Záhada Blair Witch 2 (2000)

Jedničku jsem ohodnotil pěti hvězdičkami, ale dvojce dávám jen dvě. Ano, tak velký je rozdíl v úrovni obou filmů. Čekal jsem další informace nebo i rozluštění záhady čarodějnice z Blair. Na to se tvůrci absolutně vybodli a udělali stejný přiběh, jehož děj přesunuli do starého domu v lese. Nechápu, proč se nepokusili objasnit řádění čarodějnice a místo toho vymysleli pointu, která je v každém druhém filmu.

Záhada Blair Witch (1999)

Originálně natočený horor, který dokáže nastolit tak děsivou atmosféru, že se člověk bojí pohnout. Geniální film, který předběhl svoji dobu a jako jeden z mála se může považovat za opravdu strašidelný.

Hlas temnoty (2000) (TV film)

Zajímavý nápad, ale trapně zpracovaný. Hlas temnoty bych si představoval úplně jinak. Film měl ambice na slušný průměr, ale i konec ho sráží nebezpečně blízko odpadu. Jedna hvězda je především za pěkná auta.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

S odstupem času je pro mě Ano, šéfe! definitivně nejlepší televizní show, která se tady objevila minimálně od revoluce. Absolutně mě nezajímá, že nejde o originál, že Ramsey umí být vtipnější a drsnější. Já chci vidět českou mutaci pořadu v našich podmínkách a s typickými trademarky českých restaurací. Celou dobu se tak divák může mastit na buranství, postkomunistické malosti a neschopnosti změnit zajeté koleje. To vše ve vyhrocených situacích těsně před krachem a v některých případech i v nekonečném labyrintu dluhů. Člověk žasne, kolik primitivů se dostalo k penězům, Naštěstí většina z nich o ně rychle přišla, takže jim není třeba závidět. Ovšem je nutno přiznat, že poměr primitivů a sympaťáků se časem skoro vyrovnal a epizody byly o to emocionálnější. O Pohlreichovi jsem do té doby neslyšel, to přiznávám bez mučení, ale už během pár dílů jsem si jeho rázný styl zamiloval stejně jako většina národa. Po lehce nervózní první epizodě se brzy rozkoukal, začal brutálně hláškovat a již během první série se etabloval v jednu z největších televizních hvězd. Je navíc úžasné sledovat, jak se díl od dílu dostává do větší pohody a celé natáčení si neskutečně užívá. Show má hned několik legendárních vrcholů. Kluk, co si přišel hrát s kamením, naprosto nepochopený význam slova podnikání dvou blbů z Brna, lidský odpad podnikající v Německu (samozřejmě původem Čech), naivním snílkům oči otevírající návštěva Chicaga nebo smutný klaun Bolek, který se utápí v chlastu v té době ještě na své farmě. Třešničkou na dortu jsou pak platonické lásky, které vznikly během natáčení pořadu, když dotyčné dámy neustály sálající charisma legendárního Šéfa. Pojď, Zdéňo!

Byl jednou jeden polda (1995)

Major Maisner patří k nejzábavnějším postavám v novodobých dějinách českého filmu. Kdo se nechce smát, ten ať to v sobě klidně drží. My, kteří jsme v pohodě a rádi se zasmějeme, tak se na to v klidu podíváme. Jenom kvůli tomu, že film natočil Soukup, to přece nebudu házet do odpadu. Ladislav Potměšil je borec, navždy si ho budu spojovat právě s touto rolí hustýho poldy.

Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje! (1997)

Možná to z velké části jede podle šablony prvního dílu, ale místy je to ještě zábavnější. Jen kvůli pár zdejším odborníkům se přeci nebudu stydět za to, že jsem se u toho zasmál. Takže pózy stranou.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Koukám, že české komedie na CSFD příliš neletí. To nechápu, protože tahle stránka je prezentována jako pohodové seskupení filmových fandů. Trojka je sice slabší než její předchůdci, ale i tak pobaví. Ladislav Potměšil byl strašný číslo.

Plnou parou vzad! (2002)

Jelikož to je komedie, tak je nejdůležitější, aby se člověk zasmál. Já se bavil opravdu skvěle. Herecký výkony, napínavý děj a skryté myšlenky čekejte spíše u jiných žánrů. Cuba Gooding Jr. je skvělý herec, s tím tady souhlasí skoro každý a Roselyn Sanchez je taková kost, že tomu filmu rozhodně dám čtyři hvězdy.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Čekal jsem opravdu hodně, ale tohle bylo i na mě moc. Mnoho lidí řiká, že tohle je klasický Quentin, ale proč je to taková nuda, neřekne nikdo. Je to absolutně bez děje a myšlenky. Na impozantní konec taky nedošlo. Nebýt těch koček, tak bych to snad ani nedojel do konce. Jedna hvězda za ujetýho Kurta a druhá za jeho fešný auto.

Výplata (2003)

Film s úchvatným dějem a myšlenkou. Samozřejmě nechybí klasický klaďas, který chce zachránit svět (Ben Affleck), holka, která ho miluje (Uma Thurman) a záporák, který pro prachy klidně svět zníčí (Aaron Eckhart). Pro mě je to nadprůměr, ale scény, v kterých počitačový expert Jennings předvadí výkony, za které by nemusel stydět ani Rambo, jsou už trošku moc. Ten konec se mi však hodně líbil.