• Pohádka

Pollock (2000)

Bylo to jako vstepeni nejakeho zazitku, nejakym nadprirozenym zpusobem, ktery castokrat ani nebyl az tak prijemny. Napada me prirovnani z nejakeho scifi, kdy vam ruku vnori/prilozi k hlave a vy najednou vite "vse". Pripadal jsem si tak cely film a odnasim si z neho pocit, ze jsem videl cosi neobvykleho a vic to popsat nedokazu..

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Vyjmecnost vykoupena par zvucnymi jmeny, ale jinak? Pche, podprumerna podivana pro pubertaky, ktery chteji videt poradnou poulicni bitku. Ach ano, malem bych zapomnel, jeste jedna vec je nutna zminit o tomto 10 minutovem snimku. Jedina veta, kterou si z toho clovek odnese je: "Do you know the difference between justice and punishment?". Ne, to mi opravdu nestaci. 60%

Ten kluk (2007)

Psychologicke, nadmiru realisticke drama o tom, ze lidi jsou svine. Kdo o tom pochybuje, muze se podivat prave na tento film, ktery probudi vztek ci litost, to zalezi na povaze, te tve. Andrew Garfield to zahral skvele. Z pocatku mi do toho moc nesedela Erikova/Jackova mluva( "zasekanost" ), ale postupem casu tomu bylo spise naopak a vlastne je to i pochopitelne, pokud si male dite prozije neco takoveho asi z toho opravdu v poradku nevyjde. Zpusob, jakym se dozvidame o pravdepodobne spachanem zlocinu tohoto maleho kluka - postupnym davkovanim v prubehu filmu, je zajimavy a pridava na spadu i zajimavosti. Plnohodnotných 5* +

Good bye, Lenin! (2003)

Naprosto omameny z toho snimku jsem. Pro svou jednoduchost a zavaznost tematu, ktery si vybral, pro hudbu, pro nadmiru sympaticke herce (zvlaste Alex a Lara a i samotna maminka). Zaujal me zpusob dokonceni filmu, ktery pro ty, co to chteji mit otevrene, poskytuje dostatek nezodpovezenych otazek a spekulaci, a zaroven pro ty, co chteji opak, dostanou konec, jak se patri aniz by poprel ty otazky/spekulace. Asi tezke na pochopeni, ale myslim, ze po zhlednuti filmu to kazdy pochopi, tak jak jsem to zamyslel. Mimochodem, jak uz zde bylo nekolikrat zmineno, o komedii zrovna nejde.

Poznáš muže svých snů (2010)

Neuplny konec ma sve krasy, ale me vzdycky spise trochu nastve. Jinak je to jedna velka "tragedie", ktera nam nic neprozradi, ale za to se u ni ani chvili nenudime.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

3*, za konec, ktery to pohrbil. Rval jsem si vlasy za to, jak trapne to bylo, ale jinak to je skvely film, zabavny a svezi.

Expendables: Postradatelní (2010)

Stallone trochu nestacil s dechem, zda se mi, ale komedie to pro me rozhodne byla. Kdyz behal po moste, a nasledny skok do letadla, jsem se musel opravdu zasmat a pustit jeste jednou, protoze jsem myslel, ze se divam na Supermana a at uz lital nebo mel sedmimilove boty, je to vice nez jen dobra podivana. Mela spad a akce byla citit vsude. P.S.: Trochu mam strach z druheho dilu, ale nebudeme predbihat.

Cizinec (2010)

Vic nez dobre to byt mohlo, spatne to bylo. Byla to takova prehlidka filmovych hvezd a onoho mista, nez nejaky filmovy zazitek. Citace Cervenak: "Chcelo to byť štýlové, je to nehorázne ťažkopádne. Chcelo to mať nadhľad, je to len smiešno-trápne. Má to veľké hviezdy, no celý film odohrajú s tým istým výrazom a tónom hlasu. Vlastne jediný nažive je tu Bettany, ktorý zas a znovu dokáže nadchnúť aj v totálnej žumpe."

Londýnský gangster (2010)

Poslednich 15 minut, ze bylo to nejzajmavejsi na filmu? Prd. Naopak, me se velmi zalibil tento film jako celek. Prisel mi nevsedni a ikdyz stylem a mozna i nekterymi scenami pripominal tento film jine(zvlaste filmy od Guye Ritchieho), tak mi prisel zajimavy. Soundtrack mohl byt trochu bohatsi, jednotlive sceny... no nic. Proste plnohodnotne 4*

Den zrady (2011)

Trochu zklamany z konce, avsak pro nekoho prave ten muze byt tim nejlepsim na celem filmu. Prijemni herci i zpracovani(celkovy beh filmu, kamera, dialogy), bal jsem se nudy, ktere jsem se nastesti nedockal a vlastne pravdou je, ze jsem se bavil vic nez u kdejakeho akcniho filmu. P.S.: nectete oficialni text distributora...