Sázka na nejistotu (2015)

okamžitá erekce, průběžná poluce neustále ve ztopořeném stavu a absolutní vyvrcholení - nejlepší film v celém mém životě/nejlepší extáze pocitů, vjemů a emocí - Christian Bale vykvetl neskutečným způsobem. Miliji tento film a kdyby to bylo u nás legální vzal bych si ho za ženu

Colt 45 (2014)

Hvězdička za úvodní tréningovou scénu, která je jedinou skvělou akční sekvencí v celém filmu, ačkoli jde o střelbu na neživé cíle, hvězdičku za skvělou kameru, která je místy opravdu mistrovská. Zbytek je nudná, nelogická, neosobní a nepříjemná podívaná, dementní hlavní hrdina, deset tisíc různých tajných služeb a oddělení, všem je to asi jedno a konečný závěr, kdy se z nesympatického hrdiny stane ještě tragičtější vraždící magor (zabíjí ženy i muže kteří jsou evidentně neviní) položil celý tenhle snímek do hromady hnoje. Bohužel.

Rare Exports (2010)

Přátelé, tak úvodem bych chtěl vyvrátit všechny ty hlášky co tady čtu jako: "Tak jsem se konečně dozvěděl jak to s tím Santou je" a "jelikož nečtu, tak jsem se dozvěděl o jeho původu ..." ... prosimvás. Legenda o Santovi s rohama co vaří malé děti a mrská je bičem je zcela úplně vymyšlená jen a pouze pro tento film! Santa má původ v postavě Svatého Mikuláše a ten dělal přesně to samé co dělá ten Santa kterého známe dnes, takže klídek. :-) No, ale k filmu samotnému. Čekal jsem od toho mnohem víc. Atmosféra sice houstne, ale pak se tak nějak rozmělní a závěrečný přerod klučiny v super akčního hrdinu je sice docela humorný, ale posílá celý film do kytek. Zachraňuje to jen docela příjemná stopáž, takže to člověk tak nějak zkoukne a nakonci jenom lituje, že ten rohatej parchant neroztál - to by byla jiná podívaná. Oceňuji opravdu skvělou kameru a atmosféru zejména při nočním nahánění santových elfů do ohrady. Průlety s vrtulníkem jsou skvělé. Ale to je tak všechno. A úplný závěr s odesíláním "Santů" je s prominutím dementní :-). 4/10

99 franků (2007)

Všechno je pomíjivé - láska, umění, planeta ... ty, já ... hlavně já ... Vizuální hostina o pokrouceném světě reklamy a marketingu. Někdy příliš fatalistické, protože ne každý ředitel společnosti je takový kretén, jako ten co stál v čele Starlight a ne každý reklamní producent je pološílený narkoman. Ale jako výkřik, umělecké grafity na stěně nadnárodní korporace funguje film skvěle. Spousta písní a básniček, které naříkají na zvrácenost a pokřivenost světa se dá odvrhnout a vyargumentovat jejich přílišnou zaslepenost a obecnost. Ale o to v umění nejde. Film vyvolává náladu a soustředí se na jednu tvář světa reklami a vystihuje ji výborně. Předem bych chtěl upozornit všechny, kteří si přečtou žánr snímku 99 franků, že o komedii se jedná jenom velice vzdáleně a povětšinou v duchu černého humoru. Nebýt prvotřídní střihové a vizuální práce, byl by 99 franků jenom průměrným dramatem o člověku, který si v životě podělal úplně všechno. Jan Kounen jde naštěstí hlouběji, než je běžné lidské drama a skáče z vyprávění o jedinci na globální satiru. Několik výborných drogových halucinací a vynikající "alternativní" závěr, který je sám sobě výsměchem. Nebýt několika scén, které na můj vkus obsahovaly až příliš tělních tekutin a podle mě nebyly nutné, určitě bych si snímek pustil ještě minimálně jednou. Rovněž musím zkritizovat několik nudnějších pasáží a fakt, že film mohl být o 20 minut kratší. Přesto ve mě nechal silný zážitek a rád jsem se zase jednou podíval na něco "jiného". 7.5/10

Divnej týpek (2009)

Hvězdičku za hudbu a hvězdičku za výborný herecký výkon Halley Feiffera, jinak totální nezáživná slátanina ...

