• Pohádka

Vetřelec (1979)

Pocit, jako kdyz se vam celou dobu chce na zachod, ale nemuzete odejit, protoze prave pisete pisemku nebo mate dulezite jednani. I pres zavrene oci nebo ucpane usi, promlouva hruza a napeti, provazejici celym filmem. Nejlepsi film sveho druhu - to snad mluvi za vse, ikdyz teda musim priznat, ze si nejsem zcela jist tim, jestli bych to chtel videt znovu.

Amadeus (1984)

Velice poutave zpracovan skvost, kteremu se jen maloco vyrovna. Jestlize se rekne kvalitni film, myslim, ze dlouho po tomto filmu se mi nevybavi nic jineho, nez prave Amadeus. Citace kleopatra: Síla od prvních minut, kdy se Salierim v nosítkách běží sluhové do špitálu, sněží a do toho řve hudba. Formanovi se podařilo natočit životopisný film o hudebním skladateli tak, že se lidi, kterým vážná hudba nic neříká, sebrali a šli si koupit aspoň Malou noční hudbu a vůbec se najednou byli schopni podívat na kult kolem historické postavy nikoliv jako na sochu, která stojí někde v hale LŠU, ale jako na skutečný život skutečného člověka z masa a kostí i s odvrácenou stranou slávy. Kostýmy, které vytvořil Theodor Pištěk, jsou úchvatné a propracované do posledního detailu. Hudební kousky jsou skvěle vybrané a perfektně načasované, zvlášť povedená je scéna, kdy Mozartův diktát Requiem Salierimu je podmalován hotovou hudbou a prostříhán ujíždějícím kočárem.

500 dní se Summer (2009)

Pravdive, pekne a s paradni muzikou! Zpracovani, ktere me vzdalene pripomnelo film Juno, se mi velice zamlouva a dodava filmu takovy (ne)urcity harmonogram. Napln filmu nenudi a v podstate od prvopocatku jsem film hltal. Nazory hl. postavy = v prvni rade zabava a vlastni poteseni, je v dnesni dobe a alespon v mem svete hodne obvyklym jevem, a ikdyz me to vlastne cely film stvalo, na konci jsem si uvedomil, ze by tomu melo byt naopak. Diky tomu by me hodnoceni melo stoupnout, protoze kvuli tomu je film o necem vic nez o "chlapci, ktery potka divku" 2x.

Chaotická Ana (2007)

Je to bezpochyb velice neobycejny film, ktery zapusobi, jestli dobre zalezi predevsim na vas a vasi osobe. Ve me vyvolal hlavne uzkost, nicotnost, smutek, bezprostrednost, opovrzeni a mozna i trochu zlost, nevim jestli to byl zamer ci nikoli. Dokazal bych oduvodnit jakykoli pocet hvezd, ale nakonec 3* budou asi adekvatni. Jako velke minus vidim konec, ktery je naprosto sileny, a dalsi drobne chybicky.

Kutil Tim (1991) (seriál)

Na same hranici trapnosti s uzasnou legraci, jen si nejsem jist, zda se to "Timovi" dari vybalancovat.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál) odpad!

Bohuzel, krom velice krasneho Kitta v podobe Fordu mustang, to je vazne bida. 100x radsi se podivam na stareho Knight Ridera, ktery sice casem trochu zesmesnel, ale porad se drzi na nejake urovni, ktere tahle samozvana "vracici se legenda" nikdy nemuze dosahnout.

Příběhy včelích medvídků (1984) (seriál)

Nejlepsi vecernickovy soundtrack a nejen v hudbe se projevuje kvalita teto serialove pohadky. Bila, Bila a Chvatam, Chvatam maji v hlave snad vsichni, mozna i hlusi.

Broučci (1995) (seriál)

Mozna, je to horsi nez v knizni podobe, presto skvele a okouzlujici.

Co se děje v trávě (1980) (seriál)

Cervik a Housenka, tyto dily si pamatuju nejvice, ale celkove je to vydarene