Osudový mejdan (2008)

Nečekal jsem nic extra, zkrátka klasicka teen blbustka a vlastne i to se vyplnilo. Party, drogy, sex a následný průser. Nicméně vstup, úvod a tak, byl velice příjemný, pekné herečký, pohodoví frajeří a žádně úmělé hraní. První půl hodinu jsem se bavil a vlastně když došlo k hlavnímu tématu, už to "nadšení" opadávalo. Nakonec vlastne to co jsem očekaval na zacátku klasicka teen blbustka.

Mama (2013)

Celkově velmi povedené dílo, při kterém jsem mel jako u jednoho z mála filmu pocit napětí a očekáváni a zaroven i strachu po prakticky celou dobu. Celkově krásně zpracované + konktétne zde perfekní Jessica s dudama které mě neomrzeli za celou dobu :) Nebýt toho konce, který byl na můj vskus moc natažený a takový moc pohádkový, sel bých i na 5*, ale takle to jsou pekné 4*

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Pořád jsme si říkal...je to sága klid to bude dobré. No, konec je tu a vlastně jedinné co jsem očekával bylo, že se něco stane, cokoliv, prostě pecka aspoň na ten závěr, ale vybruslit z finále tím, že se vlastně nic nestane to je tečka, konec. (Knižní předlohu jsem nečetl a asi to tak podle té ma být, ale hodnotím film který jsem pravě videl a ten u mě neobstál.)

Half-Life: Singularity Collapse (2011)

Na fanoškovskou tvorbu krásné efekty, pohled z tzv. 1st person mě osobně potěšil, ale je to zmatenější více, než samotný half-life má ve zvyku a poněkud postrádám co nám chtěl autor říci. Více promyslet "děj" a za mě by to bylo excelentéé.

Avengers (2012)

Čekal jsem víc, možná až zbytečně moc. Opravdu jsem zde poprvé nevěděl kolik * dát 3 jsou málo 4 moc je to tak mezi bohužel. Moje prvotní představa byla o krátkem představení hrdinů spíše o tom "srazu", že kaýdý dorazí jako největší král a budou se přetahovat o to kdo je nejlepší a pude se na věc, ale to se bohužel nestalo. Celé mi to přišlo takové nemastné neslané. Finální bitva byla sice dobře zpracovaná a rozhodně jsem se nenudil ale myslel jsem si, že budou čelit větší hrozbě než jaka přišla. Neprátelé padali jako domeček z karet a myslel jsem že se dostanou dál než za 39. ulici nebo jak to bylo :). Prakticky me přislo, že největsí hrozbou bylo vyslání atomovky od vlasních lidí, jinak se dá řict, že ani nešlo o hrozbu. A na můj vkus byl až moc upřednostňován iron-man a cpt amerika. Nicméně jsem se bavil a zatím to tedy nechávám na 4*.

Captain America: První Avenger (2011)

I když nejsem zrovna fanoušek marvelu dokážu jejich tvorbu ocenit. Nicméně zde jsem jen a jen zklamán. Čekal jsem víc, řekl bych až o hodně víc než to co jsem pravě viděl. Chvíli jsem nevěděl jestli se jedná o parodii na hvězdné války pak zase na herryho pottera protože voldemort v sithském provedení opravdu není to co jsem chtěl vidět a nakonec zprznění války samotné... super utajená a nenápadná akce pro záchranu spolobojovníků (američanů) byla největší perla z celého snímku. Po nejlépe střeženém místě na zemi se kapitán proháněl s americkou vlajkou na zádech v podobě stítu jako by se nechumelilo. Žádná překážka, žádné kamery, pomalu ani žádní vojáci. Celkem bych pochopil kdyby se skutečne jednalo o pecnost roku 1943 jenže zde už toho měli více než známe my dnes tím padem to tu někdo težce nedomyslel. Ale tak za 2* to stálo taková ta klasika trošku akce, hlavní hrdina, padlý kamarád a láska + žárlivost....ale takových už bylo.....

