Určitě, možná (2008)

Průměrná romantika, na mě až moc americká. Klasická dřívější Ryanova role, kde se mu všechno daří a má všechny holky. Příběh klasický klišé, hlavně závěr filmu, ale koukalo se na to vcelku v pohodě. Dcerka v podání Abigail byla příjemná, ale mohli scénáristé udělat její chování více reálné. Zdaleka nic převratného, slabší tři hvězdy za mě.

Godzilla vs. Kong (2021)

Těšil jsem se a podle prvních zahraničních recenzí to vcelku obstálo, teď po zhlédnutí jsem ale bohužel poměrně zklamán. Velmi slabá dějová linka s prázdnými scénami, postavy jsou takové nějaké jenom hozené do prostoru, aby se tam něco 'dělo', vedlejší linka s Millie Bobby Brown je úplně zbytečná, spousta klišé věcí se zde také najde. Klasicky zde máme zlou organizaci, která chce konkurovat Godzille, ale hned se to vymkne z ruky, podíváme se do středu Země, kde Kong si vyzvedne svůj Mjölnir a aby toho nebylo málo, tak zničíme polovinu Hong Kongu, protože název města se asi rýmuje s naší postavou (taky mohli bojovat aspoň mimo město). Efekty jak už bývá zvykem, tak jsou zde excelentní, práce s kamerou v soubojích se mi také velmi líbila a i choreografie byla slušná. Bohužel, to je asi tak vše dobré na tomto filmu, nevím proč, ale čekal jsem, že se tvůrci aspoň trochu ponaučí a dají tomu více logiky, ale nestalo se. Takhle je to podprůměrná akční sci-fi s výbornými efekty, souboji a špatně napsaným dějem a postavami.

Čističi vesmíru (2021)

Vypadá to fakt pěkně, je vidět, že s vizuály si dali hodně záležet a akce také není špatná, jsou zde dobré nápady. Co je slabší, tak to je scénář a záporák, občas jsem v něm viděl toho Thorina. Stopáž by také mohla být kratší, občas tam jsou nepodstatné scény a některé byly prostě divné. Spoiler: škoda ale, že naše čtveřice je až moc nesmrtelná a unikají až moc jednoduše a i když to bylo jasné, tak jsem nedoufal v tak velký happy end. Celkově je to takový lepší průměr, žánr sci-fi ale může tento film nést hrdě, v ostatních věcech to trochu pokulhává. Lepší tři hvězdy.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Lepší, drsnější, logičtější. Ano Zack měl jasnou vizi ohledně Justcie League a děkuju fanouškům a studiu, že tuto vizi umožnili. I když rozdělení filmu na části mi přišlo celkem zbytečné a nic to neovlivnilo, tak film dává konečně smysl. Každá scéna je zde mnohonásobně rozvinutá, každá z postav má zde svůj smysl a záporák má také smysl. Ano pár scén by se samozřejmě našlo, které byly zbytečné nebo prostě divné, ale délka 4h mi nevadila. Možná ze závěrečné bitvy bych vyždímal ještě trochu více, ale jsem spokojen. Čekání se vyplatilo a teď doufat, že další filmy budou navazovat a nebudou jako první verze JL.

Raya a drak (2021)

Příjemný animák, sice klasický příběh o důvěře, kde všechno předpovíte už od začátku, ale hezky odvyprávěno s pěknými animacemi a nápady.

Jim a Andy: Život po životě (2017)

Neskutečně hluboké myšlenky Jima Carreyho ohledně života samotného. Pohled do zákulisí natáčení Muže na Měsíci bylo skvělé, jak se Jim vžil do role Andyho/Tonyho 24/7 i prostě mimo natáčení, že po skončení filmu ani nevěděl, kdo ve skutečnosti je a jak se má chovat. Proto Jima hrozně respektuju pro jeho odhodlání do role a to je hlavně komik. Zde ale bral všechny věci z perspektivy Andyho, co by on udělal a všechny scény hrál za hranou. Dozvíme se nejenom o natáčení filmu, ale také trochu o životě Jima a to se mi moc líbilo vidět s jakými scénkami Jim začínal a co to obnášelo. Velmi zdařilý dokument, jen škoda, že materiálů není víc, dalo by se na to koukat i déle.

Cherry (2021)

Bratři Russo mě zde hodně zklamali, film mě nenadchl ničím, absolutně ojeté téma furt dokola - válka, PTSD, drogy, krádež. Není zde nic originálního (takovýchto filmů už bylo nespočet), neskutečně natahované, mluvení do kamery vůbec nechápu proč tu je (u Enoly Holmes to trochu smysl dávalo, zde vůbec), příběh neutíká, rozdělení na kapitoly také divné a jak nemůžou chytit někoho kdo vykrad několik bank bez masky...Celý film byl pro mě prostě už ohraný a bylo jasné co se bude dít dál.

Chicagský tribunál (2020)

Perfektně napsané a zrežírované. Druhá část je místami opravdu dech beroucí. Právnické věci moc nemusím, ale zde bylo výborné napětí a skvělé zahrané charaktery (nejvíce na mě zapůsobil asi Mark Rylance). Nečekal jsem, že budou zpracované i celé velké protesty s násilností policie a k tomu i originální snímky, chvílemi to bylo opravdu hrozné, ale divákovi to přiblížilo tyto události. Nad bizarností některých výroků soudce jsem jenom beznadějně koukal asi jako spousta lidí. Sice už tento film znovu asi nezhlédnu, ale za mě si zaslouží 5 hvězd (a nominaci na Oskara) za skvěle napsané dialogy, prostředí a skvělé herce.

Zvuk metalu (2019)

Příjemné drama o ztrátě sluchu a zvykání si. Na film se dobře koukalo a vcelku to utíkalo na tak dlouhou stopáž, občas tam byly zdlouhavé scény, ale v tom je asi taky ta krása tohohle filmu. Sice víte, jak se film bude vyvíjet, ale neškodí to tomu. Vedle Ahmeda musím vyzdvihnout výkon Paula Raci, který se mi líbil snad ještě více, hlavně jeho závěrečná scéna s Ahmedem. Film vás hlavně donutí se zamyslet nad věcmi a životem. Chválím také zvuky, které slyšíme z hlavy ke konci .

Rytíři spravedlnosti (2020)

Pro mě asi dánský filmy moc nebudou, nic extra mi na tomhle filmu nepřišlo. Klasické drama ohledně tragédie a pomsty, dánskému humoru asi nerozumím, pousmál jsem se tak 2x, akce mi přišla vcelku až moc drsná na 'obyčejný' film a lidi. Mads zde hrál akci ale opravdu skvěle a jeho pohyb se zbraní byl fenomenální, jeho temný charakter mi moc sympatický ale nebyl, ostatní členové byli v pohodě, každý měl své extrémy, kterými byl jedinečný a jejich synergie byla dobrá. Celkově zápletka dobrá, ale film mě tolik nenadchnul, ale dokážu pochopit, že lidé tomu dávají 5 hvězd. Za mě 3+.