Pearl Harbor (2001)

Prvý krát som to videl ešte v kine a už vtedy som bol s tých akcii pekne odpáleny. Herecké Trio sympatické, zábavné a presvedčujúce.Romantika mi tu prekvapivo sedí. Hudba od Zimmera je tiež dobrá, či už romantická alebo akčná. Akcie typicko-Bayovsko výborné (hlavne tie výbuchy). Po technickej a vizuálnej stránke fakt nádherný kúsok. Dokonca mi až mraz behal po chrbte po niektorých náletoch lietadiel. Typicko-americká-Bayovina, pri ktorej sa vždy bavím. Oblúbené soudtracky: Tennesee, Brothers, Attack, December 7th. 90% - 5*

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Polovičný princ nie je až tak príbehom nabitý a nemá až taký spád ako predošlé diely. Skoro trištvrte filmu sa motá okolo hlavných postáv a ich romantiky. Čo nie je až tak zlé, aspoň sa tu pocíti, že hlavne postavy dospievajú. Samozrejme niekomu to nesadne, ale je to príjemné a vtipné. No príbeh je zo začiatku trochu utláčaný a rozbehne sa až ku koncu, čo je u Pottera nezvykom, za to v závere ponúkne skvelý, smutný a temný koniec. Jediná obzvlášť zaujímavá línia je s profesorom Slughornom, ktorá odhaľuje temnú minulosť Toma Riddla a Horcruxy. Nicholas Hooper opäť potvrdil, že je dobrá náhrada za Williamsa. Oproti tomu ako som sa v kine nudil, som sa na tretí krát kráľovský bavil. Obľúbené soundtracky: Opening, In Noctem, Ginny, Harry & Hermione, Farewell Aragog, When Ginny Kissed Harry, Journey To The Cave, Inferi In The Firestorm, Dumbledore's Farewell, The Friends. 90% - 5*

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Spielberg s Tomom Hanksom spojili svoje sily a tak ako to bolo u Saving Private Ryan (Zachráňte vojaka Ryana), tak v tom pokračujú ďalej. Opäť skvelá kamera, skvelé akcie a výborne spracovanie vojny v štýle Saving Private Ryan, ktoré je roztiahnuté až na 10 hodín. Hudba od Michaela Kamena je tiež výborná, tak ako aj herci, ktorým vládne Damian Lewis. Skvelý vojnový príbeh a skvelá posledná časť. Jednou se mně můj vnuk zeptal: dědo byl si ve válce hrdinou? A děda rěkl: ne, ale bojoval sem z nejlepšíma. Obľúbený soundtrack: Main Theme, Band Of Brothers Suite One, Band Of Brothers Suite Two, Buck In Hospital, Band Of Brothers Requiem. 100% - 5*

Skála (1996)

Milujem akcie Michaela Baya, tie zábery, ta hudba, no proste paráda. Film The Rock okrem pekných záberov, dobrého príbehu a akcii ponúka aj slušné herecké obsadenie - Connery, Cage, Harris, Morse, Biehn. Môj obľúbenec Michael Biehn tu síce veľa priestoru nemá, ale jeho smrť je aspoň štýlová. Od začiatku až do konca je tento film nabitý skvelými akciami, skvelou atmosférou a predovšetkým brilantnou hudbou Glennieho-Smitha. Tu by som chcel uviesť na pravú mieru jednu vec. Aby bolo jasné, Zimmer bol viac prispievateľom a kedže sa jeho meno často krát objavuje na prom mieste, neprávom je The Rock pripisovaná práve jemu. Stačí si vypočuť od Glennieho-Smitha - The Man in the Iron Mask a máte jasno. A záver v Kansase je vynikajúca bodka na záver. Jeden s najlepších akčných filmov! Obľúbené soundtracky: Hummell Gets The Rockets, Rock House Jail, Jade, Fort Walton - Kansas. Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně.” 100% - 5*

Ostrov (2005)

