Uncharted (2022)

Lehce nadprůměrný film o hledání pokladu, který překvapí pár scénami ve vzduchu, ale to je asi tak vše. Dialogy průměrné, hádanky nebyly moc záživné a akce průměrná. Film hodně táhne Tom a chemie mezi ostatními, protože na příběhu mi moc nezáleželo, protože už jsme to vše tak nějak viděli. Ztráta času to není, ale nic nového kromě scén s letadlem a loďmi film nepřináší.

Peacemaker (2022) (seriál)

Velmi příjemné překvapení od Jamese Gunna, který znovu potvrzuje, že je prostě dobrej. Nejvíce se vyžívá v úplně zbytečných dialozích v seriózních scénách, které by normálně nefungovaly, ale od Jamese to prostě funguje a navíc je v tom i dobrý humor. Na postavách vám záleží, Peacemakera si oblíbíte více a více, akce je dobrá a v každém díle je spousta masakru. Příběh v pohodě, na konci parádní camea. V čem je zde ale nejvíc James poznat, tak je hudba, která je parádní a funguje ve scénách skvěle. Nevím, jestli seriál úplně potřebuje další sezonu, ale vzhledem k úspěchu je to pochopitelné a určitě hned zkouknu.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Velmi příjemné překvapení na začátek roku. Dobrý příběh s dobrým scénářem a herci, ale je pravda, že v druhé půlce jsem se občas ztrácel mezi názvy, ale je to je spíš na mně. Alana Ritchsona z Blue Mountain State jsem málem nepoznal, ale myslím, že svou práci odvedl dobře, hlavně při akci. Od začátku do konce mě příběh zaujal a nemohl jsem se dočkat na další díl, což je pro seriál skvělá vizitka. Občas zde bylo až moc velkých náhod najednou a pár klišé, ale jde to přehlídnout v pohodě. Těším se na druhou sezonu, ale jelikož už víme, kdo Reacher je a jak se chová (na čemž byla tato sezona hodně založená), tak doufám, že seriál neztratí svoje kouzlo, ale třeba tvůrci znovu překvapí.

Kingsman: První mise (2021)

Po zhlédnutí mi přišlo, že to mělo se značkou Kingsman společné jenom poslední scénu. Občas se děj táhnul a Ralph Fiennes táhl film sám. Co ale drží diváka ve filmu je parádní režie Matthewa Vaughna, který svým unikátním stylem přináší čerstvý nádech do akčních scén. Celkově produkce s efekty zde byly vydařené. Škoda, že vrcholem filmu je souboj v polovině filmu. Kingsman mohl být skvělým přídavkem do série, ale ne příliš zajímavě podaný příběh s dlouho stopáží ho spíše táhne dolů. Lepší tři hvězdy.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Těžké hodnotit tento seriál. První čtyři epizody se za mě pohybují na hranici 3-4 hvězd, kde zjišťujeme jak Boba přežil a co má v plánu a poslední tři epizody dohromady za 5 hvězd. První čtyři epizody byly dobré, ale všechno už jsme to tak nějak viděli a moc nového nepřinesly (furt se klade hlavně na fan servis), ale bylo fajn vidět vztah k Tuskenům a jak je třeba Boba učil na speederu, ale pak se od toho prostě upustí a už se o tom nezmíní. Největší slabinou je pro mě gang mladých lidí s nějakým tím robotickým vylepšením, kteří se sem vůbec nehodí a další slabinou je režisér Robert Rodriguez, kde jsem u jeho epizod nebyl moc nadšen a některé scény mi přišly hodně laciné a trapné. U posledních třech epizod převládá Mando a je neskutečné jaké pocity dokáže ihned vyvolat a celému seriálu přináší nový náboj a vlastně odstrkuje Boba Fetta stranou na CELÉ dva díly a v posledním ale oba hezky spolupracují. Za to jsem ale vlastně i rád, že měl Mando svůj prostor, protože Mando je přece na jiné úrovni a všechny to baví mnohem více než Boba, ale jelikož to má být seriál o Boba Fettovi, tak to moc nedávalo smysl a akorát to navnadilo, že Boba Fettův příběh je spíš vedlejší. To, co tyto SW seriálu umí, jsou camea, a že je jich tu dost a jsou supr. Celkově akce, když tam není Mando, tak je průměrná a ani postava Fennec Shand se mi nezamlouvá (jak už její chování, tak i její dialogy mi přijdou občas trapné). V závěru seriálu jsem čekal více se dozvědět co bude dál jak už s Boba Fettem, tak třeba i ostatními a ukončit to nějakým rozhovorem Boba a Manda. Celkově mi přišlo, že se příběh ani moc nikam neposunul a neměl pořádně nějakou pointu. Ale nakonec jsem rád, že tento seriál vznikl a prohlubuje příběh ve SW universu.

