Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Hodně dlouhé akce, občas i takové průměrné, ale má to šťávu a společně s dobrou atmosférou/prostředím a parádní hudbou vás to vtáhne a jen tak nepustí. Příběh byl dobře poskládanej a zajímavej k jednotlivým akčním scénám (i když řekli slovo Entita asi 100x abyste to náhodou nezapomněli). Hayley Atwell zde padla skvěle a moc se mi její výkon líbil. Jsem si jistý, že kvalita u další části nespadne a zůstane minimálně jako u tohoto dílu. Je to nejspíše na pomezí 4,5 hvězd, ale zde dávám plnou palbu, protože takovéto filmy s tímto odhodláním nejsou.

Daredevil (2003)

Naprosto tragickej a otřesnej film snad ve všem, jediná světlá stránka byl Jon Favreau a trochu Colin.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Nový Transformers bohužel ničím nepřekvapí. Jedná se o průměrný film se 100x viděnou zápletkou. Akce je dost, není sice nějaká extra, ale postačí. Také mi zde chyběla více intenzivní hudba, která by měla větší dopad např. při akci. Hlavní postava Noah nezáživný, ostatní také nic moc, jedinej Optimus a Bee furt stejně dobří. Transformers už prostě nemají asi čím překvapit. Chce to zkusit něco nového a ne furt do toho dávat 3 lidi a chránit je, ale vidět třeba film jenom o Cybertronu.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Jak už zde většina píše, tak poslední Indy je fajn film a slušné zakončení, o návrat ke kořenům se ale nejedná. Spíše mi to přišlo jako předražený datadisk (bonus) k videohře, která pro většinu už dávno skončila. Phoebe je v pohodě, stejně tak i Mads, Harrison to ale celé tahá a jeho nenávist k náckům tu stále je. Co naopak nefungovalo byla ne moc zajímavá zápletka, dlouhé intro a akční scény pouze ve městech, omlazený Indy stále není přirozený, postava Teddyho nadbytečná a vlastně celá posádka záporáka nezajímavá (kde máme klasicky jednoho drsňáka a jednu obří mlátičku, jako proč furt to dělají...). V něčem je nový Indy svěží a v něčem bez nápadu a ohraný. Na jedno zkouknutí je to dobrý, ale že bych se k tomu vracel jako k původní trilogii to ne, ale aspoň je lepší než čtvrtý díl. Lepší 3 hvězdy.

Silo (2023) (seriál)

Velmi kvalitně zpracovaný a tajemný seriál. Otázek je spousta a právě to udržuje SIlo na té detektivní/mysteriózní hranici. Celkově byl asi jenom 1 díl, který byl slabší, jinak jsem se vůbec nenudil, několik posledních epizod fakt supr. Vyhlížím už další řadu. Jednoduché a zasloužené 4 hvězdy.

Boj o moc - Série 4 (2023) (série)

Celý seriál jsem teď zkouknul poprvé během asi 2-3 měsíců a tato série je nejlepší série seriálu. Jako u jediné jsem zde zkouknul 3 poslední epizody v jeden den, protože mě to prostě bavilo a zajímalo (i přes to, jak jsou díly dlouhé). Neskutečně precizně napsané do každého detailu, v tom tkví ta profesionalita a znalost tvůrců, a také to, proč na to koukáme. Seriál je to celkově na 5 hvězd za tu neskutečnou tvůrčí schopnost něco takového vymyslet a dát dohromady. Není to ale typ seriálu na který bych se podíval ještě někdy znovu. Kvalitou je to ale zaslouženě jeden z nejlepších seriálů všech dob.

Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Velký převrat se nekoná. Nová série je průměrná a ničím moc ani nevyniká. Nejblíže ke style BM mi přišel první díl a pak asi třetí. Ti, kteří BM neznají, tak je tato série nejspíše nepřesvědčí koukat na předešlé série, které jsou lepší.

Flash (2023)

Bylo to moc přehypované. Některé scény supr, některé horší a furt se to tak houpe na pomezí 3 a 4 hvězd. Akční scéna na začátku slabá a ne moc hezká, na konci zase dobrá a i originální nápady v průběhu filmu. Keaton a Kara supr, obě verze Barryho dobré. Je to ale občas komplikované a hodně lidí se v tom může ztrácet, a konec je za mě takový antiklimatický. Camea jak v novým Fast X, ale ještě kratší, někdo přijde na 20 vteřin a odejde. Hudba dobrá, emočně taky poměrně silné. Kouká se na to vcelku dobře, ale že bych byl z toho nějak uchvácen to ne. Byl zde bohužel mnohem větší potenciál, tohle za mě působí spíš jako přinést fanouškům nějakou nostalgii a známé postavy, které nemají nakonec žádnou váhu. Lepší 3 hvězdy.

Vyproštění 2 (2023)

Je to na pomezí 3 a 4 hvězd. První polovina supr, hlavně 20 minutová akce 'bez střihu', potom už tempo trochu kolísá a není už tam takové napětí a wow efekt, taková spíše standartní přestřelka. I tak jsem si film užil a nebránil bych se i trilogii, pokud by přišli zas s něčím novým.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Jestli se poslední díl nebude jmenovat Family: Assemble!, tak už nevím jak. 10 díl je neskutečně našlapanej a nezastavuje se doslova před ničím. Jedna akce za druhou při více než 2h stopáži. Domova auta vydrží vše a stále jsou vždy perfektně funkční, ale to žádný novinky nejsou. Vše už to známe, jak to v této sérii bývá. Každý herec tu dostane svou roli ve které 'vyniká'. Jediné překvapení je konec, který poprvé končí cliffhangerem a v dalším díle se nejspíše naši Street Avengeri potkají ze svých vedlejších misí. Je to aspoň zábavnější než poslední 2 díly a ani se nenudíte. A Jason Momoa se s tím nesere a prostě užívá každou scénu naplno.