• Pohádka

Where the Trail Ends (2012)

Mozna vas po chvili stejne jako me napadne, ze by tam toho "jezdeni na kole" mohlo byt vic. Jakmile jsem si to rekl, prepnul jsem se do rezimu "hele to je hezka priroda, a dokonce tam i jezdej obcas na kole, to je super". V tu chvili zacal byt film akcnejsi zivejsi a co vic, vyvstanula dalsi myslenka a to " sakra, ja vubec nevim jestli spadne nebo ne". Zacal ten film opravdu bavit, protoze je to realne. Nejen ze v tech 82 minutach filmu vam nastini, ze ikdyz mate penez dost tak musite stejne nekdy pouzit nohy abyste si potom sjezd uzili, ale taky ukazali, ze i profici proste padaj na drzku. P.S.: Tleskam za soundtrack, ktery se mi libil a ktery me i obohatil. P.P.S.: Life Cycles je pro me jeste o dost lepsi a o to vic, ze to neni zadny megalomansky projekt.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Skoda, ze jsem toto zhledl az nyni. Pamet slouzi tak na pul a myslim, ze kdybych to videl v one dobe bavil bych se jeste o neco vic. Jedina opravdova a snad i objektivni vytka je absolutne trapny, zalostny konec, myslim tim poslednich +- 10 minut.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zklamani. Postavy na vas nezanechaji zadny dojem, jmena zapomenete se zaverecnymi titulky - pokud jste si je nekdy vubec zapamatovali. Bilej skret(jmeno uz opravdu zmizelo z me pameti) me nepripadal nijak zakernej-hrozivej, coz jako uhlavni nepitel by asi mel ne? Cely film probehl naprosto bez emoci, bez jakehokoli zajimaveho momentu navic obdaren dost nelogickymi "bonusy". V podobe Gandalfa a jeho chovanim, v podobe "lupice", ikdyz to postupem bylo trochu (ne)vysvetleno Gandalfem. Ano je to navrat do Stredozeme, na ktery jsem se opravdu tesil, ale takhle jsem si to nepredstavoval. Je hezke, ze nam kamera lita jak zbesila a nektere zabery jsou opravdu dechberouci, ale co na tom, kdyz na to pohlizim, jak na smesici fotek, na kterych je nekdo, kdo me vubec nezajima. Zajimave/pravdive komentare: boshke , Cival P.S.: Hodnoceni nad 3* si dokazu vysvetlit jen tim, ze ten kdo je dal je vylozene Fanatik nebo se chtel ciste podivat na to, jak to vypada na Novem Zelandu a "pribeh" bral pouze jako doprovodny program, jakoby pro nej na filmu v kine byl nejdulezitejsi popcorn.

Temný rytíř povstal (2012)

Skvele, az na nektere detaily...tak treba motorka, pro me je tak neuveritelna(v spatnem slovasmyslu) az je mi z ni do smichu, kor ve scenach kdy "jedu opravdu rychle", je videt, ze jede pomalu a jeste se cela klepe na vsechny strany. Nepochopil jsem "hlasku" pri odpaleni tunelu, co to bylo? Batman poda, kulicku, jak kdyby to byl hopik(o stejne velikosti) a rekne pocitej do 5 a hod to. Potom "bum" jak z petardy a najednou Batman ve svem (mimochodem take dost prapodivnem) vznasedle uz cestu klesti. To mel byt for nebo to bylo mysleno vazne, protoze ja jsem si nevsiml, ze by ten film byl pojat s nadsazkou jako komiks nebo...opravdu jsem to asi nepochopil. Potom by se dalo spekulovat o zaverecnem hribu, o "povstani Batmana samotneho", o prodanych akciich - jak najednou muze prijit ze spatne prodanych akcii o auto, o sve penize a tvarit se pritom, ze je kdovijak rad, ze mu zustal dum. No nic, asi jsem byl prilis narocny divak, kazdopadne radky vyse jsou spis jen takovou polemikou. Je to bezpochyb kvalitni, zabavne zpracovani, ktere ma stavu a to plati o vsech 3 snimich s touto tematikou v rukou Christophera Nolana.

Nedotknutelní (2011)

Film byl natolik popularni, ze jsem k nemu nejak ztratil duveru. Ted jsem k nemu duveru nasel a pustil si ho. Nezklamal a naopak predcil kdejake ocekavani. Film me opravdu bavil, svym humorem, prostym poselstvim, krasnym pribehem. Bal jsem se, ze se stane neco zleho, po cely film a snad to tak bylo i dobre. Konec me vehnal slzy do tvare a jak tak utikali ty jmena na obrazovce, musel jsem si sam pro sebe rict "páni, jsem z toho vazne celej pryc". P.S.: Ne, neni to Dustin Hoffman ( ;

Oranžová láska (2007)

Predevsim vizualni stranka filmu zaujme a nepusti, pribeh pak letmo pripomnel Romea a Julii, ikdyz priciny/okolnosti jsou uplne jine. Pro me to byl velmi prijemny film mozna i proto, ze jsem trochu snilek a verim, ze se to skutecne mohlo odehrat az na nejake detaily... Mozna taky proto, ze Oľga Makajeva je velmi pohledna.

Amazing Spider-Man (2012)

Bohuzel tema Spider-man uz je trochu vycerpano, zda se mi. Jinak pravdou zustava, ze toto zpracovani je o dost lepsi nez "pavoucek" z roku 2002, mozna hlavne diky tomu, ze pro me bylo uveritelnejsi.

Diktátor (2012)

Prvni povedena silena komedie. Citace kinej: "Cohenův humor balancuje na pomezí geniálně trefných fórů a úplné debility..."

Svět podle Lelanda (2003)

Jsem z toho hodne vyjeveny. Je to film po kterem vam vyvstane v mysli nepocitane otazek. Ktery vam poskytne jiny pohled na svet, na zivot, na jeho casti. P.S.: Prekvapenim pro me samotneho bylo, ze po skonceni se necitim hur nez pred nim, ikdyz se zaobira otazkami velmi citlivymi a nekonci zrovna radostne.

Rebel bez příčiny (1955)

Dukaz, ze i pred temer 6o lety, umely natocit silenost. Narozdil od dnesnich, ale ma hlavu a patu.