Michael Bay servíruje tento krát výborný a seriózny sci-fi akčný film a ako uňho zvykom znovu s lahodne natočenou sakra dobrou akciou. Veľkým prekvapením je ale samotný príbeh, ktorý drží diváka v napätí. Ostrov ponuka aj iný balíček dobrých vecí ako napríklad, dobré efekty, futuristickú výpravu, skvelých hercov(Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Djimon Hounsou, Sean Bean, Steve Buscemi), dobrú hudbu s výbornou záverečnou skladbou. Jeden s tých filmov, ktorý vás vie posadiť do sedačky. Obľúbený soundtrack: My name is Lincoln. 90% - 5*

Terminator Salvation (2009)

So sériou Terminator to ide už dolu vodou. Je s toho cítiť scenáristický bordel a chyba tu síce Arnold, ale bavilo ma to. Bale a (hlavne nauzaujímavejšia postava s filmu Marcus) Worthington zachraňujú a ťahajú celý film, keby tam neboli ty dvaja stalo by to za prd (predošlá voľba - Nick Stahl bola veľmi zlá). Ostatný herci v pohode a aj mladý Kyle Reese dobre zapadol. Vizuál post-apokalyptickej budúcnosti ešte nie je ako u Camerona, keďže sa to odohráva na začiatku vojny proti strojom a ani John Connor ešte nie je tým veľkým veliteľom, ale iba menším vodcom svojej jednotky. Musím priznať, že tento ťah sa mi celkom páči. Čo sa týka akcie, tie sú dosť dobre natočene, rozhodne je na čo pozerať. Na bojoch proti strojom sa nešetrilo a objaví sa tu cela rada terminátorov, ktoré sa spomínali v prvom filme - T- 600, T-700 a obzvlášť dobrý nápad bol priniesť do centra diania novy model resp. klasický T-800 model 101. Okrem klasických endoskeletonov sa objaví aj dobre známy T - 1, HK-Aerial, HK- Tank, či nový Moto-terminator, vodný Hydrobot alebo obrovský Harvester. Taktiež mrknutie na fanúšikov prvých dvoch filmov tu nechýba a okrem dobre známych scén, či dialógov (come with if you want to live, i'll be back) nechýba ani Guns N' Roses, či nahrávka kazety od Sáry. Soundtrack od Elfmana je tiež celkom vydarený, dobre sedí a ladí ton filmu. Celkom sa mi páči tento nový Terminator na to, že som si to predstavoval úplne inak. Potešila ma hlavne časť s naviazanosťou okolo T-800. Inak vysoký rozpočet (vizuál), akcie a dobré herecké duo boli kľúčom, aby tento diel nedopadol ešte horšie, len je škoda, že ten scenár dopadol, tak ako dopadol a keď sa nad tým zamyslime trošku v logike škrípe. Niektoré veci a scény by som si predstavoval inak, no tak či tak, nie je to zlý doplnok, ja som sa nenudil. Obľúbený soundtrack: Opening, Salvation. 80% - 4*

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michael Bay ako utrhnutí z reťaze. Prvý krát som si povedal WOW. No na tretí krát som si to už nepovedal. Bay znova ponúka vyleštený akčný našúp, výbuchov je tu rozhodne viac, čo je len plus. No pridalo sa aj zopár zbytočných postáv a vtipov, čo je zas mínus. Ako sa hovorí, menej je niekedy viac a na Pomstu porazených to sedí. Dvojka je miestami otravnejšia ako jednotka, no príbeh ponúkne pekne lokácie a aj keď je film dlhý, prekvapivo dobre odsýpa a doslova akcia strieda akciu. Akcie sú skutočné vydarené a na lokácie pestré - mestský úvod v Shanghaii, bitka v lese a záver v Egyptskej púšti. Bay ma po ruke okrem Autobotov a elitného tímu Nest na čele so sympaťákom Duhamelom tento krát aj tanky, helikoptéry, lietadla, loďstvo a tonu výbušnín a tak záverečné inferno (kde sa utratila snáď polka rozpočtu len za výbuchy), trochu pôsobí ako vojnový film. Nechýba ani bonbónik v podobe Devastatora, či vylepšeného Optima. Audio-vizuálna stránka je znova na špičkovej úrovni a taktiež aj hudba je znova perfektná. Opäť nechýbajú hrdinské, či dojemnejšie tony. Jablonsky nechal korene s jednotky a pridal trochu nových "púštnych egyptských" prvkov, ktoré opäť skvelo sedia. Linkin Park tiež potešil. Film je hlavne o akcii a tu som aj dostal. Michael Bay sa tu skutočne vybláznil. Kto bude čakať niečo viac, asi bude sklamaný. Obľúbený soundtrack: Prime, Nest, Tomb of the Primes. 85% - 4*

