Moon Knight (2022) (seriál)

Velmi vydařený seriál a v MCU mi to přijde takové fresh, hlavně velmi hezké a jiné prostředí než známe a Oscar Isaac, který byl fenomenální v dvojroli a neustálým přepínám mezi osobnostmi. Vizuálně klasicky podařené, oblek parádní, hudba slušná, choreografie fightů velmi dobrá a všichni herci též výborní. U Marvelu byl vždy slabostí záporák, zde to ale neplatí a Ethan Hawke mě bavil a přesvědčoval už od začátku. Škoda poslední epizody, která skončila až moc zhurta a pár věcí jsem nepobral jak a proč. Celkově jsem si seriál velmi užil a těšil se pokaždé na další díl. Snad bude 2. sezóna potvrzena už brzo, protože jsem zvědav, kam nás to vtáhne dál.

Ambulance (2022)

Michael Bay objevil drony (by mohl být podtitulek filmu :D). Záběry z toho byly pěkné, ale objevovalo se jich tam až moc. Čekal jsem nějaké větší rozuzlení na konec, ale ani jsem se u to nějak nenudil, protože tempo stejně jako sanitka nezastavuje. Spousta klišé tu samozřejmě byla, jak je u Bayových filmů zvykem. Potenciál jsem v tomhle filmu moc neviděl a nepřijde mi to moc zajímavý námět. Celkově lehce slabší průměr. Nic na co bych vzpomínal.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Lavi se vrací tak, jak ho známe. Do toho mu ale přibude pro něj jedna nepodstatná věc - dítě. Výborný Jakub Jenčík se Štáfkem tvoří skvělou dvojici a dobře se doplňují. Samozřejmě největším lákadlem byl u Vyšehradu vždycky humor a i zde se velmi povedl a vtípků je dostatek a nejsou ani nějaké vynucené. Do filmu se dostala i velká porce sportovních hvězd, což cením. Příběh taky dobrý, sice je to čitelné, ale to nikoho nezajímá, když to funguje dobře a má to dobré tempo. Doufám, že bude mít fylm úspěch a že se dočkáme pokračování.

V bublině (2022)

Zajímavý nápad, kde si Apatow dělá srandu z natáčení filmu a bere vážně hrozbu covidu. Párkrát jsem se zasmál, ale bohužel to zas tak zajímavý nebylo a příběhově až moc na hraně. Překvapilo mě, kolik známých herců se zde objevilo, což bylo velké plus za mě, ale zase až moc dlouhá stopáž u takovéhoto typu filmu (zde by bohatě stačilo 90 min). Za týden si už nejspíš nebudu ani moc pamatovat o čem film byl.

Moonfall (2022)

Haha, tak to bylo vhodný na to kouknout na apríla.

Ledová archa - Série 3 (2022) (série)

Poslední dva dobré díly, sice uspěchané, bohužel nezachraňují celou sérii, která byla téměř prázdná. Vše se opakovalo furt dokola nebo se vymýšlely úplně zbytečné dějové linky a celé to bylo už vcelku nudné. To má tento seriál takový úspěch, že se dělají stále nové řady? Za mě to mělo skončit druhou nebo max. třetí sezónou, ale asi Netflix má dobrá čísla z tohoto seriálu, takže čekám, že další řada bude pořádná ždímačka konfliktů mezi lidmi. A musel tam být samozřejmě náhodný cliffhanger na konci. Dokoukáno z povinnosti.

Smrt na Nilu (2022)

Škoda, že se film rozjede až po první hodině obdivování Egypta. Vypadá to vizuálně hezky (stejně jako předchozí film), ale stopáž tomu za mě zde hodně ubírá na hodnocení. Hodně prázdných a zbytečných scén a většina postav na lodi mi přišla zvláštní. Co se týče vyšetřování, tak bylo provedeno dobře a zkoušel jsem hádat společně s Poirotem. Celkově je to ale za mě stále průměr.

Jackass Forever (2022)

V novém díle se sází na klasiku. Moc nových věcí nebylo, ale jako vždy hodně srandy, ale taky hodně nechuťáren.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Mně se seriál líbil a nepřišel mi ani nijak moc dlouhý. Velmi dobře provedeno, parádní atmosféra devadesátek, herci výborní, zajímavě zpracováno a skvělý soundtrack to dělají ještě příjemnější. Velmi povedená série.

Projekt Adam (2022)

Film na jedno zhlédnutí, který se za chvíli vytratí z paměti. Pro mě čistě průměrný, který sice má dobrý casting a efekty, ale to je tak vše. Jak už to u Netflixu bývá, tak bohužel už jenom zřídka vydá nějaký ten kvalitnější film s dobře napsaným příběhem a postavami, to tady zase chybělo. Charaktery Ryana Reynoldse už se pomalu stávají otravnými, jak jsou všechny prostě stejné a hrozně užvaněné. Ano zatím to pro mě u ostatních filmů vcelku fungovalo, ale zde ani moc ne, navíc jsem se zasmál tak 3x. Zkrátka se jedná o film, který jsem nevěděl, že bude a který jsme nepotřebovali.