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Opravdu nechapu jak někdo může odsoudit Hobbita za méně než průmerný film. To, že se jedná o očekávanou pecku a není zde zobrazeno 100 bitev? A co OMG. Jedná se o první díl trilogie tak je přece jasné, že se zde neodehraje nejvetší akce a neprolií se zde hektolitry krve. Z jedné knížky natocit trilogii žádá velké uznání, alespoň podle mého názoru a ja osobně bych nerad přišel o jakoukoliv scénu jen kvůli limitu minut pro jeden film. Za sebe musím říct, že se vyplatilo odpočítavat každičký den a dočkat se triumfu. Úžasně zobrazená krajina, přesne jak jsem si představoval, neurvalí trpaslíci přesně jak mají být a zkrátka vše co se týče príběhu bylo perfekní. Našlo se i pár chyb, nebo řekněme superhrdinovských triků jako např. pád můstku až kamsi do podzemi a počítačem delané a řekněme nereálné spomalení, či otočení bylo jasně znát a bylo do očí a nebo z ničeho nic nečekaný přechod ze dne na noc behem 10 vteřin, nicméně to nemůže ani zdaleka ohrozit 5* hodnocení a status nejlepšího filmu 2012.

Stmívání (2008)

Podle mě se jedná o klasický romantický film do kterého je přidáno sci-fi. Zahájil jsem maraton ať to mám vše za sebou a chtěl jsem si udělat svůj vlastní názor na celý Twilight. Jednička bych řekl aspoň teda zatím co jsem viděl je jednoznačne nejlepsí, protože se dá mluvit aspon o klasickém filmu a musim pravdu říct, že jsem se ani nenudil a vcelku mě to i bavilo. Kdyby to nemělo knižni předlohu a udělali to jen jako samostatný snímek a né nějakou podělanou sagu tak by to bylo fajn. Co mě hodně ale hodně vadí je to, že když už z toho dělaj takové megafilmy a TIP ROKU, tak snad si dám aspoň záležet na grafice a propracovanosti efektů. A když budu porovávat ságy tak tahle je oproti ostatním totalní shit. Založit slaďák na herečce která má 0 kozy a věčne do půl těla svečeného indiána a ještě na samotném Pattinsonovi, který ani nevím cím si získal publikum, mě príjde jako lacinný trik na který snad nikdo neskocí. Chápu, že Twilight je dělaný pro něžné pohlaví, ale stejne nechápu, že tato sága má fanoušky. PS 3* za to, že jsem to hodnotil jako samostatný film a průměru aspoň tento první díl celkem dosáhl.

Sinister (2012)

Za mě to je jasných 5*. Když už bych je nedal tomuto horroru tak nevím co víc bych měl chtít od filmu u kterých se dá ošidit děj a jde o lekačku. Hned od začatku paradní nástup a jen krátká a lehká příprava na peklo. Hnědé trenýrky díky bohu nemam ale asi to bylo těsně. Každou nocí která příšla se stupňovalo a stupňovalo totalní psycho. Opravdu nadpřirozené jevy v kombinaci s dětmi je moje nejslabší stránka na to to jaksi ustát v klidu. 3x jsem se leknutím zapral do sedačky hlavně co se "sekačkové scény" týka (člověk to sice čekal ale stejně x)). Nicméně to film vyzdvihuje nejvíc je hudba neboli soundtrack ale ty co viděli asi víc proč soundtrack v uvozovkách. Rozhodně je toto dílo horror roku a myslím si že za mě by se vešel i do top10 filmů roku. A to, že si s horrůrkama dám pauzu na chvilku není vůbec špatný nápad ale koukal jsem že už brzy Návrat do Sillent Hill hmm x) tak uvidíme.

Auta 2 (2011)

Zrovna od Aut jsem čekal po krásné, zábavné a dějově příjemné jedničce něco víc než to co jsem právě viděl. Přidat špiony a kulomety do animáku s autíčkama, opravdu "super". musim říct, že me bavila tak půlka a to ta která se týkala závodení, meziscén, no zkrátka asi ta víc komediální, ikdyž jsem se moc nebavil. Co se týka té špionážní části do ktéré byl zasvěcen burák tak ta me zkracene řeceno srala. Měl jsem chut to přeskocit o kus dál a dát tomu větší sance bez toho, ale nakonec jsem shledl celé dílo. Nejvíce mě ale nastvalo, že sice z burana buraka, který v jedničce byl prostě skvělý udělali až prehnaně neurvalého idiota, který jsou demenci je proste nejlepší, aneb. totalní zahození postavy (něco jako kdyby se veveřák z Ice Age naučil mluvit), nicméně je to škoda a doufám, že trojka už nebude.