Barbie (2023)

Originální, chytlavé a první půlka dobrá, ale poté už to začíná být nudné a až moc předvídatelné. Ze začátku svět Barbie přijde svěží a pak objevování nového světa také dobré s pěknými a vtipnými momenty, návrat zpět byl ale opravdu cestou zpátky v kvalitě (kromě písně od Kena). A to, že v jednu chvíli se to snaží být až moc komplikované a hned v druhé moc jednoduché radši rozebírat nebudu. Na jedno zkouknutí fajn, ale sám od sebe se na to už nekouknu.

Blue Beetle (2023)

Škoda, že film nevyšel tak v roce 2010, to si myslím, že by se chytl mnohem lépe. V dnešní době už jde bohužel furt o to samé a pro většinu lidí už je to moc ohrané - zlá společnost, hezká holka a srandovní strejda, ale není to nic na co by nešlo koukat. Podívaná je to vcelku příjemná, občas uřvaná, ale s dobrou akcí a dobrými a ne přehnanými efekty. Blue Beetla bych viděl rád dál v novém Gunnovo restartu, ale po tragickým začátku v kinech to moc nevypadá. Je to škoda, protože mi to přijde sympatičtější než spousta posledních marvelovek a jako postava má rozhodně ještě co nabídnout. Lepší 3 hvězdy.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

No jak tohle ohodnotit...Pokud bych měl hodnotit čistě jako film, tak to snad selhává ve všem (vážnost, romantika atd), ale to Kazma určitě ví, takže v tom bude něco jiného (určitě po tomhle filmu dostaneme další video, které se bude zas ospravedlňovat). Je to klasicky jenom taková dražší reklama na to, co se blíží. A jestli byl záměr, aby to bylo seriózně špatný a teď do dalšího videa vyhlíží komentáře tady na čsfd, tak asi cool no. Jinak za mě ale zbytečný film, určitě to všechno půjde na dobrou věc, jak už to známe, ale mohlo se to udělat lépe. Asi 3 hlášky dobrý, natáčení fake filmu bylo fajn, ale celkové pocity z filmu slabota. Příště radši jenom to video (třeba se v něm uvidíme).

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Gal se pustila do svého Mission Impossiblu, bohužel pro Netflix. Špatné to není, ale vše kromě jednoho momentu (jak už to u těchto akčních filmů bývá) je klasicky předvídatelné, nic speciálního to nenabízí, spousta klišé, efekty ve sněžných oblastech špatné (nevím proč to všichni furt zkoušejí) a postavy mi byly vcelku ukradené. Ale zas tak jsem se nenudil, Gal je fajn, koukatelné to je. Horší 3 hvězdy zatím.

Nic ve zlým (2023)

Musím přiznat, že jsem to čekal sympatičtější a vtipnější. Vlastně všechny dobré scény už byly v traileru, takže mě nic nepřekvapilo. Průměrná jednohubka, která moc neoslní, ale ani neurazí.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Pokračování, které zvyšuje už takhle top laťku z předešlého dílu. Absolutní masakr, co tvůrci dokáží vymyslet. Animace pokročila ještě více, originálnost v každém propracovaném framu, neustálá originální a zábavná akce, super odkazy a camea a ten konec, už aby byl poslední díl! Jeden z pár perfektních filmů.

Oppenheimer (2023)

Hype filmu jsem otestoval a mohu říct, že byl zasloužený a Nolan mě stále ještě nikdy nezklamal. Na plátně se střídá jedna známá tvář za druhou, i pouze pro malé role. Ludwig Göransson s famózním doprovodem po celou dobu a výborný střih dodávají filmu šmrnc. I když se film zabývá více politikou, se kterou jsem nebyl obeznámen, tak mě to bavilo poslouchat a nijak jsem se v tom neztrácel. Líbilo se mi také, že vedlejší role byly vyvážené a každý tu měl svoji chvilku se kterou vynikl. Nolan je prostě jeden z nejlepších.

Únos letadla (2023) (seriál)

Velmi solidní drama, které graduje s každým dílem. Na každý díl jsem se těšil, dobré výkony a dobrá promyšlenost na obou stranách. Jediný, co mi chybělo na konci, bylo dořešení různých dílků (co se s každým stalo). Jinak příjemná novinka, která stojí za zhlédnutí.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Jsem si jistej, že kdyby Zaklínače dělalo od začátku HBO, tak by byla kvalita alespoň o 2 úrovně výše. Jakožto velký fanoušek 1. série a oukej 2. série, už mě to zde taky pomalu přestává bavit jak si mění příběh a scénář furt hrozně zaostává. Sice je tu mnohem více věcí z knížek než v minulé sezoně (tam nebylo téměř nic), ale stylem jakým je to odvyprávěno, je občas už na nervy drásající. Pár jednotlivých scén je dobrých, ale většina kolísá a musím přiznat, že buď otravná nebo zbytečná. Co zde např. udělali s Marigoldem v jedný části je snad trestuhodné, Radovid tragickej ve všem, celkově ten casting v těch vedlejších rolích je špatnej (kromě Dijkstry) a Rience hrozně nevyužitej a antiklimatickej. Kontinent mi přijde velkej asi jako Středočeskej kraj, jak se všichni rychle přesouvají. Chudák Henry se musel celou dobu tvářit, že mu ty předělávky v příběhu nevadí, ale vevnitř určitě pomalu umíral. Na tu jeho choreografii akčních scén je ale radost pohledět. Tito tvůrci si ho nezaslouží a je dobře, že od tohoto radši odešel. V příští sezonu už vůbec nevěřím, že bude dobrá, i kdyby byl Liam skvělej, ale kouknu stejně, asi jenom ze zvědavosti už. Dal bych 2 hvězdy, ale pro Henryho dám tu třetí. Není tu žádný díl, který by extra vynikal (bitva o Thanedd kdybych měl vybrat), jenom pouze pár jednotlivých scén, které se povedly. Půjdu si přečíst znovu knihy na zlepšení nálady.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Další klasický průměr. Bohužel se hype zdaleka nenaplnil, že se zde Marvel zase dostane zpátky do hry. Pro mě seriál prakticky ničím nevyniká, téměř celou dobu se to táhne a poslední díl neskutečně uspěchanej, jak kdyby zjistili, že jim místo 2,3 dílů zbývá pouze 1. Něco bylo fajn, ale spíše se to furt táhlo bahnem průměru a bylo zde hodně nelogických věcí (hlavně při přepadení na silnici a v posledním díle). U jedný osobnosti jsem zvědavej, kde ji uvidíme dále, jestli vůbec. Jinak si myslím, že se jedná o zbytečný seriál a tímto si to Marvel akorát komplikuje do budoucna.