Dong xie xi du (1994)

čínská legenda, která plyne jako básnička o nenaplňené lásce, vzpomínkách, životních chybách a rozhodnutích a v o květech broskvoní. V několika místech vás bude mást a někdy si nebudete úplně jistí čí bratr si vzal čí sestru a kdo je vlastně kdo, ale jak se báseň blíží ke svému závěru, všechny části skládačky do sebe zlehka zapadnou. Až si na samém konci uvědomíte, že ono to vlastně docelá dává smysl. Vizuálně originální a nádheré scenerie se bohužel občas koušou se špatným vizuálem soubojů, trhanými, zpomalenými záběry, které vyvolávají jenom chaos a pocit, že filmaři chtěli zamaskovat nedokonale zvládnutou choreografii. Síla filmu tak v některých místech kolísá a vy si jako na sinusoidě jednou říkáte jaká je to lahůdka a potom krčíte čelo nad rozvláčností nebo nelogičností některých scén. V celkovém pohledu však musím uznat, že ve mě snímek zanechal dost silný dojem a určitě jej shlédnu alespoň ještě jednou, když už mám zcela jasno jak se to más s časovými linkami a vztahy mezi postavami. Ještě musím zmínit jednu větu, která na mě, podobně jako mnoho dalších vět řečených ve vynikajících monolozích, nesmírně zapůsobyla, protože jde proti všemu co jsem si myslel, že je správné a možná mi i trochu otevřela oči: "Když po něčem toužíte, ale nemůžete toho dosáhnout, ta jediná správná věc, kterou můžete udělat je - nezapomenout ..." 7/10

Megamysl (2010)

Překvapivě hodně kvalitní animák. Základní kostra příběhu sice klasicky přes kopírák - zlý a ošklivý se musí stát hodným a krásným, ale popravdě, který animák už takhle dneska nefunguje. Hlavní je, že jsem se během filmu výborně bavil. Znovu bych se na to nepodíval, ale kvalitní to je. 7/10

Halo Legends (2010)

úvod - nesmírně rozvláčný a překombinovaný, nejdřív nás vyhladí jedni emzáci, my pak vyhladíme celou galaxii, pak ji znovu oživíme, začneme se vyhlazovat navzájem, pak nás začnou vyhlazovat další emzáci a aby se to nemíchalo, mezi tím se zase proberou ti první emzáci, co už jsme je dávno vyhladili, takže se s těmi druhými emzáky musíme spojit. Nestačili by jedni emzáci? Protože počtem emzáků nezíská legenda na zajímavosti. 4/10 Duel - podivná animace u které jsem váhal jestli je stylová nebo prostě blbá, nakonec jsem se rozhodl, že blbá. Příběh odpadlého covenantského arbitera, který na cestě za pomstou bojuje a vraždí úplně každého, mě výrazně neoslnil. Bojovým scénám je však nutné přiznat choreografickou zručnost. 4/10 Homecoming - celkem ucházející animace - průměrná manga. Příběh o speciální jednotce Sparťanů, jejich minulosti, tréninku a osudové akci. Skoky mezi časovými liniemi nejsou moc konzistentní, ale celkově vyzní příběh celkem povedeně. 6/10 Odd One Out - komický příběh ztroskotalého Sparťana na cízý planetě, příběh jedné archaické AI a někdy trochu přehnaná akce. Animace je poplatná svému žánru a v některých případech opravdu povedená. Docela jsem se bavil. 6/10 Prototype - Be Human - jedna z nejsilnějších epizod, skvělá animace a dramatický příběh vojáka Ghosta, který měl za úkol zlikvidovat experimentální bojový oblek. Velice kvalitní akční sekvence a silný, epický závěr. 8/10 Babysitter Druhý nejsilnější příběh o skupině speciálních jednotek a jednom tajemném Sparťanovi, kteří mají za úkol na mimozemské planetě zlikvidovat covenantského proroka. Výborná animace a příběh zajímavě vyeskaluje. 8/10 Package - ne uplně špatná 3D animace, které ale moc neprospívá fakt, že se vše odehrává v uniformním vesmírném prostoru a později uvnitř covenantské lodi. Celkově tak vizuál není příliš atraktivní. A příběh, ve kterém Master Chief zachraňuje doktorku z vězení je naprosto tupý a nezáživný. Akce uvnitř lodi se celkem povedla, takže body snad jedině za ni. 5/10 závěrem - všehovšudy dvě kvalitní epizody, zbytek průměr až podprůměr. Nic víc jsem od toho ani nečekal. Troufám si tvrdit, že ani zarytí fanoušci Halo si zde na své nepřijdou. Těch několik z kontextu vytržených příběhů moc svět a příběh herní série nedotvářejí. 6/10

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Moje hodnocení se zcela shoduje s komentářem uživatele Agatha, takže k tomu nemám moc co dodat. Plavbu jitřního poutníka mi četl táta když jsem byl hodně malý, takže jsem se do Narnie zase rád podíval a i když i mě už teď na konci při Aslanově slovech skřípaly zuby (jako malému mi to vůbec nedocházelo, jak je to myšleno), dětem to vadit nebude. A pokud je rodiče ke křesťanství nevedou, ani jim to nedojde. A pro děti tenhle film je především. Jednoznačně nejlepší díl na plátně (a možná i knižní, byl můj oblíbený). A co se vizuálu týče, ten byl parádní - jestli jste koukali na nějaký CAMrip nebo co já vím, tak si nestěžujte, jinak ty vítky nechápu.

Lovecká sezóna 3 (2010) odpad!

horší pokračování celkem kvalitního animáku jsem asi neviděl, naprosto trapná hrůza - většinou se v komentářích rozpovídám, ale tohle za to nestojí.