Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Kvalitní a pohodová zábava. Přesně takto mají vypadat filmy, prostě u toho vypnout a užít si vtípky, dobrou režii, akci a efekty. Děj je předvídatelný sice už od začátku a často se zde vrací do minulosti, ale koho to zajímá, když se po 2 hodiny bavíte. Některé scény byly velmi dobře promyšleny a byly originální (např. útěk z hradu, který vypadal na jeden střih, dále např. plán se zrcadlem ke konci). Škoda, že film moc lidí zatím nepřilákal a vzhledem k vysokému rozpočtu to na dobré příjmy moc nevypadá, což je velká škoda, protože se film opravdu povedl. Velmi zasloužené a jednoduché 4 hvězdy.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Absolutní top akce, jinak to nazvat nejde. To, že se furt pere s někým většinou po dvojici, místo aby na něho naletělo 6 chlapů, nebo všechny ty pády a nic mu není, koho to zajímá, když celkově je na to radost pohledět a prostě si užívat. Zase o level výše než předchozí díl, k tomu také přispěl Donnie Yen, který je famózní. Výborná režie, hudba, choreografie, prostě má to šťávu. Stuntmani by si už zasloužili svojí kategorii na Oskarech, tady klobouk dolů. Pokud by se to završilo (ani nevím jestli to jde) posledním pátým dílem nějak, ani by mi to nevadilo.

Terapie pravdou (2023) (seriál)

Velmi pohodový a svěží seriál z prostředí terapeutů. Jason tenhle typ komediálních rolí už zná, takže tam se to trefilo. Za mě byl ale nejlepší Harrison se svým stylem humoru. Vlastně zde nebyla jediná postava, která by mi vadila a všichni měli skvělou chemii mezi sebou. Občas tu jsou takové ty klišé naschvály mezi postavami, ale dá se to přehlédnout. Celkově je to na pomezí 3 a 4 hvězd, ale přikláním se ke 4, protože jsem se vždy těšil na pátek, jak si hezky odpočinu po práci u příjemných 30 min s velmi sympatickými herci a dobrým humorem.

Shaq (2022) (seriál)

Shaq je prostě jenom jeden. Neskutečná osoba, která se s ničím ne*ere, ale zároveň velmi charismatický a vtipný. Dokument byl svižný, má svou autenticitu vyprávění a všechno nacpané ve 4 dílech zaručí, že se nebudete nudit. Druhý díl jednoznačně nejlepších úvodních 10 vteřin od HBO.

Carnival Row - Season 2 (2023) (série)

Bavilo mě to o něco více než první série. Velmi dobrá produkce, hlavně kostýmy a make-up jsou zde skvělé, příběh a efekty také dobré. Některé postavy se chovají furt nelogicky (hlavně Black Raven, mě štval už od začátku), ale zase velmi dobrá chemie Phila a seržanta, která tu má poměrně dost prostoru. Tourmaline zde také dostala více času a má jednu z hlavních linek a její postava je velmi charismatická. Naopak s Vignette to šlo nahoru dolů neustále a závěrečná revoluce nebyla moc dobře promyšlená. Škoda, že CR touto sérií končí, za mě by se hodilo to skončit ještě jednou sérií nebo zde udělat o pár dílů více, protože některé věci na konci byly trochu uspěchané. Celkově solidní série, první mě tolik nenadchla, ale tohle bylo dobré pokračování.

Medvěd na koksu (2023)

Dostanete přesně to, co vidíte v názvu. O nic převratného se opravdu nejedná, všechno víte dopředu jak se to stane, bohužel to není ani nějak vtipné a i na 95 minut je to docela natahované. Je to možná dobrý kouknout někde s kámošema, ale to je tak vše. Řežba je to sice dobrá a tvůrci se s tím nepářou, ale to nestačí.

The Last of Us (2023) (seriál)

Parádní jízda s nečekaně temným koncem, s krásným vizuálem v celém seriálu, výbornými charaktery a herci. Jenom škoda, že se v druhé polovině neobjevili téměř žádní infikovaní, jinak skvěle zpracovaný svět. Ano není to perfektní seriál, pár nelogičností se zde najde, ale za mě jich je opravdu jenom pár a dokážu je přehlédnout. Velmi jsem se těšil na každý díl a teď se těším na další sezonu, protože následky z poslední epizody nebudou hezké.

Muž jménem Otto (2022)

Nabubřelý puntičkářský O-t-t-o. Po prvních několika minutách jsem netušil, že si u tohoto filmu nakonec zapláču. Velmi hezký film o lidské povaze, odpouštění a pomoci. Hanks si mě s každým dobrým skutkem získával víc a víc a poté už jsem měl často úsměv na obličeji. I pár vtípků tu bylo dobrých. Moc se mi do tohoto filmu nechtělo, ale jsem moc rád, že jsem ho viděl. A vedle dobrého Hankse výborná Mariana Trevino, která roli nové sousedky zvládla skvěle a do každé scény přivedla novou energii. Zasloužené 4 hvězdy.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Předchozí díly jsem neviděl, takže to celkově nemůžu moc hodnotit, ale tohle mi moc jako 'Grand Finale' nepřišlo. Všechny postavy a děj se už viděl stokrát jinde, stopáž měla být kratší, ta 'zápletka' ve druhé polovině vypadala spíše jako vtip (jenom tak hozená) a tance mě taky nějak extra neuchvátily (občas jsem si říkal wtf, ale ve špatným slova smyslu). Poměrně prázdný film na který se rychle zapomene.

Velryba (2022)

Asi jsem byl tímto filmem až moc přehypovaný, protože jsem čekal, že bude emočně výživnější, ale bylo to tak akorát (samozřejmě nejvíce byl konec). Dávám 4 hvězdy, protože jsem se u Velryby ani minutu nenudil a sledoval výborné herecké výkony, hlavně vedle Frasera skvělá Hong Chau. A i chápu Aronofskyho když řekl, že film neudělal o několik let dříve proto, protože nemohl prostě najít žádného vhodného herce. Pokud zde bude ten Oscar, tak se myslím nikdo hněvat nemůže.