Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Vzhledem k tomu, že jsem četl knižní předlohu neočekával jsem od tohoto dílu žádný zázrak. Jediné na co jsem se těšil byl konec, ale poté jsem se dozvěděl, že se tento film má rozdělit na 2 části. Nechápal jsem co do filmu chtějí zařadit a také že kromě úvodních 20minut nepřinesl žádnou slávu. Pokud se tedy ve druhé části neobjeví nabitých 150minut+- budu muset říct, že tento díl byl natočen zbytečně. Každopádně se ale s tou nudnější částí když už se ji rozhodli natočit poprali poměrně slušně. S některými scénami si sice mohli víc pohrát (např. Georgovo ucho) ale jinak film větší nedostatky nemá a pro mě tedy solidních 80%.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pán Prstenů je přesně to co můžu vidět denně a snad mě to nikdy neomrzí. Celý film se odehrává ve velmi slušném tempu bez zdlouhavých rozhovorů. Dokonce musím říct, že Extended verze filmu je ještě lepší a stále nám má co nabídnout. Celý film je navíc doprovázen úžasnou hudbou a také nádhernou krajinou na kterou je často poukazováno. Herecké výkony jsou na dobré úrovni a i když Elijah Wood zrovna nepatří k mým oblíbencům tak tady jsi udělal veliké plus.

Kostka (1997)

Tento snímek jsem měl možnost vidět u kamaráda na jedné akci Četl jsem o tom, že je to dobrý snímek i kamarádi říkali ze je to fajn a tak jsem se těšil, ze uvidím parádní horůrek. Po úvodní scéně, při které je Julian Richings rozkouskován si říkám, že to opravdu vypadá na originální snímek a snad se bude na co dívat. Mé nadšení ale rázem pominulo. Z níčeho nic se skupina lidi sejde v jedné kostce, ale říkám si dobře nějak se začít musí. Po projití asi čtyřmi kostkami si začínám říkat že už by to stačilo a těším se na to že něco příjde...ale nic. Jediná věc co se na filmu měnila byla barva kostek (červena, žlutá, zelená) a to mi k dobrému hodnocení opravdu nestačí. A když už jsem pochopil že nic už čekat nemám vydržel jsem u snímku jen proto, abych viděl jak to nakonec dopadne, ze aspoň tam se něco musí stát. A výsledek? Jeden člověk vychází už oficiálně ven z kostky a objeví se bíle světlo a závěrečné titulky. Takže pro mě chabé 2* a tedy 25%.

Saw 3D (2010)

Být toto jako samostatný film nejspíše by to dostalo hodnocení mnohem vyšší, ale vzhledem k tomu, že je to další dílek vleklé série začíná to být už poměrně nuda. Měl jsem možnost vidět všechny díly Saw, takže chápu proč je tomu právě takhle a proč se každá postava chová tak či tak. V tomto díle si autoři mnohem více pohráli s krví a detaily s umíráním, ale to je asi tak jediné co tento snímek přinesl nového (krom tedy snad už definitivního konce). Rozhodně bych ale neřekl, že bylo zbytečné natáčet tento díl, spíše bych řekl, že je škoda dílu 4,5,6, které opravdu nepřinesly nového vůbec nic. Také je vidět že autorům už docházejí nápady s pastmi (kromě úvodní scény). Takže v celkovém součtu to vidím na 3* /55%/.

Skála (1996)

Jeden z nejlepších akčních snímků, které jsem kdy viděl. Film naprosto vystihuje to co se od něj očekává. Nenarazil jsem na žádné hluché místo, naopak v mnoha případech jsem byl překvapen co se z takových scén udělalo. Herecké obsazení na jedničku. Nicolas Cage a Sean Connery vytvoří užasnou dvojici i přes jejich odlišnou povahu a celý film je radost se na to dívat. Dobrým dojmem na mě působil i Gregory Sporleder, kterému role záporáka náramně sedla. Tempo filmu vydrželo až do konce a na žádnou vážnější věc, která by mi vadila jsem nenarazil takže 5*.

Travička zelená (2008)

Tady jsem se opravdu honě nasmál. Humor tohoto snímku mi velice sedl a po celou dobu jsem se nenudil. Než jsem to shlédl nedokázal jsem si představit Jamese Franca v roli dealera, ale musím říct, ze jsem byl příjemně překvapen jak se do teto role dokázal vžit. Tento film rozhodne není nějakým dobry výběrem na večer je to spíše klasické béčko, ale podívat se na to s přáteli k tomu nějaké to pivko, tak přesně k tomuto tento snímek je. Rozhodně se na něj ještě párkrát podivám, ale zase nic se nemá přehánět :). Pro mě tedy pěkný film který umí pozvednou náladu 3* a 65%.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Obecně Hvězdné Války mám hodně rád, zejména původní trilogii, ale tento snímek se zařadil mezi mé favority jen co jsem ho poprvé shlédl. 120minut je nejlepší možná délka, protože kdyby tomu bylo jinak film by byl o hodně ochuzen a nebo naopak začali by se objevovat hluchá místa a to by si určitě nikdo nepřál. Efekty na rok 1980 ve kterém byl tento snímek natočen jsou přímo fascinující. Jediné mínus, které bych udělil je Mark Hamill, neříkám ze je mi nějak proti srsti, ale jeho herecký výkon se mi nezdál být přesvědčívý a jestli mi něco na celém snímku nesedí tak je to právě on. Nicméně to na celkovém hodnocení filmu nic nemění, protože jinak jsi mě získal v celé své kráse a hodnocení 5* je jediná možná známka.