Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem (2022) (seriál)

Velmi pěkně zpracovaný dokument, který dává Chrisovi občas brutálně zabrat, aby déle žil. Arronovskyho práce je zde znát. V každém díle vidíme několik světových odborníku na danou činnost, aby právě Chrise připravili ji zdolat. Velmi pěkně natočený s doprovodným komentářem Chrise, který tam přidává svůj dobrý humor a lidskost. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale za poslední emociálně vyčerpávající a krásný díl dávám plnou palbu. Většinu času se bavíte, když vidíte někoho jiného jak ho 'mučí', aby byl zdravější a žil déle, ale po každém díle si vlastně furt říkáte: ,,A co dělám já?".

Andor (2022) (seriál)

Vynikající seriál, hlavně druhá polovina je ještě o level výše než první. Neskutečný jak zde v 1 díle je více emocí než v celé nové trilogii dohromady. Tony Gilroy a všichni ostatní, co na tomto projektu pracovali jsou borci. Výborná hudba, příběh precizně odvyprávěn a všechny postavy zde mají nějaký svůj účel. Krásně je zde vidět, že k parádnímu seriálu není potřeba vždy mít obří camea nebo světelné meče. Stačí mít vášeň pro příběh a postavy. 4+.

To nic, drahá (2022)

Film jsem si poměrně užil. Mysteriózní filmy mám rád a zde od začátku bylo jasné, že něco není v pořádku.  Chemie mezi hlavními představiteli byla výborná. Oba herci zvládli roli na velmi dobrou. Mohlo to být o něco kratší, zápletka se ale vyvinula za mě docela dobře a logicky. Některé věci jak tam fungují furt nejsou zcela jasné (co třeba to letadlo). Celkově to ale funguje dobře, výborná hudba, hezké prostředí. Je to na pomezí 3-4 hvězd, ale na druhý film Olivii Wilde je to velmi působivé a jsem zvědav, co nám ukáže příště. 4 hvězdy.

Barbaři - Série 2 (2022) (série)

Přiznávám se, že jsem čekal více od této série. Je to téměř stejné jako první, přibylo pár nových postav, ale žádná mě nijak neoslovila. Je tu sice více akce oproti první sérii, ale bohužel to nezachraňuje, Příběh je jasný, jak se to celé vyvine, takže vás ani nic nepřekvapí (jednoho překvapení jsem se v úplném závěru konečně dočkal, po kterém jsem dlouho toužil!). Poslední bitva není kdovíjak epická a moc se z ní neukázalo (hlavně jsme dostali klasická klišé, kde se každý setkal se svým protějškem v obří bitvě...), v první sérii mi přišla lepší. Kouká se na to v pohodě, ale o nic zázračného se nejedná. Vypadá to, že bude další série, ale nijak na ni nečekám. Pokud bude čas, tak možná kouknu.

Reboot (2022) (seriál)

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami a dávám nakonec 4. Je to pohodové, svěží a má to takový ten nenáročný, lidský humor. Keegan je prostě borec a v každé scéně to rozzáří, ostatní charaktery jsou také dobré a co někdy dokáže vyplodit místnost se scénáristy je super.

Amsterdam (2022)

Škoda, že film není tak dobrý a bohatý, jako jeho obsazení. Furt tomu nerozumím, že v takto průměrném filmu je v každé vedlejší roli je nějaká hvězda. Zde bohužel dávám pouze 2 hvězdy (což dělám málokdy), protože mě film prostě nebavil od začátku do konce. Film chce být zajímavý a velkolepý, ale ono je to právě naopak nezajímavé, bez nějaké jiskry a příběh byl zdlouhavý a prakticky o ničem. Vyvrcholení filmu také bez nějakého překvapení a dramatu. Bale byl dobrý jako vždy a ostatní hráli svoji klasiku, ale bylo to spíš tím, že neměli moc s čím pracovat. Pokud by tady takové obsazení nebylo, na film bych asi ani nekoukl nebo ho nedokoukal.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Úplně nevím zatím jak ohodnotit. Film byl hodně nahypovaný skvělým trailerem a vizuálem. Vizuál dobrý, občas ale třeba prostředí v dálce bylo za mě slabší apod. Hudba se zde velmi povedla (škoda těch pár moderních songů jen tak plácnutých) a akce byla fajn (hlavně souboj na mostě asi nejlepší z celého filmu). Úvod pro Chadwicka byl hezký, příběh ale pokulhával a dlouho se táhl. Martin Freeman naprosto zbytečný, Riri ještě dobrá, ale taky mi přišla, že tam byla navíc jenom kvůli nadcházejícímu seriálu. Celý je to takový no, bez šťávy asi, špatné to není, ale hodně tomu ubírá délka, dlouhé dialogy a pokulhávající příběh. Na hranici 3 a 4 hvězd. Žádná překvapení zde ani za mě nebyla, nový oblek Okoye palec dolů a potitulková scéna mi moc jako řešení nepřijde.

Weird: The Al Yankovic Story (2022)

Začátek mi přišel nějak divně napsaný, až po nějakých několika minutách mi došlo, že se jedná o parodii. Al si to napsal, tak jak se to líbilo jemu a možná právě proto to vlastně celé funguje. Je to chytlavé a opravdu divné, hlavně v druhé polovině to zachází do absurdností. Zatímco jsem si myslel, že dostaneme klasickej biopic, toto mě velice překvapilo, co všechno zde Alovi prošlo dát do filmu a jak si ze všeho dokáže utahovat.

Enola Holmesová 2 (2022)

Pokračování se nese v úplně stejném duchu jako první díl. Podívaná o něco příjemnější, protože zde máme více Sherlocka v podání Henryho (na jeho film bych šel hned). Millie je fajn, ale jsem i rád, když není ve všech scénách, protože si rád trochu odpočinu od jejího stylu, kde se neustálé snaží být vtipná a neustálé mluvení do kamery je už spíše otravné. Detektivní věci mi ale přišly dobré a promyšlené. Celkově zase průměr jako první díl, nijak nenadchne, ale jako odpolední oddechovka postačí. I když nad některými scénami se musí přimhouřit obě oči. Na potitulkovou scénu budou zase ohlasy od chytrých...

Na západní frontě klid (2022)

Parádní ztvárnění války, které je až moc reálné a za to místy dechberoucí. Felix Kammerer strávil snad půlku filmu s bahnem na obličeji. Výborná kamera, hudba a celkově produkce. Mohlo to být klidně kratší o pár scén, ale nevadilo mi to. Knihu jsem nečetl, a tak to hodnotím jako film bez předlohy. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale dávám 5, protože ta snaha tu opravdu byla a povedlo se.