• Pohádka

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Rozhodne neni film pro vsechny, je velice osobity a ztresteny, charakteristicky humor je ve filmu casto podtrzen zajimavou grafikou a celkove zpracovani je originalni. Prekvapuje me hodnoceni na csfd, protoze si myslim,ze film je urcen pro pomerne malou skupinu lidi, avsak ikdyz jsem si to nemyslel i ja do ni patrim. Svou originalitou si me tento snimek naprosto ziskal a opravdu ani na chvili jsem se nenudil, alespon na poprve. P.S.: Tleskam hudbe, ktera se taktez nadmiru vyvedla.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Srdcova zalezitost. Hawkeye temer vzorem, minimalne detskym, avsak plno vtipu mi doslo az pozdeji. Ikdyz jsem vsechny dily videl uz tolikrat, rad se kdykoli podivam znovu a myslim, ze takovy serial by mel byt, presto ze jich neni mnoho.

Loupež po italsku (2003)

Je to prijemny oddechovy film, o kterem jsem mel opravdu nevalne mineni, nakonec jsem podlehl tomu, kolik mych oblibenych hercu tam hraje a napric ocekavani, jsem opravdu velice mile prekvapen. Myslim, ze je chybou davat slabe hodnoceni kvuli tomu, ze jiny podobny film je "lepsi" (Dannyho partaci).

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Slova jako, naivita v konfrontaci s realitou; jiny pohled na svetovou valku. Tento film nejvice vystihuji a o moc vic k tomu dodat nejde.

Sociální síť (2010)

The Social Network, na me velice zapusobil, o to vic, ze me to zajimalo, jak tento kolos vzniknul. "Mark Zuckerberg opravdu neni takovy kreten".

Fontána (2006)

Nepopsatelny film.

Super Size Me (2004)

Ikdyz bych si to sam od sebe nejspis nepustil, jsem spokojeny a jsem rad, ze jsem to videl. Rozhodne muj obdiv patri Morganu Spurlockoj i jeho zene/slecne, a to za napad, ale hlavne, ze to, ze to i udelali a nedali od toho ruce pryc.

Poslední neděle (2009)

Naprosto bezchybny film, ktery me velice zaujmul, jak tematem, tak pojetim a herci/hereckymi vykony. Libi se mi jak, pohled "sekty" na sebe samu je hrdy a prejici, nasledne prechazi do oci nekoho jineho, a ten to vidi jako absolutni blbost a silenstvi. Sam "zakladatel" s tim ma pramalo spolecneho a tudiz to je vlastne jedna velka utopie, a prestoze to vsichni vi, tvari se, jak to je vse dulezite a ono taky je, jde prece o majetek...

Pravidla moštárny (1999)

Je to dobry film, ktery ma pro me jednu a to zasadni chybu, ze s predlohou sice ma hodne spolecneho, ale rozhodne ne vsechno, samozrejme, ze tam nemuzou do +- 2 hodin nacpat 622 stran knihy, ale preci jen aspon to, co tam bylo se mohlo shodovat..