Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

Že se z Teda vyklube týdenní záležitost, která mě pravidelně hezky zahřeje u srdce jsem opravdu nečekal. S každým dílem je 3.série lepší, radostnější, emotivnější, no prostě má to všechno. Velký klobouk dolů před tvůrci, kteří dokázali vymyslet poutavé a krásné příběhy lidí v jednom týmu, kde v mnoha epizodách o fotbal ani nejde a za to si to zasluhuje ještě větší respekt. Dobré překvapení pro fotbalové fanoušky v předposledním díle. Poslední díl byl sice natahovanej jak u Pána prstenů, ale koho to zajímá, když každá minuta navíc u tohoto seriálu je perfektně strávený čas. Jsem smutnej, že je konec, ale zakončené je to parádně a myslím, že se vyčerpalo vše, co se dalo (i když to jsem si myslel u první a druhé série taky). Jason Sudeikis borec a ostatní taky skvělý. Zasloužených 5 hvězd.

Citadel (2023) (seriál)

Není dobré znamení, že první díl mě bavil asi nejvíc a nebyl to žádný zázrak. Celé se to snaží předstírat jak je to velké a tajemné, přitom je to spíš hloupé a nudné. Rozpočet nechápu do čeho šel, akce bez nápadu a nudná, napětí žádné, neustálé flashbacky otravné, chemie mezi postavami nikde a otáčecí kamera pro drama proč? Richard Madden mě nebavil tady a ani moc v Eternals. Přijde mi, že má furt stejný výraz ve všem.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Velmi svěží, originální a hlavně se to drží své předlohy a všude číhají nějaké easter eggy. Kratší stopáž tomu dodává správné tempo a furt se něco děje. Bavil jsem se a užíval po celou dobu, jen tak dál.

Air: Zrození legendy (2023)

Pokud se něco dobře zpracuje, můžete už udělat film o čemkoliv, Air je toho důkazem. Sympatický film se sympatickými herci o marketingu a risku. Příjemně se na to kouká a u téměř 2h stopáže nenudí ani minutu.

Matka (2023)

JLo zde ani špatná nějak není, ale celé je to klasický Netflix - vydávat filmy nehledě na kvalitu. Je to odfláknuté (jak režie, tak scénář), bez nápadů a zdlouhavé. Slabé 2 hvězdy.

The Covenant (2023)

Solidní akční film z Afghánistánu, kterých už tu bylo sice dost, ale rozhodně neuškodí. Jake Gyllenhaal super, akce bylo dost a dobře provedená. Film má dobrý tempo a nenudíte se. Mile mě film překvapil, že se odehrával skoro celou dobu mimo Ameriku, protože jsem čekal spíše drama.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Nevím proč, ale styl třetích Strážců mi nějak úplně nesedl. Film se snaží vyvažovat svou klasickou komedii a na to novou temnější stranu filmu, ale moc to nefunguje. Komedie zde nic moc, pár věcí dobrých, ale většina vtipů byla už v trailerech. Příběh mi přišel takový, že toho v sázce moc není. V minulých dílech se zachraňovala galaxie, zde 'pouze' Rocket a tím jak to bylo vyprávěno, tak bylo vcelku jasné, jak to skončí. Zde vždy když něco potřebovali, tak přišli, vzali a odešli, víceméně bez problémů. Čekal jsem nějaké větší riziko. FIlm je ale i tak solidní a jednotlivý Strážci super. Chápu, že zde flashbacky musely být, jinak by Rocket ve filmu skoro nebyl, ale mohly být kratší nebo méně a některé scény ukazovat rozhodně nemuseli. Adam Warlock jenom takovej hozenej do filmu aby se neřeklo a spíš byl na obtíž. Dave Bautista klasicky vše zachraňuje svým šarmem a humorem, ale také Pom a Karen výborně zvládly zahrát. Za mě zdejší hodnocení je až moc velké (89%), dal bych tak 75-80%, hranice 3 a 4 hvězd. Kvalitnější než skoro všechny marvelovky za poslední 2 roky určitě, ale v rámci trilogie je za mě asi na posledním místě. Jak je to celé hodně seriózní + flashbacky a výběr různých lokací, tak to ztrácí v čem to bylo tak dobré a koukatelné znovu a znovu. A furt nevím jaké jsou schopnosti High Evolutionary a přišel mi slabý. Posledních 5 minut hezky provedených. Lepší 3 hvězdy.

Ghosted (2023)

Všichni víme o co jde a jak to bude probíhat, ale film je poměrně zábavný a ani se u něj nenudíte. Chemie mezi Chrisem a Anou je supr a klasicky se tu dávají známé songy během akce, to je asi tak vše pozitivní. Mile překvapěj ještě camea. Akce žádný zázrak není, příběh už vůbec ne a ten green screen mě místy bolel (je vidět, kam ty peníze šly). Nenáročný, vcelku dobře koukatelný film u kterého si odpočinete a na jedno odpoledne i zabavý, ale pak už si na něj nejspíš ani nevzpomenete, protože už jsme to vše viděli. Funguje to jenom díky sympatické dvojce.

Ted Lasso - Slunečnice (2023) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Hodinová nálož, která nepotřebuje fotbal, aby byla zábavná a zajímavá. Zde je vidět, jak tvůrci rozumí postavám a celkově i týmu.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Dávám pět hvězd, abych trochu zvýšil hodnocení, ale také proto, protože jsem se furt bavil a s radostí koukal. Ano některé díly nebyly tak dobré jako poslední 2, ale u seriálu nemůžete čekat, že každý díl bude velká bitva. Navíc Mando už je tak stavěný, že se zde odbočuje na vedlejší mise a trochu se to universum rozšiřuje. Grogu sice zde svůj význam moc neměl, ale v posledním díle to odčinil. Dobré interakce mezi postavami, celkově svět, efekty a choreografie byly supr. Jedna hlavní záporná postava se mohla ukázat klidně o něco dříve. Celkově jsem ale zvědav, co se se zemí Mandaloru stane dále nebo už stalo, protože o tom nic nevím. Mandalorian je prostě typ seriálu, který mě bude bavit ať se tam bude dít cokoliv, už je to tak nastavený.