Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Velmi dobrá oddechovka s Nicem Cagem, který hraje sám sebe, jsem si užil, ale on si to užil asi ještě více. Jednoduchý příběh, dobře napsané dialogy a k tomu ještě výborný Pedro. Ano jsou tam klasická klišé a herci si to uvědomují, ale zde mi to nevadí, protože dvojka Nica a Pedra je skvělá. A kdo zná hlášky a postavy z jeho předešlých filmů, tak si to užije ještě více.

Top Gun: Maverick (2022)

Čekání se vyplatilo. Druhý Top Gun dává laťku hodně vysoko. Parádní audio a vizuál, akce je přehledná, chemie mezi postavami dobrá, je tam cítit to napětí a místama jsem byl jak přivázanej k židli a čekal jsem, jak se to vyvine dál. Také se zde hodně sází na nostalgii, takže pokud jste viděli první film, tak si film užijete ještě o trochu více, ale užijí si ho samozřejmě i ti, kdo film neviděli. Celkově je film poctivý, je opravdu vidět, že si tvůrci dali záležet. Je to také napínavé, emoční a občas i vtipné („Kde to jsem? Na Zemi“, pobavilo nejvíce). Lepší 4 hvězdy.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Seriál jsem si velmi užil a vtáhnul mě hned od začátku. Je zde parádně vyobrazena atmosféra Japonska a hlavně Yakuzy, kde cítíte u nich ten respekt jaký si dokáží vytvořit. Elgort parádní a obří plus za japonštinu, kterou musel podstoupit a zvládl to výborně. Seriál se ale podle mě zaměřoval až moc na vedlejší linky a některé části byly natahované až moc. Zde by svědčilo, pokud by měl seriál tak o 2 díly méně a dostaly bychom tak větší tempo. Také od konce jsem čekal, že to bude více uzavřené, ale pokud 2. série bude stejně kvalitní a aspoň tak napínavá jako tahle, tak se budu těšit.

Všechno, všude, najednou (2022)

Nejspíše se jedná o nejoriginálnější film, co jsem viděl. Cestování multiversem rozhodně zajímavé a některé nápady byly tak bizarní, že to vlastně i fungovalo. Rozhodně není lehké držet krok s filmem a je to dost chaotické, takže je na každým, jak se do toho vžije. K tomuto filmu nevím moc, co napsat. Jelikož se film neustále prolíná s jinou realitou, tak je těžké popsat, co se zde odehrává. Film jsem si ale užil a protáhne vás takovými odlišnými variantami, které by vás nikdy nenapadly. Konec mi přišel ale docela zdlouhavý a emočně trochu mimo. Jinak zasloužené 4 hvězdy, více takovýchto originálních projektů.

Halo (2022) (seriál)

Se seriálem to bylo jak na horské dráze, některé díly velmi dobré a některé bych radši přeskočil (ahoj Kwan). Pokud se seriál točí okolo Master Chiefa, tak je to hned zajímavý, ale k tomu nám tvůrci z nějakého důvodu dali ještě vedlejší linku všech vedlejších nudných link, a to Kwan. Nezáživná, uřvaná a prostě hloupá a ani to nemělo vliv na absolutně nic, tak proč tam je...(bohužel se určitě vrátí v druhé sezoně pokud bude). Poslední dvě epizody velmi dobrý, seriálu to i víc prospívá pokud se tam moc nemluví, protože scénář je trochu jalový. Akce se mi líbila (škoda, že jí nebylo ze začátku více) a ukázala sílu sparťanů, efekty v pohodě (ale je tam často vidět nižší kvalita), produkce dobrá, scénář klasicky slabší, postavy průměrný. Škoda té vedlejší linky. Bez ní se mohl seriál více soustředit na hlavní děj a dát tomu větší tempo, takhle za mě horší 3 hvězdy. Tvůrci by si měli příště o projektu, co dělají, něco aspoň přečíst. Fanoušci her zde musí hodně kroutit hlavou, hlavně být trpělivý a několik věcí prostě odpustit (podobně jako u Zaklínače).

Ztracené město (2022)

Očekával jsem tak průměr a ani ten jsem nedostal. Ve filmu není vlastně nic, co by stálo za zmínku. Chce to být vtipný, dobrodružný a romantický zároveň, ale není to ani jedno. Zasmál jsem se max 2x, romance trapná a dobrodružný je to asi jenom v tom, že se to odehrává na ostrově. Stačí se podívat na trailer a viděli jste to nejlepší. Ta potitulková scéna je tam jako proč?...

