• Pohádka
  • Krátkometrážní

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Burton definitivně ve spárech Holywoodu. Když strašit, tak jen decentně, aby se mainstreamem odkojení diváci moc nelekli. Nejhorší byl padouch, který neustálým rádobyvtipným hláškováním spolehlivě zabíjel strach, který by jinak jako postava mohl vyvolávat. A, nemohla jsem si pomoct, ale místo Evy Green jsem v té postavě pořád viděla Helenu B-C.

Iggy Pop - Sunday (2016) (hudební videoklip)

Ach jo, všichni stárneme, i nezničitelný Iggy, ať cvičí, jak chce. Klip spíš průměrný, ale dozvíme se, kde Iggy bydlí (není ta figurína ze songu s Bregovičem?!). Muzika povedená (jako celé album), hlavně ten přechod ke konci.

Vlkochodci (2020)

Trošku zklamání. Přece jen, řada motivů už se objevuje u předešlého Moorova kellského Brendana a některé dějové zvraty jsou trochu násilné (hlavně ta otcova proměna ke konci). Píseň moře dokázala okouzlit i zasáhnout mnohem více a přesněji. Na druhou stranu v konkurenci jiných animovaných filmů jde pořád o krásnou a silnou podívanou.

Tchyně (1963)

Dneska zajímavé hlavně jako dobový dokument, i když staré dámy jsou pochopitelně přesné a skvělé. Jestliže taková neděle je to jediné, pro co žijí, je to vlastně i velmi smutné.

Trapný večer (2000) (divadelní záznam)

Pánové, tak tohle ani nebylo trapný a bohužel to nebylo ani vtipný. Ani se nechce věřit, že tohle je TO velké Dejvické divadlo.

Roman Polanski - stoprocentní profesionál (2019)

zajímavý pohled na tvorbu filmů soustředěný hlavně na Polanského spolupracovníky z profesí, které většinou moc prostoru před kamerou nemívají. Dokument se ale zabývá jen pozdější tvorbou. Nejcennější asi zmínky o filmech, které neprošly. Velkofilm o Pompejích? Dvojník v hlavní roli s Travoltou? Jak tohle Polanského napadlo...

Příběh se starou lenoškou (1972) (TV film)

já teda nevím, ale ta lenoška, nebylo to spíš křeslo? ale jinak půvabná jednohubka, to bez pochyby. Jen mohla být klidně trochu kratší. Kdo by byl čekal, že se Zd. Řehoř bude málem i prát? Liškova hudba poznatelná snad po třech vteřinách...

Čtvrtá hvězda - Třináct sirotků (2014) (epizoda)

Důstojné zakončení. Konečně se do popředí dostala i postava ředitele, přeborníka v Mahjongu, který si konečně vyšlápl i na dospělého protivníka. Jen si nedovedu představit, jak by s tím proměněným osazenstvem hotel vedli dál.

Čtvrtá hvězda - Ochránce smečky (2014) (epizoda)

Postavě Davida tedy autoři naložili. Nejen že ho nechali v předešlém díle znectít nějakýma Skotama, ale teď ještě, když v něm procitne ochranitelský pud, tak ho nechají takhle padnout? ještěže Pavlínka má i pro tohle selhání vysvětlení.

Čtvrtá hvězda - Vyhazov (2014) (epizoda)

Františkova příběhová linie je iritující, i když perfektně zahraná. Trojan asi míň sympatickou postavu ještě nehrál (?). Enigmatické výroky: "volím krtečka" a "bubiny".