Matrix Resurrections (2021)

Upřímně nevím co si mám o novém Matrixu myslet, je to takové chaotické a rozhodně si to pohraje s vaší myslí. Ani teď furt pořádně nevím, kdo byl pořádně záporák a jaký tam měl význam. Po úvodní hodině jsem to vše tak nějak stíhal sledovat, pak ale na mě zase hodili mega dávku nových informací a už jsem se v tom začal ztrácet a neuvědoměle jsem se nechal unášet příběhem. SWAT týmy mají ale stále míření stormtrooperů, souboje mi přišly takové pomalé nebo něco tomu scházelo, když si vzpomenu na souboje v původní trilogii, tak to mělo náboj a výborné tempo, zde mi to scházelo. Podle mě to Lana příliš překombinovala a spousta věcí zde nedává smysl.

Hawkeye (2021) (seriál)

Já jsem si seriál užil, atmosféru to má dobrou, sympatický herce, ale záporáci v teplákovce jsou za mě nejslabší část v sérii, protože pokaždé když byli na scéně, tak mi to spíše připomínalo parodii. Tempo je zde takové průměrné, občas to má grády a někdy to se hodně s něčím zdržuje. Stejně tak akce, někdy je velmi dobrá a někdy mě moc nenadchla a hodně se tu všichni navzájem šetří. Poslední epizoda super a seriál završila velkolepě. Cením také propojení s dalšími Marvel projekty a některá překvapení tu zde jsou pro fanoušky. Nevím, jestli seriál potřebuje druhou řadu, kdyžtak bych spíš uvítal pouze s Kate, ale tuto řadu jsem si užil a velkou část koukání jsem měl na tváři úsměv, protože rozhovory byly povedené a zábavné.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

No, čím začít...Jak už tu čtu nadávky na nedodržování knižní předlohy, tak musím říct, že mají pravdu. První sérii jsem si užil více, nejspíše proto, že jsem četl jenom první díl (a moc jsem si ho nepamatoval). Po zhlédnutí první série jsem přečetl celou ságu a opravdu se to knih moc nedrží. Občas zde jsou nějaké věci, že se někdo s někým sejde nebo zachrání, ale je to udělané naprosto odlišným stylem (vlastně si tvůrci dělali co chtěli a to tak u 95% celé série), Je to škoda, na druhou stranu tomu i docela rozumím, že tam potřebují přidat a pozměnit více věcí, aby to bylo asi více atraktivnější? Příběh se podle mě moc táhnul a moc se neposunul, ale i přesto je to prostě furt Zaklínač a Henry mě prostě baví a dokázal bych se na jeho Geralta koukat furt. Produkce hezká, ale přiznám se, že jsem tedy čekal více, např. velkých bitev apod. Na to, že rozpočet byl asi dvojnásobný, tak jsem ho moc nepocítil. Upravená dějová linka Yennefer se mi nezamlouvala, elfové mi zde přišli až moc velkým středem pozornosti a přišlo mi, že žádný význam tu neměli. Kaer Morhen a ostatní zaklínači ale velmi dobrý. No a finální epizoda mě moc neuchvátila. Cením ale kameru, hlavně při akci nebo tréninku, je vidět, že na ni měli větší důraz a všechny nestvůry vypadají parádně. Fanoušci knížek si ale budou dál stěžovat, ostatní si to užijí. I přes velký odklon od knížek se na to koukám se vztyčenou hlavou a chci vědět, co s tím udělají příště, už teď se ale o to bojím, co vše si tam vytvoří, protože nás čeká ještě kus cesty, když tahla řada měla být adaptací pouze na knihu Krev elfů. Svět zaklínače mě ale prostě baví a nebudu ho mít nikdy dost.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Na české poměry to nebylo zas tak špatný, pár hlášek se povedlo, tempo mohlo být lepší, postava Andrey Daňkové mi přišla spíš otravná a její krátké vlogy šly určitě udělat lépe. Námět na příběh se mi docela zamlouval, pak to ale začalo pokulhávat a konec byl za mě divně vymyšlený, uvítal bych spíše asi nějaké to 'nadpřirozeno'. V průběhu filmu jsem se nenudil, ale že bych brečel smíchy a liboval si v každé scéně, když byli oba před kamerou tak to ne. A komu se youtubeři nezamlouvají, tak ať se radši nekouká. Za mě průměrný film, který ničím nevyniká, pár dobrých hlášek to nezachraňuje, slabší 3 hvězdy.

