• Pohádka

Muž, který sázel stromy (1987)

I na toto vypraveni, musite mit naladu, avsak pokud se na to podivate v ten pravy cas, dostane se vam opravdu krasna podivana, vypravena prijemnym hlasem a nahle zapomenete na problemy, ktere vas tizi. Je to jako sen, ktery se zdal Elzearu Bufierovi, staremu panovi, ktery presne vi ceho chce dosahnout. Opravdu pusobive a elegantni ztvarneni.

Harvie Krumpet (2003)

O chlapikoj, kteremu zivot opravdu nadelil. Prijemne prirovnani a "fakta" u kterych se vazne zasmejete! z filmu: "Zivot je jako cigareta. Uzijte si ho az do konce."

Control (2007)

TOP10 Pokud se da mluvit o lasce k filmu, pak si ji predstavuju jako vztah, ktery jsem si nyni vytvoril k tomuto snimku. Excelentni hudba a vykon hercu (Sam Riley, Samantha Morton, Toby Kebbell, ale i ostatnich), vynikajici pribeh, ktery Anton Corbijn dobre uchopil. Cernobila vyzdvihla obsah filmu, ktery vypravi o hodne vecech a skutecnostech, pro ktere ja slova moc nenachazim. proto - Citace kleopatra: "Měl hudbu, lásku, slávu, přesto byl na sebe sám a ta osamělost neřvala, jen tak tiše černobíle sténala a to bylo to, co se mi na Control moc líbilo."

127 hodin (2010)

James Franco to zahral opravdu hodne dobre, a v mych ocich hodne stoupl. Bohuzel krom neho a pomerne dobre hudby, me snimek nudil. Nedovedu si predstavit, ze by se na to chtel divat nekdo jeste jednou, snad jedine nejaky podobne poznamenany cestovatel, vyhledavajici "bezvychodne" situace s trochou "doktora" v sobe.

Hotel Rwanda (2004)

Drasavy film o beznadeji, o lasce, ktera nezna hranic, ale take o lidske nenavisti a sebestrednosti. Na takovychto filmech je tezke cokoli vytknout, pokud to herci dobre zahraji, coz se stalo. Odehrava se to ve vsi vaznosti, kterou tomu dodava i fakt, ze to je podle skutecne udalosti.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Thank You For Smoking, je krasny film, hrajici si se slovy o jednom z velkych temat. Hned na zacatku vas prijemne naladi hudba Texe Rittere, a nasledujici prvni slova hlavni postavy privedou do atmosfery filmu, ve ktere se citite opravdu dobre, konec je prekvapivy a "last song" jakoby vas vyzyval jeste jednou, se na film podivat. Je to jeden velky a opravdu povedeny vtip, ktery vsak vypovida o pravdive udalosti, a proto je dobre se na film podivat i z trochu jineho pohledu, nez jen jako na komedii. Jason Reitman vytahl ze sve pokladnice jeden ze skvostu, na ktere je proste radost pohledet.

Mulholland Drive (2001)

Hned v uvodu cloveku vyvstane nekolik otazek, a clovek by cekal, ze na ne dostane odpoved, omyl! Dalsi a dalsi minuty zarucuji dalsi a dalsi otazky a na konci(z meho pohledu) se dostalo jen jedne odpovedi, coz me rozhodne neuspokojilo...Je to natolik chaoticke, ze nechapu, jak to mohl poslepovat jeden clovek. Ikdyz jsem citil napeti, zlost a byl jsem i casto udiven vyvojem "pribehu", mohu s klidem rici, ze jsem se nudil a lituji temer 2,5 hodiny, ktere jsem tomuto filmu venoval.

Američan (2010)

POMO tento film okomentoval, absolutne dokonale, a proto ja to nebudu sdelovat jinymy slovy. POMO: "Goerge má holt taliansky vidiek rád, a žiadny iný film neukáže lepšie (krajšie) ako tento, prečo je tomu tak... Corbijn je navyše režisér zvučného umeleckého mena. Tichý, na prvý pohľad nevzrušivý a smutný portrét tichého, na prvý pohľad nevzrušivého a smutného nájomného zabijaka. Nie prvý raz sfilmované, ale prvý raz sfilmované takto komorne, bez potreby akcie, ale s neustálym pocitom nepokoja a neistoty. Do samotárskej nálady a k panákovi whiskey ako uliate. Vážme si nové pohľady na staré veci. Originalita je (a čím ďalej tým viacej bude) vo filmoch vzácna. "

Prokletý ostrov (2010)

Tento film nemohu ohodnotit hvezdickami, ani smysluplnym komentarem Je to proste naproste psycho, ktere prozijete spolecne s hlavni postavou, kterou vic nez dobre ztvarnil Leonardo DiCaprio.

Dobré srdce (2009)

Je jako slovnik sprostych slov a nadavek v te nejprostsi forme, presto si myslim, ze tento film neni pro tupce, ani pro lidi s malou slovni zasobou, mozna prave naopak. V onom filmu se skryva velice drasavy a zajimavy pribeh, ktereho donuti snad kazdeho se aspon letmo zamyslet, jestli zijeme tak, jakbychom meli! Az na "April", ktera me absolutne nesedla,a spise kazila celkovy dojem z filmu jsem si postupne oblibil i vsechny herce, to, ze je tento film predvidatelny bych rozhodne netvrdil, alespon ne v porovnani s ostatnimi! (1* ubiram prave za nestastne ztvarneni April, a tak trochu i za ne uplne stastne dokonceni filmu)