Seveřan (2022)

Velmi solidní a drsné zobrazení vikingské kultury. Tento typ filmu rozhodně není pro všechny, moc akce nečekejte, velmi ponuré drama s mnoha obřady. Jediný co mě drží od 5 hvězd je příběh, který podle mě mohl být v druhé polovině využit lépe. Atmosféra parádní (hudba a vikingské projevy v pozadí), velmi dobré delší scény dodávají filmu autenticitu a všichni herci se do své role vžili na 100%, ani bych se nedivil pokud by zde někdo dostal Oscara, hlavně Alexander Skarsgård.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tak asi nejhorší vyvrcholení trilogie co jsem viděl. Prázdný a nudný film, kde se nic neděje. Asi 80 % filmu se zaměřuje na nějaké vedlejší mise, které nemají s koncem nic společného, nejsou zábavné a jsou tam prostě bez nějaké pointy, aby měli postavy co dělat. Postava Credence absolutně nezajímavá a na to, jak dělali, že bude silný, tak jsem se těšil na nějakej souboj, no ten trval asi 10 vteřin, pak dostal na prdel a Brumbál mu promluvil do duše a tím to haslo. Grindewald takovej nějakej bez jiskry (Mads ne, ale špatně napsaný), jako vlastně celý film. Když to porovnám například s filmy od Marvelu, tak tam je vidět, jak těm lidem na tom záleží a vědí, co fanoušci chtějí, zde nic takového. Ať si David Yates dá už od toho pokoj a nechají to být. Když už, tak by se film měl odehrávat např. 200 let před nebo 100 let potom. Nezáživný, prázdný, nulové napětí, souboj byl dobrý asi jenom jeden a ani Jude Law mě v roli moc neoslnil, jedinej, kdo se mi furt líbil, tak je Eddie.

Ježek Sonic 2 (2022)

Sonic pokračuje ve své průměrné jízdě, která ale neuškodí. Některé scény mi přišly zbytečné, dialogy občas bolely, ale furt je to v pohodě koukatelné. Hlavně děti si to určitě užijou a nám nezbývá než si užít možná poslední výkon Jima, který si to náramně užíval, tak doufám, že se objeví třeba ještě v jednom díle. Za mě stejně jako první díl průměr, 3 hvězdy.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Spoilery. Mrzí mě, že tady seriál s Wandou ani nic neznamenal. Účelem toho seriálu bylo, že se z toho, co způsobila, vzpamatovala a snažila se zlepšit a zde hned od začátku je Wanda vraždící psychopat, kterého nic nezastaví. Což z trailerů nebylo poznat, že bude padouch, takže dobrá práce od Marvelu, protože jsem netušil, proti komu se bude vlastně bojovat. Další takovou věcí, se kterou si nevím rady, byli Illuminati. Zde mi přišli zbyteční a pro příběh nic nepřinesli, čistě prostě jenom fan service a fighty. Dále 'hororové' scény mi přišly trochu laciné a všechny jumpscary se daly předpovídat. Některé vážné scény hraničily dokonce se smíchem (scéna se včelou, proslov od zombie Strange do duše), což je velmi zvláštní pro Marvel a zatím jsem se s tím snad v žádném jejich filmu nesetkal. Všechno to tam ve filmu bylo hozený, aby se neřeklo, než aby to mělo nějaký větší smysl pro příběh. A hon za knihou, která dokáže porazit jakéhokoliv nepřítele (docela laciné psaní...), se během 10 vteřin proměnila v prach a toť vše (přišlo mi, že jde všechny knihy zničit zapalovačem). Konec, kde Strange dostane třetí oko jako vedlejší efekt, byl dobrý, ale hned to napětí zmizelo, když ukázali potitulkovou scénu, že je vlastně všechno ok. Ale dost negativ, teď nějaká pozitiva. Vizuálně naprostá fantazie (jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl na Strange jít), tvůrci se zde zas vyřádili jak mohli. Hudba velmi dobrá, některé takové creepy scény se Raimimu velmi povedly. Také jsem rád, že Wong dostal větší prostor a akce bylo ve filmu opravdu hodně a opravdu dobrý (nejoblíbenější asi boj s notami). Málokdy se ale u Marvelu stane, že by pro mě byl trailer lepší než samotný film, ale bohužel zde nejspíše ano. Pokud by se vybrali jednotlivé scény z filmu, tak všechny parádní, ale poskládaný dohromady ani moc ne. Také jsem doufal aspoň malou spojitost s Lokim, takhle nevím, k čemu ten seriál bude sloužit...Hrozná škoda, velmi jsem se těšil a doufal v lepší vyvrcholení. Benedict ale jako vždy parádní a Wandy výkon ještě lepší, škoda toho, že tvůrci nevymysleli něco více kvalitnějšího a hlavně něco, co by dávalo příběhu větší hloubku a napětí. Průměr.