Past (1999)

S odstupom času si tento film nechávam vychutnávať oveľa viac sprístupniť ako kedysi. Connerymu sa na staré kolená ešte zacnelo po svižnejšej roličke a keďže sa jedná o jeden z jeho (zatiaľ) posledných filmov, predsa len začína mať väčšie čaro. Rovnako ako Catherine. Takže presne ako vraví 'POMO', parfém, ktorý vonia možno nie na prvý krát, ale postupne som si naň zvykol. A napínavosť treba spomenúť tiež. 75%.

Válka Roseových (1989)

Uaaa! Manželský masaker v podaní M. Douglasa a K. Turner asi každému nechá nejaké stopy. Ťažký proti-manželský snímok s čiernejším humorom než anglické klasiky alebo morbídne snímky s mŕtvolami. Na to všetko stačí pár scén s manželským párom. 85%.

Neříkej ani slovo (2001)

Thriller s veľmi veľkým potenciálom drámy, a Brittany Murphy určite nebola tá, ktorá by to herecky nezvládala. Napätie, pointa, všetko šlapalo, len škoda, že nie vo vyšších otáčkach. 70%.

Střihoruký Edward (1990)

Nádherná snová rozprávkovosť v horrorovom šate, zabalená do toho najtrpkejšieho obalu. 100%.

Magická hlubina (1988)

Film, na ktorý sa nedá pozerať každý rok ako na klasiky ako 'winnetouovky', a aj tak mám z neho vždy takmer dokonalý zážitok. Besson vedel, kedy správne udrieť a záver bol úder ako hrom. 85%.

Air Force One (1997)

No, ešte vycapiť cez celý plagát americkú vlajku a hneď by som vedel o aký film ide. Ten zapáchajúci amerikanizmus to skoro celé spláchol do kanálu. Ale je tu Ford, Petersenov čuch pre kvalitnú adrenalínovú jazdu, dobrú akciu a béčkový feeling v áčkovom šate. 75%.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Dnes je už zvieracím komédiám zažehnané, a tak mi ostáva pobaviť sa pri Carreyho debilných výstupoch. Debilné odrody typu 'Beethoven' totiž dávno nezaberajú. Jimove kreácie ale ešte aj teraz prekvapujúco áno, kto to nevidel ako malý, nemôže dať nad dve hviezdičky, to mi je jasné, preto som rád, že ja môžem. A rád. 65%.

Sedm let v Tibetu (1997)

Že je film výpoveďou skutočných udalostí sa mi po odstupe času nechcelo veriť. O čínskej invázii do Tibetu a takisto o Dalajlámovi samotnom som toho totiž nevedel, táto časť dejepisu sa u nás totiž akosi obchádza. Krásny príbeh je o to podstatnejší a diváka zasiahnuteľnejší, že sa naozaj stal. Annaud ako ďalší filmový poet si s danou látkou poradil naozaj očarujúco a zároveň kruto. Počas celého filmu som sa rozplýval nad úžasnými scenériami Himalájí, tajuplných až neznámych tibetských zvykov a tradícií a nakoniec i nad napätím v zobrazených krutostiach v čínskej okupácii. A Pitt, rovnako ako aj mníšski herci naozaj prekvapili. 80%.

Sběratel kostí (1999)

Som rád, že si herci pri natáčaní neuvedomovali v akej fraške vlastne budú účinkovať, pretože práve ich výkony držia tento film v ako-tak pozerateľných medziach. Zápletka je nanajvýš primitívna, záver má síce celkom zaujímavé rozuzlenie, ale logika príbehu bola na bode mrazu. 45%.

Jmenuji se Sam (2001)

Výkon Seana Penna zatienil aj negatívne stránky filmu, našťastie ich nebolo veľa a tak môžem povedať, že som sa dávno poddajne nepoddal tak viditeľnému citovému vydieraniu. Veľmi pekný filmík. 80%.