Ulička přízraků (2021)

Velmi kvalitně natočeno, herci supr, produkce, dialogy také, ale čekal jsem více nějakého toho tajemna, více zvratu nebo napětí. Takhle je to vlastně velmi jednoduchý příběh o člověku, o kterém se z minulosti nic nedovíme, ale který zajde až příliš daleko ve svém novém řemeslu. Normálně bych tomu dal asi jenom tři hvězdy, ale natočený je to fakt pěkně, takže čtyři, ale čekal jsem více.

V rytmu srdce (2021)

Krásný film a skvěle odvyprávěn. Emilia Jones měla před sebou velmi těžkou roli a zahrála ji na jedničku. Velmi emocionální film ke konci, který ve mně vyvolal i tu slzičku. Všichni herci byli dobří. Doporučuji zkouknout pro všechny.

Čas (2021) (seriál)

Provedení života ve věznici vypadalo reálně, hezky zrežírované, poznáme různé povahy a vypořádání se s hroznými událostmi. Musím říct ale, že jsem čekal trochu něco jiného, něco více promyšleného se zápletkami a větším napětím, takhle je to za mě čistě 'jenom' vězeňské drama s dobrými herci. Škoda, že zde nebylo větší tempo a více napětí, ale i tak jsem si seriál užil a koukalo se na něj dobře.

Eternals (2021)

Musím říct, že jsem to čekal horší podle reakcí. Délka mi ani zas tak nevadí jako neustálé přebíhání mezi staletími. Akčně je to poměrně přehledné, všichni využívají své síly téměř naplno (hlavně v posledním souboji). Dobře se zde zaměřuje postupně na všechny hrdiny, jenom u Theny jsem si přál více prostoru na plátně a dozvědět se o ní více. Film ale vlastně nemá svého záporáka a celá ta zápletka se mi moc nezamlouvala, furt je tam hodně otázek ohledně všeho, některé věci nejsou úplně domyšlené a tempo časem kolísá. Za mě to jsou horší 3 hvězdy, chtělo by to ještě hodně vyladit, ale jsem zvědav co přinese pokračování. Nejhorší Marvel film to za mě není, ale bohužel laťka je už hodně vysoko a jsem si jist, kdyby film byl jedním z prvních, tak by sklidil lepší reakce.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

O zklamání se nejedná, ale o žádné překvapení také ne. Film se prvních 80 min snaží pomalu vyvolávat nostalgii, ale přišlo mi, že zapomíná se věnovat své vlastní zápletce, kterou už jsme vlastně viděli v prvním filmu, akorát, že zde s lepšími efekty. Film se také často pokouší o napětí, ale ve výsledku z toho nic není a pak normálně pokračuje další scéna. Je to škoda, že film nemá lepší tempo a více akce, protože se na něj kouká dobře, postavy jsou výborné, hlavně Mckenna Grace byla parádní a je škoda, že Paul Rudd zde neměl více prostoru. Vše je to ale hrozně předvídatelné, městem se prohánějí duchové a NIKDO si ničeho nevšimne?? A poté co jasně chytnou ducha před několika lidmi, tak mamka a policie se jim klasicky vysmívá, i když existují jasné důkazy z předešlých let, že duchové existují. Lepší tři hvězdy za mě.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Velmi hezké ohlédnutí zpět za celou ságou, hlavně intro bylo pěkně udělaný. Stejný případ jako u Přátel, kde herci vzpomínají na různé scény a na privilegium hrát s ostatními herci a jaké to bylo hlavně pro všechny děti vyrůstat v tomto odvětví. Zajímavé jsou hlavně i poznámky od všech režisérů.

Smrt roku 2021! (2021) (TV film)

Další díl za mě povedeného 'dokumentu' z minulého roku. Je to vlastně to samé, ale s jinými herci, jsem rád ale, že někteří zůstali, Já se opět vcelku bavil, samozřejmě je potřeba to brát s nadhledem a nebrat to vážně. Na rychlé zkouknuti dobré.

Jimmy Carr: Jeho temná esence (2021) (pořad)

První třetina naprosto parádní a odpovědi k různým lidem v publiku byly Top, poté ale už to za mě mírně upadalo a přišlo mi to asi až moc vynucené, ale bavil jsem se. Jsem rád, že to má přesně hodinu, jinak už by to bylo asi zbytečně natahované.

K zemi hleď! (2021)

Tento film nejspíše rozdělí diváky na dvě části. Sám nevím, jak to pořádně ohodnotit, na jednu stranu to chce být vážné, ale si dělá si to ze sebe srandu. Také je to moc dlouhé, zvlášť když se jedná o satiru, tak určitě není zapotřebí 145min. Leonardo byl ale jako vždy supr, i Jennifer se mi zde líbila. Sice si asi Adam McKay zrežíroval svůj životní film s All Star týmem, ale mohl využít jiný přístup, ale i tak jsem si film poměrně užil a po dlouhých 145min mě nějak nenudil. Produkce filmu velmi dobrá a celkově efekty byly velmi povedené. A dávám palec nahoru, jak to na Zemi skončilo, takovéto konce jen tak nevidíme. Ale ta komediální stránka mi tu prostě nějak neseděla. Dal bych tomu i 4 hvězdy, pokud by ten konec nenatáhli o tu jednu scénu, která mi přišla až moc za hranicí.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Neskutečná podívaná, nemám slov pro to, co se dělo ve filmu. Zde vše předčilo moje očekávání. Nevím, kde se to v Jonu Wattsovi najednou vzalo po předešlých lehce nadprůměrných Spider-Manech, že natočil takovouhle fanservis kanonádu. Vše zde funguje prostě skvěle, jednotlivé postavy, záporáci mají svůj smysl, Tom Holland výborný herecký výkon, celkový příběh a vše jak to na něj navazuje, akce parádní, hudba též. Všechny kostýmy a efekty nádherný, Willem Dafoe fenomenální (hlavně ten jeho zlý úsměv je prostě nakažlivý), Alfred Molina také úžasný a Jamie Foxx mnohem vylepšil svoji verzi. Téměř celý film jsem měl na tváři úsměv a jenom s radostí koukal a nechal se unášet tímhle kouzlem, které na nás Marvel přichystal. Nutno zajít do kina na takovýhle film, pro fanoušky nových Spider-Man filmů parádní, pro fanoušky všech filmů ještě minimálně dvojnásob. Jako u Endgame bych chtěl tento film vidět poprvé a užít si zážitky znovu.