Síla psa (2021)

Bohužel jsem na filmu nenašel nic, o čem bych mohl napsat, abyste na něj koukli. Celé je to takové prázdné, scény jsou bez šťávy a nic se v nich ani neděje, vlastně celý film nemá žádnou zápletku. Kirsten Dunst řekla za celý film asi pět vět, jinak furt jenom koukala a koukala. Hodně zde čtu, že postava Cumberbatche je hrozně zlá atd., mě teda přišel poměrně v pohodě chlápek, co tvrdě pracuje na ranči, ano asi byl o malinko tvrdší než normální člověk, ale nic, co by z něj dělalo naprostého zloducha. Rád bych film doporučil, protože má potenciál a není to žádný špatný film, ale prostě v něm nic není, nemá čím oslnit a celá ta jeho pointa je nejasná, pouze u posledních 30 min jsem se nenudil.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Neskutečná telenovela se z toho stala, ona už to byla od začátku, kde všichni řešili vztahy a kvůli tomu dělali chyby, ale zde mi to přišlo ještě více. Zbytečných a zdlouhavých flashbacků, že by se to vyrovnalo délce Pána prstenů, nacpaný zpomalenými záběry a songy, které se tam nehodily, jenom proto, aby tohle všechno vyvolalo ještě silnější emoce. Nekonečné střílení a nepochopitelný únik ze situací, ze kterých nebylo úniku. Plán se mi ale nakonec zamlouval, jak se vyřešil a dával i smysl. Finále bylo dobré, ale za mě až moc happy ending. Nejhorší a nejotravnější postavy Arturo a Denver, nejoblíbenější jsem ani neměl, Sierra byla dobrá. Jinak chápu, že Berlin je oblíbená postava, ale dělat s nim flashbacky čtyři série fakt nemuseli. Škoda, že to hrozně všechno natahovali tuhle poslední sérii, ale zakončeno nakonec dobře.

Poslední souboj (2021)

Bál jsem se, že zde bude hodně hluchých míst, jak už to u středověkých filmů bývá, ale Ridley Scott zde držel tempo parádně. Jelikož má film hodně zkrácené scény a příběh ze tří úhlů pohledu, tak to filmu právě dodává energii pokaždé, když už by měla klesat. Jen škoda, že i bitvy jsou zkrácené, mohli je nechat ještě o něco delší, když už si s tím dávají tu práci je tam mít. Všichni tři hlavní herci super, všichni byli přesvědčivý a oddaní roli, jenom Affleck mě moc nezaujal, ale to je třeba jenom u mě. Závěrečný souboj taky parádní, myslím, že trval přesně tak dlouho jak měl, nikdo nikoho nešetřil, oba do toho vletěli hned a dali do toho vše. Myslím, že nějakého Oscara tu cítím. Dlouho jsem čekali na kvalitní film od Ridleyho, snad to zas nebude klesat. Lepší 4 hvězdy.

Lajna - Série 3 (2021) (série)

První série za mě furt nejlepší, ale stále parádní díly ve 3. sérii, hlavně hlášky směrem ke Slovensku a Brně byly top a ani by mi nevadilo, kdyby to takto zůstalo zakončené. Samozřejmě bych na další sérii hned kouknul, ale přišlo mi tohle jako důstojné zakončení a nevím ani, kam dál by se to mohlo pohnout. Jinak Covid zde velmi pomohl, že stadiony zejí prázdnotou a dobré byly i záběry ze zápasů.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Už první díl mě neoslovil a druhý už vůbec. Postava Eddieho je pro mě od prvního dílu špatně napsaná a nezajímavá (přijde mi, že má více společného se závodníkem MotoGP než s novinářem), celé to tak nějak postrádá logiku, od začátku filmu mi na nikom a ničem nezáleželo, co se stane a všechny postavy se chovají nelogicky. Jak nikdo nemůže Venoma odhalit když například přelézá mezi lidi a skáče, nebo co třeba kamery v budovách atd.?? Příběh vypadá, jak kdyby ho někdo vymyslel za jeden večer a aby se něco dělo, tak tam hodíme Carnage (protože je v komiksech), který je ale absolutně zbytečný a ničím nevyniká. Jediný, co mě zaujalo, byla potitulková scéna a jak to naváže na Spider-Mana. Za mě zcela zbytečný film, který nic nepřinesl a za chvíli na něj zapomenu, vlastně přinesl peníze, takže asi úkol splněn.

Arcane (2021) (seriál)

Parádní příběh, postavy, atmosféra, pro fanouška hry jako já je toto skvělé rozšíření, ale myslím, že pokud nejste fanoušek hry, tak se do toho vcítíte poměrně rychle. Vše je zde výborně promyšleno, jednotlivé epizody končí cliffhangery, Riot je vcelku i nemilosrdný vzhledem k některým postavám a konec série je epickej. Jsem velmi zvědav, co nám studio přinese v 2.sérii.