Transformers (2007)

Už ako decko som sledoval animovaný seriál Transformers Generation One, ktorý sa mi ako malému decku veľmi páčil. Film je trochu iný čo je pochopiteľne. A zároveň je to aj dobre. Transformeri sú fakt úžasne prepracovaný do každého detailu a bitky pôsobia neuveriteľne veľkolepo, obzvlášť v Bayových spomalovačkách. Transformerom okrem paradného dizajnu nechýba aj charakter. Vyčnieva hlavne Bumblebee a Optimus Prime, ktorého nadaboval opäť Peter Cullen. Čo sa týka ľudských postáv, tak je to miestami zbytočne vtipné, ale inak fajn casting. U bandy zloduchov - Deceptikonov - nastala najväčšia zmena asi pri Megatronovi. Aj keď sa dosť líši od animáku vyzerá ako správny záporák a nový "kabát" mu sekne. Aj keď scenár nieje oscarový, blockbustrovo baví, pretože toľko špičkovej akcie sa len tak nevidí. Čo k tomu dodať - príbeh má čím zaujať, efekty sú božské, akcie sú skvelé, herci sú sympatický a to všetko ešte doplňuje Jablonského skvelá hrdinská hudba. Špičková blockbusterova zábava! Obľúbené soundtracky: Arrival To Earth, Bumblebee Captured, Scorponok, Autobots, The All Spark, Optimus, You're a Soldier Now. 90% - 5*

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Na tento film som bol veľmi zvedavý, pretože je to vlastne začiatok Wolverina, čiže jednej najzaujímavejšej postavy z X-Menov. A nebol som sklamaný. Ako prequel to celkom ušlo. Akcie, postavy, herci, záporáci, hudba, to všetko je až prekvapivo fajn, ale tie efekty sú fakt slabé, keď to porovnám s trilógiou. Dokonca aj samotný film nedosahuje kvality pôvodnej X - Men trilógie, ale stále je to dobrý film, ktorý stojí hlavne na akciách a Jackmanovej charizme. Čo sa týka hudby, tak Harry Gregson-Williams zložil celkom dobrú hudbu, ktorá sa určite u mňa neopočúva skôr ako sa opozerá tento film. P.S.: za titulkami sú dve scény. Obľúbené soundtracky: I'll Find My Own Way, Logan Through Time, Kayla. - To je Fred Dukes? Tahle obluda spíš Freda spolkla. 85% - 4*

Věc (1982)

Výborný a dnes už aj legendárny horor od Johna Carpentera. Tuhé a studené prostredie antarktídy Carpenter preniesol aj do celkovej atmosféry filmu, ktorá je skoro rovnako dobrá ako vo filme Alien. Problém je len v tom, že (dnes) to vyzerá miestami až príliš umelo (hlavne krv). Tak či tak sa jedná o vynikajúci, záhadný a napínavý horor s dobrou hudbou a s vynikajúcim Kurtom Russellom v hlavných úlohách. Carpeterov vrchol, ktorému sa už nikdy nepriblížil. 100% - 5*