Resident Evil: Lék (2022) (seriál)

Další velmi slabé ztvárnění od Netflixu, zde se zase potvrzuje kvantita nad kvalitou. Seriál mi nepřišel zas tak úplně hrozný, jak zde většina píše, ale má daleko ke kvalitnímu. Všechny postavy mi přišly nesympatické (kromě Weskera), chování nelogické, klasicky slabý scénář, efekty jsem tak nějak překousnul, akce zas tak špatná nebyla, otravné přechody mezi příběhy, všichni se potkávají hrozně snadno a spousta dalšího.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Velmi dobrá a charismatická Iman Vellani v hlavní roli ve slabším příběhu s trochu divným vyprávěním. Průměrná série od Marvelu, která svým příběhem neoslní, což je asi největší problém, ale taky je to asi tím, že už od Marvelu jsme viděli hodně a máme vysoká očekávání. Jakožto takový prequel k dalšímu filmu Cpt. Marvel, tak nemám moc velké naděje na úspěšný film, ale budu rád, když mě film přesvědčí naopak. Pákistánská kultura ale byla dobře vyobrazena, hodně scén mi zde přišlo zbytečných, některé ale zase byly hezky provedené. Škoda, že napětí je tu téměř nulové a zápletka nezajímavá.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Jeden z mála seriálů, kde s dalšími řadami, je to lepší. Akce o mnoho lepší díky dočasnému Véčku. Tvůrci se absolutně nebojí zacházet do extrémů a klidně i za hranici, protože už vědí, že to patří do stylu Boys a fanoušci to vítají. Deep a A-Train ale už mě od 2.série nebavili, protože nemají co nabídnout a jejich linka se akorát furt jenom natahuje. Jinak ale naprosto brutální série, která se s ničím nemaže. Jelikož hrdinů ubývá, tak doufám, že by to mohlo 4.sérií skončit, aby se to zbytečně nenatahovalo.

Thor: Láska jako hrom (2022)

O 2 levely pod Ragnarokem. To, co Taikovi vyšlo napoprvé, zde narazilo hodně do zdi. Všechno je to takové ohrané, humor už není takový přirozený, ale více nucený a celému filmu tak nějak chybí jasná vize. Furt tam jsou dobré momenty a i přes ohraný humor jsem se párkrát zasmál, ale jak se zase jedná o stejný styl, tak už to prostě není ono. Jasný, že jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je, že ve filmu už není např. Hulk, Loki a Grandmaster, kteří dodávali filmu čerstvou energii. Natalie ale se mi moc líbila, celkově její postava a chemie s ostatními. Christian Bale dodal své postavě obrovskou hloubku a je vidět, jak se dokáže vcítit do jakéhokoli charakteru. Některé akce mi přišli vcelku zmatené, jak se bojuje proti černým monstrům ve tmě a často takové bez vážnosti. Je škoda, že asi nejvtipnější momenty měl Stormbreaker a jeho žárlivost. A Russell jako Zeus mě vůbec neuchvátil. Trochu zábavný se spoustou poměrně nudné a divné akce. Celkově to ale nedosahuje ani průměru. Doufám, že příště už bude Thor směřovat vážnějším směrem. A nejsem moc příznivcem ani jedné potitulkové scény.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Když nebudete vědět co dělat až uvidíte dinosaura, stačí natáhnout ruku a vše bude dobré. Nezáživné, ohrané a furt dokola špatně napsané postavy a příběh. Film mi připomněl 9.epizodu Star Wars, kde stejně jako zde, tak se film přenáší hodně rychle mezi lokacemi, všechno všichni nacházejí a potkávají snadno a akce je tam prostě tak jenom hozená. Nemá to prostě žádný šmrnc. Všechno je to dělaný jenom proto, aby to vydělalo, není na tom vidět žádná vášeň. Nesmyslné odbočky, aby nám tvůrci ukázali dalšího dinosaura, protože to vlastně diváci chtějí, ale aby to nějak souviselo s příběhem to ne. V prvním Jurským světě mě Chris Pratt herecky zaujal, zde jak už si asi na tu roli zvykl, tak mi to přišlo od něj celé takové líné, bez emocí (Bryce se aspoň snažila v hodně scénách). Bohužel všechny scény a lokace jsme viděli už v traileru, takže film absolutně ničím nepřekvapil. No a nelogických věcí ohledně správy nového parku a dalších věcí se tam najde spousta...Zkouknuto z povinnosti.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Duffer brothers si vzali na 4. sérii hodně velké sousto a musím říct, že to zvládli fantasticky. S ničím se zde nemažou a všechno poměrně rychle od 1.dílu eskaluje. Ano některé věci jsou až moc zdlouhavé (Rusko, hledání schopností pro El), pak se to ale zas vyváží parádní atmosférou, dobrým příběhem a hereckými výkony. Millie Bobby Brown měla neskutečně emotivní sérii, kde v podstatě furt jenom brečela nebo byla emotivně vyčerpaná, což musí být neskutečně vyčerpávající a zvládla to na 1. Nejslabší linka byla za mě s Jasonem, který už byl jenom otravnej a Mikeova parta, kde kromě jedné dobré přestřelky, tak prakticky nebyli důležití a jenom všichni promlouvali ostatním do duše. Celkově za mě ale velká spokojenost a čekání se vyplatilo.

Včela na mušce (2022) (seriál)

Moc se u toho nezasmějete, ale jako večerní oddechovka postačí. Čistý průměr.

Muž z Toronta (2022)

Klasická role Kevina, kde hraje uřvaného a nezkušeného chlápka. Film prakticky ničím nepřekvapí, pár dobrých scének, ale toť vše. Vše je klasicky předvídatelné, nulové napětí a efekty vypadají spíše jak z nějakého fan filmu (všiml jsem si, že to je ale u všech Hughesových filmů). Na jeden večer jako oddechovka ale postačí.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Fakt už asi nebudu číst české komentáře, většina naprosto toxická a unavuje mě to už hrozně. Nevím, co ty lidi mají za ega...Ano v seriálu je hodně nelogických věcí a do oka bijící (Leia a jějí útěk v lese, hodně stormtroopeři...), ale jsem schopen to přehlídnout a neříkat o tom hned co to je za odpad nebo sr***. Atmosféra se mi líbila, Ewan naprosto parádní a Darth taky dobrej. Seriál jsem si užil, ale doufám, že 2.řada nebude, protože by to bylo jenom natahované a vše by to zas muselo pasovat do děje, což u Disney není silnou stránkou. Škoda, že Grand Inquisitor zde nebyl více a Leia méně (byla dobrá, ale ne moc na co bych chtěl koukat 6 dílů). Když už jsem u dílů, čekal jsem delší stopáž, některé díly, když odečtu recap, intro, credits, tak měli pouhých 30 min, což je pro mě u jenom 6 dílů málo. Poslední souboj naprosto parádní a emoční u obou herců, Obi-wanovo zděšení bylo supr. Příběhových a scénáristických nedostatků je zde ale mnoho a seriálu bohužel velmi škodí, průměr.

Životní trefa (2022)

Velmi pěkně natočený, Sandler hodně dobrej, spousta zápasů a tréninků a nějaké i to cameo. Za mě povedený a takový i oddechový sportovní film, který stojí za zhlédnutí. Netflix po ne moc úspěšných filmech konečně přišel s úspěchem.