• Pohádka

O človíčkovi (1985) (seriál)

Prekrasny "vecernicek", napadity a presto prosty a jednoduchy, naucny a to by mela byt pohadka pro deti hlavne!

Jája a Pája (1986) (seriál)

Urcite patri do prvni trojky ze vsech "vecernicku"

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

Ohledne superstar obecne a podobnym "soutezim nebo spise realityshow" si myslim, ze ikdyz podstatne mene vydelecne, tak by bylo podstatne vice uzitecne, kdyby zasedli na zadek odbornici a ne tluchubove, ktery v poslednich kolech(finalovych) uz ani nemaji potrebny slovnik pro to, aby rekli, jak se jim to libilo a nedokazi nic vytknout. Kdyby z toho alespon nedelali divacke orgie pro 11lete divky...

Leon (1994)

Leon, sam si zehli, misto alka pije mleko, stara se o kvetinu a ma blizko k detem nebo spise diteti - "uzasny chlap". Ma jeden neduh a tim jsou zbrane a s nimi povolani (od/u)klizece. Sledujeme deni kolem Leonova zivota, kolem zmeny, kde do jeho stereotypu vkracela mlada divka, ktera prisla o vsechno a nasla jeho. Leon si uvedomuje, jak kazdou pracickou riskuje a zacina pomalu, ale s jistotou prehodnocovat svuj zivot. O vynikajich hereckych vykonech zvlaste pak Natalie Portman, bylo napsano uz spousty radku, presto ani ja nemohu opomenout to zminit. Uzasna podivana s dejem, ktery oslovil a jak se zda, nejen me.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nikdy jsem netvrdil, ze Jim Carrey je spatny herec, ale diky postavam a filmum ve kterych jsem ho videl, jsem ho nemel zarazeneho do te spravne skatulky, postavu Joela a jeho zivotni zkousku, rozhodovani, prozitky by rozhodne neumel zahrat kazdy a ja jsem to Jimimu C. proste veril, v tom filmu jsem ho behem par minut prestal mit za toho, posahaneho za kazdou cenu vtipneho, komika(nebo spise blbce). Velice originalni, mozna trochu zdlouhavy, ale promysleny(i na dlouhe-nenasilne zamysleni) film.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Milovat nebo opovrhovat, nic jineho asi k tomuto serialu citit nemuzete, mozna jeste konstatovat, ze chapete zalibeni druhych, ale vas osobne to neuchvatilo = muj pripad.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Vynikajici herecke obsazeni, ktere me neustale prekvapovalo, protoze i ve vedlejsich rolich jsou zvucna jmena, pribeh podtrhuji krasne zabery. Sceny, kde to napetim pretekalo(utek od vdovy, nalezeni "mrtveho" otce) nebo naopak jsem pretekal ja sam v podobe slz, byly krasne a promyslene. Zpracovani, to jak se pribehy postupne slevaji do jednoho aniz by z toho divak byl zmaten.. Jsem uchvacen, videl jsem tento snimek uz drive, ale nejak jsem asi nemel spravny tok myslenek, ted bez vyhrad 5* a s potleskem.

Štěstí na dosah (2006)

Smutny, neunavujici, krasny, dojemny, ale hlavne, hlavne pravdivy.

Život pod vodou (2004)

Nedobre, nudne a po hodine a +- 15 minutach uz jsem to bohuzel opravdu nevydrzel a vypnul, ikdyz to je neslusne. Nechapu, jak to tu muze mit +70% Asi mam jiny smysl pro humor nebo jsem pri zhlednuti nebyl dobre naladeny.. Velke zklamani