Hotel Continental (2023) (seriál)

První 2 epizody se táhly až moc, svět okolo je sice fajn udělaný, ale nemělo to moc šťávu a některé vedlejší linky (obchod) mi přišly zbytečné a vlastně to nemělo žádný vliv. Postavy neměly charisma a celý ten děj je takový bez hloubky. Poslední nařezaná epizoda sice akcí dohání, co předchozí epizody neměly, ale je tam hodně nelogičnosti a šetření našich 'hrdinů' v soubojích. I přesto mě na tom něco táhlo dál, takže něco to v sobě má. Lepší 3 hvězdy.

Beckham (2023) (seriál)

Parádně udělaný dokument, do detailu rozkouskována všechna rozhodnutí, proč se dělo tohle a takhle a hlavně jak těžký měli život jako rodina, kde neměli ani chvíli klid od veřejnosti. Nemám asi ani co vytknout. Užil jsem si 4 díly.

Milion mil daleko (2023)

Hezký příběh, který se možná až moc soustředil na brzký život Josého, místo toho tam mohlo být více z prostředí NASA a o práci takové. Takhle je to moc natahované, ale dokáže vyvolat krásné emoce. Na víc než na průměr to ale není.

Stvořitel (2023)

Má to hrozně velký potenciál, krásný svět, docela dost akce a to je asi tak vše...Přijde mi, že se Gareth Edwards bál ještě více zariskovat s příběhem a charaktery a tak zůstal na klasických průměrech. Joshua mi nepřišel nějak zázračný a ani dobře napsaný. Vy chcete aby film byl dobrý, ale furt vás to v něčem táhne zpět. Bohužel takhle je to prostě průměr a víc to nevytáhnu. Kouká se na to dobře, ale nakonec neodcházíte z kina nijak překvapení.

Ahsoka (2023) (seriál)

S každým dalším SW seriálem zjišťuji, jak je nová trilogie filmů sotva průměrná. Promyšlenost, hloubka charakterů, super prostředí a spousta duelů. Rosario Dawson je furt úžasná, návrat Haydena možná ještě lepší a ostatní taky solidní (pouze Sabine trochu pokulhává, ale furt ok). Kromě pár nelogických věcí nemá za mě seriál téměř chybu. Lepší 4 hvězdy.

Gran Turismo (2023)

Jeden z mála případů, kdy film je lepší než trailer. Čekal jsem hodně průměrnou podívanou, ale byl jsem překvapen. Film má velmi dobré tempo a téměř se nezastavuje, závodění je dobře sestříhané a přehledné a emoce to ve mně vyvolalo v těch důležitých okamžicích. Jo příběh je klasika, ale to mi zde nevadí, zvlášť když tomu dohlíží velmi dobrý tým Orlanda s Davidem, také Djimon Hounsou v těch pár momentech měl skvělé zahrané scény. Jenom ten záporák se nemusel v každé scéně chovat jako ten největší ****.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Zde budu přísný, protože už mě nebaví, že jim furt tyhle braky povolují (a to jsem fanda prvních dvou filmů). Takto laciný film jsem dlouho neviděl. Ani se nedivím, že nemohli dostat pořádná jména do filmu - 50 Cent úplně zbytečný (měl asi 3 věty), Megan se chovala jak v nějakým studentským filmu (si tam chodila jak na vycházce), všichni už prostě bez jakéhokoli charakteru a Stallone radši zmizel. Jinak takhle špatný green screen a efekty jsem dlouho neviděl, nulové napětí, nulové nápady při akci, dialogy, kamera a střih tragédie. Čemu se ale směju je, když Stallone pokaždý řekne nějakou trapnou hlášku, tak Jason se tomu prostě musí zasmát. Hodně líný a bez špetky nápadu. Krásně vidět, jak s každým dílem to jde o úroveň dolu.

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Poslední řada jede ve stejném duchu a opět i nabírá a rozebírá více novou tématiku a to queer. Trochu by mi nevadilo, ale zde Netflix se do toho ponořil až moc. Podle tohoto to vypadá, že v malém městě je tak každej třetí queer nebo gay a seriál to musí stále prozkoumávat vše do detailu. Nemuselo to být tak přehnané a bylo by to ok. Cal linii jsem nemusel ani ve 3.řadě, Jackson za mě také vcelku zbytečný (aspoň teda ta první část), jinak všechen ostatní originální cast supr. Nová škola mi ale moc jako škola nepřišla, spíš jenom takové sdružení přátel a výuka prakticky žádná. I když se nejspíše jedná o nejslabší sérii, tak jsem si seriál ale furt i tak užil a zkouknul jsem ho hned a pořád mě bavil. I když k tomu mám výčitky, tak to stále má své kouzlo. Mezi některými bych si přál více dialogů, ale s tím už se nic nenadělá. Zakončení za mě smysl dává a přišlo mi ok. Konec supr seriálu.

Mezi živly (2023)

Moc se mi na Mezi živly koukat nechtělo, ale teď jsem rád. Film jsem si užil, byl plný radosti a vtáhl mě do svých příběhů a nových možností mezi živly.

One Piece (2023) (seriál)

Originální, svěží, chytlavé, dobré souboje, postavy, kostýmy a výborná hudba. Aspoň, že jednou za rok dokáže Netflix udělat něco výborného. S hlavním příběhem se sice moc nepostoupilo, ale chápu, že to chtějí natáhnout a v tomto případě mi to ani nevadí. Jediná postava, která mě moc nebavila byl Koby. Už se ale těším na další sérii. Lepší 4 hvězdy.