Requiem pro panenku (1991)

Silný příběh, dobrá hudba a výkony Evy Holubové a Báry Hrzánové, to jsou hlavní klady tohoto filmu. To, že si Renč rád hraje na herce, je věc druhá. Jestli se takové prasárny dělaly za totáče, kdy se každý bál udělat na někoho křivý pohled, tak raději nechci vědět, co se děje teď.

Mefisto (1981)

Film, na kterém mě více než téma upoutal výkon K. M. Brandauera, který se to děje opravdu vžil. Další herci jsou také dobří, ale on je prostě převyšuje. Příběh muže, který ve 30. letech tančil, jak ostatní pískali, mi moc neřiká, ale podané je to opravdu skvěle, ale ten konec byl pro mě opravdu zklamáním. Čekal jsem víc než jednu větu.

Našli mě naši (2006)

Celkem povedená komedie, která si rozhodně zaslouží vyšší hodnocení než tady má. Film odsýpá a především díky DeVitovi a Batesové je prošpikován hláškami a komickými okamžiky. Nechtěl bych mít takový rodiče.

Odsouzeni zemřít (2006)

Tento kousek o partě naprosto vylízaných lidí, který je navíc podle skutečné údálosti, bude pro většinu diváků spíše komedií. V posledních zhruba dvaceti minutách je snaha tvůrců přesvědčit diváka, že sleduje velice dramatický thriller už dost trapná.

Škola rocku (2003)

Na rovinu, tento film má jen dva klady. Pokud vám tedy v krvi koluje rock a máte rádi Jacka Blacka, tak se budete dobře bavit. Hlavní postava dokázala svým nasazením strnout nejen žáky, ale i mě. To vše je navíc podkreslené skvělou hudbou.

Co horšího se může stát? (2001)

Komedie o zlodějíčkovi a velkým pracháči má několik hluhých míst, které se však ztratí při spoustě zábávných scének, které jsou vtipné předvším díky ksichtům Martina Lawrence a také povedenému českému dabingu. Danny DeVito jako vždy nezklamal, celkově je to lehce nadprůměrný kousek.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Klasický příklad filmu, který nenadchne ani neurazí. Jelikož se zde objeví pár hollywoodských hvězd, tak je určitá kvalita samozřejmostí. Mně osobně se tady David Schwimmer hrozně líbil, ale možná to byl jen můj pocit, že i tady ze sebe dělá Rosse z Přátel.

Muž na Měsíci (1999)

Dokonale skloubená komedie s dramatem. Neuvěřitelný příběh hlavního hrdiny naprosto pohltí, a jelikož je zde geniální komik Jim Carrey o smích není nouze. Stejně jako o silné emoce, kterých se dostaví až nečekaně mnoho. Nebýt utahaného záčátku, dal bych plné hodnocení.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Jelikož jsou Češi v tomhle žánru totální nuly, musím poděkovat Romanu Vojkůvkovi za dobrou práci. První půlhodina je taková ospalá, ale pak se to jen hemží brutálními scénami. Myslím slova i činy. Občas se člověk i zasměje, především Max má vtipný hlody. Film se pokouší o poselství, ale chvílema mě z toho srážení Boha bylo celkem blbě.

Sedm (1995)

Parádní krimi thriller, který je možná tím nejlepším ve svém žánru. Temná atmosféra a depresivně podaný děj mě opravdu dostaly. Pátrání plné záhad mě donutilo vytvořit několik závěrečných teorií, ale samozřejmě ani jedna nevyšla přesně. Vše je podpořené skvělými hereckými výkony.