Klan Gucci (2021)

Prostředí, kostýmy a detail na dobu zde funguje velmi hezky. Je vidět, že produkce si zde dala velmi záležet. Přeskakování mezi roky v příběhu mi přišlo občas takové zmatené a někdy jsem nevěděl, co je za dobu a postavy se občas chovaly divně. Herecky velmi dobré až na Jareda, který svým pištivým hlasem se zaryje mnoha lidem do paměti (bohužel ve špatném slova smyslu). Celkově se na film kouká poměrně dobře, některé scény mi zde moc ale nesedly a dalších pár nedodělků se zde taky najde, ostudu ale svému jménu to nedělá. Za mě lepší 3 hvězdy.

Ulička přízraků (2021)

Velmi kvalitně natočeno, herci supr, produkce, dialogy také, ale čekal jsem více nějakého toho tajemna, více zvratu nebo napětí. Takhle je to vlastně velmi jednoduchý příběh o člověku, o kterém se z minulosti nic nedovíme, ale který zajde až příliš daleko ve svém novém řemeslu. Normálně bych tomu dal asi jenom tři hvězdy, ale natočený je to fakt pěkně, takže čtyři, ale čekal jsem více.

V rytmu srdce (2021)

Krásný film a skvěle odvyprávěn. Emilia Jones měla před sebou velmi těžkou roli a zahrála ji na jedničku. Velmi emocionální film ke konci, který ve mně vyvolal i tu slzičku. Všichni herci byli dobří. Doporučuji zkouknout pro všechny.

Čas (2021) (seriál)

Provedení života ve věznici vypadalo reálně, hezky zrežírované, poznáme různé povahy a vypořádání se s hroznými událostmi. Musím říct ale, že jsem čekal trochu něco jiného, něco více promyšleného se zápletkami a větším napětím, takhle je to za mě čistě 'jenom' vězeňské drama s dobrými herci. Škoda, že zde nebylo větší tempo a více napětí, ale i tak jsem si seriál užil a koukalo se na něj dobře.

Eternals (2021)

Musím říct, že jsem to čekal horší podle reakcí. Délka mi ani zas tak nevadí jako neustálé přebíhání mezi staletími. Akčně je to poměrně přehledné, všichni využívají své síly téměř naplno (hlavně v posledním souboji). Dobře se zde zaměřuje postupně na všechny hrdiny, jenom u Theny jsem si přál více prostoru na plátně a dozvědět se o ní více. Film ale vlastně nemá svého záporáka a celá ta zápletka se mi moc nezamlouvala, furt je tam hodně otázek ohledně všeho, některé věci nejsou úplně domyšlené a tempo časem kolísá. Za mě to jsou horší 3 hvězdy, chtělo by to ještě hodně vyladit, ale jsem zvědav co přinese pokračování. Nejhorší Marvel film to za mě není, ale bohužel laťka je už hodně vysoko a jsem si jist, kdyby film byl jedním z prvních, tak by sklidil lepší reakce.