Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Opravdu dokonalý seriál, díky kterému se nebudete ani chvilku nudit. Bouvard a Pécuchet coby myslitelé, kteří neustále něco koumají a chtějí vylepšit a zjednodušit, se vám určitě nezapomenutelně vryjí do paměti. Některé jejich snahy jsou opravdu k popukání, ale oni se nikdy nevzdávají, ba naopak - jakmile je napadne něco nového, nestojí jim nic v cestě k tomu, aby svůj plán začali realizovat. Jako vždy perfektní Jiří Sovák i Miroslav Horníček.

Nekalé úmysly (2003) (TV film)

Ani ne špatný, ale ani ne moc dobrý film, každopádně jako thriller mi to moc nepřipadalo.. Až cca od půlky filmu se začalo něco dít, a podle mě tenhle film zachránil závěrečný zvrat, a pak ještě jeden zvrat, což jsem nečekala. Ušlo to, nicméně podruhé už bych se nedívala. Slabší 3*.

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

To už je opravdu dáávno, co jsem se na tenhle pořad dívala. Bohužel nikdy jsem nepřišla na "chuť " Marku Ebenovi, což mi trošku kazilo dojem z této soutěže, naštěstí díky zájmu, originalitě a trošce napětí jsem to zvládla a občas jsem se dívala.

Akta X (1993) (seriál)

Tenhle seriál vysílali každý den v podvečer, a protože jsem na jeho sledování byla poměrně malá, dívala jsem se potají.. Některé díly byly dost silné na nervy, některé méně, každopádně celkově je tento seriál geniální a legendární. Mulder v roli člověka, který věří v nadpřirozeno a hledá ho v každém případě, spolu se Scullyovou, která je stoprocentní realistka, a někdy jí mysteriózní věc musí praštit snad přímo do nosu, aby tomu byla schopná uvěřit. Dodnes nezapomenu na díl se sběračem vnitřností (myslím, že to byla játra ve skleničce).

Kouzelná romance (2007)

Opravdu kouzelná pohádka, která vás hned na začátku vtáhne do děje, a nedovolí vám odejít. Je krásná svou originalitou a zároveň jakousi přirozeností a upřímností, a to vše je doplněné milým humorem. Amy Adams je opravdu okouzlující a spolu s Patrikem tvoří krásnou dvojici. Líbí se mi propojení animovaných pasáží s těmi hranými (animace nepřevažují, ale dokonale doplňují). Kdybych tenhle příběh měla nazvat jedním slovem, použila bych to ze začátku mého komentáře - KOUZELNÁ.

Rio (2011)

Miluju Blua - jeho grimasy, jeho ne/bojácnost, jeho hlas (Jesse ho nadaboval opravdu skvěle). Jewel je rovněž jedinečná a není se čemu divit, že si k sobě najdou cestu. Další skvělý animovaný film plný barev, tance, zpěvu a samozřejmě přátelství a lásky, který se mi moc líbil. (Akorát psíkovi mohli ubrat trošku slin :-))

L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beach (1998) odpad!

Tak tohle snad ani nemuselo vzniknout.. Vážně to má být akční film? Spíše přehlídka mužských a ženských těl a podle mě teda dost špatná..

Nekonečný příběh (1984)

Nádherný příběh, který se mi v dětství nesmazatelně vryl do paměti. Příběh je napínavý, má plno krásných i strašidelných postav, ale nejvíce ze všeho jsem zbožňovala létajícího psa jménem Falco :)

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Willy Fog byl jediným důvodem, kvůli kterému jsem jako malá v sobotu vstávala o půl 7 ráno. Tenhle seriál jsem milovala, a nejlepší na tom je, že i dnes v dospělosti se na to můžu dívat. Milé, napínavé a zároveň poučné pro děti.

Jezero smrti (2008)

Pravdou je, že děti jsou někdy nebezpečnější než dospělí, a tady to můžeme přímo vidět. Už jedno takové dítě může způsobit neplechu, a co teprve parta zvrácených dětí? Jejich "velitel" byl opravdu bezcitný a jejich nahánění páru mně osobně nahánělo husí kůži.