Princezna a půl království (2019) (TV film)

Netušil jsem, že Marek Eben je herec, který neumí mluvit nebo případně, zda je neherec. Všechny jeho repliky působí jako vytržené z kontextu. Jinak celou věc překvapivě táhne Matouš Ruml, kterého nikdo z kolegů nepřehrává ani mu nesekunduje. První třeti nebo polovina jakoby se pouze soustředila nad Honzovými prohřešky proti etiketě a to začne brzy léze krkem. Všechno ostatní působí jenom "jako", což je u profesionálního filmu dost problém.

Anděl Páně 2 (2016)

Nikdy jsem netušil, že nějaký český film, natož pohádka, může vypadat evropsky, neřkuli hollywoodsky. Má to slabší momenty, především chudší zápletku, ale kamera, kostýmy, režie a herecké výkony (až na výjimky) jsou špičkové.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Asi nezbytečnější Tarantinův film. Nevyužitý potenciál DiCapria a obecně celého hvězdného castingu. Film má nádhernou atmosféru, čas na dlouhé záběry, čas na hudbu. Ale příběh samotný je prostě o ničem. Ono tam vlastně řemeslně není nic špatně. Je to po všech smyslových stránkách dokonalé, ale mozek to nenakrmí.

Stranger Things (2016) (seriál)

Ačkoliv byla druhá série poměrně kritizována, tak se stále v kompletu jedna o úžasný celek. Přes výbornou režii a scénář, casting herců, úžasnou Millie Bobby Brown až po vynikající výběr hudby a 80's look. Je mi navíc velice sympatické, že se s hlavními hrdiny vyvíjí i směřování a vyznění seriálu, že seriál zkrátka roste s nimi. Jednoduše jsem se zamiloval a to už se mi u filmu ani seriálu nestalo ani nemapatuju...

Po životě (2019) (seriál)

Suché, dojemné, vtipné. Prostě chameleon Ricky! Nicméně obsah trošku pokulhává. Na jednu šestidílnou sérii akorát. Co chtěj dělat s druhou, to už moc nechápu... (edit po druhé sérii) Je fajn mít všechny ty postavičky zpět, ale bohužel mám dojem, že se tlačí pilou na city. A hlavně furt dokola. Posun vlastně žádný ačkoliv o jednu postavu přicházíme.

Bohemian Rhapsody (2018)

Řekl bych, že jsme dostali vynikající dávku parádní imitace. Ale Václav Faltus je taky třída. Tím chci říct, že tenhle film si zasloužil víc než jen výborně nastudovaného Mercuryho. Filmu chybí emoce a vlastně i nějaký ten lepší příběh. Jasně, je to svým způsobem životopis, ale ne každý životopis se hodí na plátno. Čekal jsem prostě víc, protože fanfáry na mě troubily ze všech stran. A i možná proto se dostavilo zklamání.

Tísňové volání (2018)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl snad za posledních 5 let. Minimalismus, který hravě strčí do kapsy megalomanské produkce. Stačí vynikající a překvapivý scénář, precizní režie, přesný střih a jeden úžasný herec. Bomba!

Solo: Star Wars Story (2018)

Těžký průměr, který vyprchá z diváka ještě před koncem titulků. Je kacířství, nazvat to Star Wars. Být to navíc o třetinu kratší, nikdo by se nezlobil a filmu by to pomohlo. Je tu přehršel zbytečných scén. Herci špatní nejsou, ale hlavní hrdina chce tak moc být Harrison Ford, až je nakonec jen gumovým imitátorem. Generická hudba na motivy SW je pak už jen poslední díl do skládačky... Celkově průměr, který neurazí - ale tak na TV obrazovkách.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Na mě až moc vypulírované. Mám pocit, že výsledkem je jakási pocitová překombinovanost. Jednička měla podle mého názoru lepší tempo.

Noční hra (2018)

Jo, jsou tam dost nedobrý místa, ale má to prostě hafo vtipnejch momentů. A tím má Game Night prostě náskok před většinou ze současné produkce Hollywoodských komedií. Fakt jsem se několikrát zasmál - a to se mi většiny tzv. komedií už dlouho nestalo. A tohle mi prostě u komedie stačí...