly, v lehkych naznacich - odkazech. Skvely byl take zaver a hudebni podkres. 80%

Obyčejní lidé (1980)

Pomalu jdouci film, neznamena nudny, spis jen, neni to nijak chaoticke i presto, ze se jedna o psychologicke drama. Vse na vas dopada presne v ten spravny moment a ja toto nacasovani naplno prozival. Strasne pozitivne na me pusobil psycholog, jakozto jedna z hlavnich postav filmu a naopak od zacatku nanejvis nesympaticka (matka) Beth, coz mozna byl i zamer vzhledem k vyusteni filmu, ktere me prekvapilo.

Na cestě (2012)

Predlohu neznam a velmi me prekvapuje tak nizke hodnoceni. Ikdyz je to silne osobity snimek, mam pocit, ze necim zajimavy muze byt pro hodne lidi. Me se proste pohled na rozjarene a silene mladi se vsemi svymi nastrahami i slastmi velmi libil.

Nebeští jezdci (2008)

Krasne zpracovani, prijemny film, nema ambice stat se nejlepsim filmem, ktery jste kdy videli, ale tak prijemne pohladi az na samotny konec. Vlastne kdyz se tak zamyslim, mozna lepsi vypnout zaroven se zaverecnymi titulky.

Americký gangster (2007)

Vic nez jen prosta gangstarka. Mozna i diky tomu, ze "nejvetsi zaporak" ma po vetsinu filmu vase sympatie.