Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Krásný mix animace, poutavý příběh a charaktery, dobrá hudba a akce. Film má vše pro dobrou zábavu a celý působí svěžím dojmem. Velmi povedené pokračování.

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

Původně jsem chtěl dát 2 hvězdy, ale po posledním díle dávám 1. Jakožto jeden z mála fanoušků hlavního seriálu, tak tohle je neskutečná slátanina. Jak tady všichni píšou, nemá to prostě nic, děj, charaktery, dynamiku, napětí, logiku atd. Nevím, jak můžou lidi, kteří jsou fanouškové knih (možná), dát něco takového dohromady, kde je všechno rychle sepsaný bez špetky zájmu o něco smysluplného. Hrozně se to snaží vám furt připomínat, že to je vlastně svět zaklínače, ale ono se to ničím nepodobá. Ta etnická rozmanitost, co se zde vyskytuje (včetně různých přízvuků), je zas o level dál a Netflix slušně klesá do *****. Třešničkou bylo, když se zde objevila postava Dylana Morana. Závěrečné fighty byly jedny z nejhorších, co jsem snad kdy viděl. Po tomhle se fakt už těším na novou řadu Zaklínače na zlepšení nálady (i když to bude mimo knihy).

Na nože: Glass Onion (2022)

První polovina filmu mě moc nenadchla a připadalo mi to takové standartní, ale potom když se to začalo vracet zpět a rozlouskovávat, tak to byla parádní jízda. Daniel jako vždy výborný a na jeho detektiva bych se vydržel koukat hodiny, zbytek mi připadal, že neměl moc s čím hrát, takže to bylo takové průměrné. Konec jsem si představoval nějak lépe zakončený, toto mě úplně neoslnilo. Celkově se na to kouká velmi dobře a jako detektivka funguje skvěle. Kdyby se z toho stala klasika každé 2, 3 roky, vůbec bych se tomu nebránil.

Šílená noc (2022)

Režisér moc dobře ví o jaký film se jedná, na jednu stranu velmi krutý, ale dokáže si ze sebe dělat i srandu. Hezká řežba na Vánoce, která je místy sice stupidní, ale příjemně stupidní, že to nevadí a měl jsem úsměv na tváři. Doprovozeno vánočními songy a náloží krve. David Harbour v takovým tom typu filmu, který je pro něj dělaný na míru.

Avatar: The Way of Water (2022)

Pro mě je to takové hezké dlc (bonusová mise) k prvnímu filmu. Takový typ filmu na který ani nejde být naštvaný a krásně se na něj kouká. I když zápletka je téměř nulová, díky podmořskému světu to ale přehlédnete a žádné chyby to ani moc nemá. Od objevení nového kmene je to poměrně utahané, zde to šlo rozhodně zkrátit. Více prostoru zde dostávají děti než Jake a Neytiri, u kterých nějak nemůžu najít pořádnou chemii. Vyplatí se zajít do kina, jedná se o příjemné pokračování, ale o nějaký šok nejde. První film na mě zanechal větší stopu. Závěrečná bitva velmi dobrá. Jsem zvědavý, co si pro nás přichystali v dalším filmu. Doufám, aby se to moc neopakovalo.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Příběh hezký, některých pasáží jsem moc fanoušek nebyl, ale díky krásnému zpracování a animací dávám 4 hvězdy. Na muzikál, kde se objeví myslím 3 písničky ze začátku a poté celý film nic, je ale málo.

Wednesday (2022) (seriál)

Překvapení roku je tady. Že mě to takhle chytne a během 3 dnů to zkouknu, jsem fakt nečekal. Výborné dialogy, které jsou morbidní a drsně vtipné. Jenna jako by se pro tuto roli narodila, absolutně vyrazila dech ve všem, ostatní byli v pohodě. Jediný, co jsem na seriálu nemusel, byla linka s ní a 2 nápadníky. Jinak detektivní věci byly dobré, ale občas nebyly kdovíjak skvostné. Celkově ale seriál měl charisma a velmi jsem se těšil na další díl. Už aby byla další řada. 4+.

Médium (2022) (seriál)

Za mě takové lehce nadprůměrné. K postavám jsem si žádné pouto nevytvořil, takže mi bylo vcelku jedno co se bude s nimi dít. Příběh velmi ztrácel na tempu a vždy když to začínalo být zajímavé, tak v dalším díle se to hrozně natahovalo a nakonec žádná jiskra tam nebyla. Občas jsem se i ztrácel v těch nových názvech a nevěděl co daná situace znamená (zde je s tvůrci Westworldu spojitost). Postava Flynn (hrozné jméno pro holku) byla vcelku ok, ale její postava v 'budoucnu' se mi vůbec nezamlouvala, taková namyšlená a trapně drsná. I přes všechna negativa jsem se koukal dál, protože nějaká ta záhada tam je, ale ze sedla mě to nevyhodilo a to tu potenciál je velký. Lepší 3 hvězdy.

Trol (2022)

O žádný zázrak se nejedná, ale kouká se na to poměrně příjemně. Škoda, že tam tvůrci dali klasická a trapná klišé (intro, táta, blbec ve vedení). Atmosféra a vizuál velmi dobrý, příběh nic moc.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Hezká jednohubka na zpříjemnění Vánoc. Pěkné songy a hlavně atmosféra. James Gunn má neskutečnou vášeň pro dělání filmů a myslím, že by měl dostávat více uznání.