Poslední dny na Marsu (2013)

Zajímavý film,který nepřinesl sice nic nového, ale splnil všechna očekávání od daných žánrů. Trošku mě mrzí délka filmu, kvůli které nestihli do filmu ,,nacpat'' uplně vše ohledně příběhu. Jak rychle film začal, ještě rychleji skončil a já si kladl otázku, k čemu dělat z hl. hrdiny někoho,kdo kvůli špatným vzpomínkám z minulosti chytá v uzavřených prostorech záchvaty.To tam bylo uplně zbytečně.Jelikož je to takovej lehčí sci-fi horůrek dávám 3* +1* za vesmír a velkou snahu.

Vybíjená (2004)

Film byl pro mě suchej.Chápu,že se většině líbí kobercový nálet propracovaných hlášek,které nejsou pro kdejaké teeny. Pravda párkrát jsem se upřímně zasmál( kdo chytne klíč chytí míč), ale jinak dávám přednost spíš surovému a černému humoru. Sice se mi líbilo, jak posměšně tam ztvárnili typické gym frajírky, ale zas na druhou stranu to bylo přehnaný.Pro mě koukatelný film s přiměřenou porcí stravitelného amerického patosu.Jako komedie však slabý průměr.

REC 3: Počátek (2012) odpad!

Nevím jak jinak hodnotit film,kterej mě první půli nudil a druhou mě sral.A to jsem si řekl,že nebudu v písemném projevu sprostej.Ani se mi to nechtělo dokoukávat.Tohle totiž není jenom naprostá parodie na předchozí dva výborné díly,ale i na žánr celkově a litry krve a pár šašků v maskách z toho horor nedělá.Nikdy nehledám ve filmech logické chyby když mě baví nebo alespoň nenudí a od hororu logiku nevyžaduji už vůbec,ALE.Abych to srhnul-První REC byl výtečnej film,jeden z prvních found footage hororů vůbec který jsem viděl.Film proběhl hladce tak jak měl bylo tam pár věcí které mě štvaly-hysterické až přiblblé chování postav je charakteristikou všech RECů, přehnaně hysterická reportérka(která mi nebyla vůbec sympatická) a na kameru jsem si musel zvykat.Vše ale postupně vygradovalo v perfektní konec a já se těšil na dvojku. REC2-na scéně se objevili policajti díky nimž se stupidní chování omezilo na 20% z 1 a jediný co mě tam štvalo byli vylízaní puberťáci.Objasnil se původ a typ ,,infekce'' a já napjatě čekal jak to skončí ikdyž překombinovaný konec,kterým tu sérii měli raději uzavřít dal samozřejmě prostor k dalším pokračování a já už kroutil hlavou.I přesto výborný film. A konečně tahle slátanina s názvem REC3 G.- Co na to říct-ještě jsem tak nějak znuděně přijal film do části,než si na sebe ten pablb oblékl brnění, to všechno potom už bylo jen koulení očima a kroucení hlavou.Po prvním střetu zomboposedlých s vyzáblou nevěstou vyzbrojenou motorovkou jsem film vypnul,protože to né to fakt nééé :) Já jen doufám,že čtyřka svojí kvalitou opět dožene dva první bratříčky a že se o ní zákulisně bude šeptat jako o trojce,protože tohle je od scénáristy a vlastně i od řežiséra jedna velká kláda pod nohy.A na závěr k uživateli LIVINGDEAD- chlapče nechápu,proč se ,,specializuješ'' na horory, ve kterých nedokážeš skousnout rutinní klíšé,které tě donutí hodnotit jinak kvalitní filmy odpadem(narážím na REC 1+2) a téhle ubohé frašce dát 3* za to,že je konečně natáčena normální kamerou a je tam míň idiotsky se chovajících lidí.Že celej film je demence, to už vlastně nevadí že. Naprostá totožnost s komentářem uživatele Zeck.

Elysium (2013)

Chaos zpočátku zábavný,myšlenka zábavná.Po půlce filmu začíná jít vše od 10 k 5. Akce začne být typicky marvelovsky dojemná a předvídatelná jakožto i sám konec. Není tu do hloubky uvedeno vůbec nic, vše se motá kolem léčebného sarkofágu, který pohřbívá předchozí zdání,že jde o celkový princip humusu s jakým se k sobě lidstvo dovede zachovat a rozlišení kast dle bohatství. Bohužel i přes příjemný vizuál ho režísér nenechá vyniknout a není ve filmu nic moc vidět, takže ve finále z toho vznikl film na efekt a na zamyšlení- proč jsem s ním ztrácel tolik času. Lepší 2-3*

Hrdost a sláva (2008)

Žádná pořádná akce, žádný světoborný drama, akorát spousta přebytečných postav a hvězdné herecké obsazení s příjemným soundtrackem, který nemá čemu dodávat šťávu a nad čim uronit slzu při závěrečných titulkách. V tomhle filmu jsem si mohl zahrát já vedle Nortona. Konečně bych si sním podal ruku a třeba by si mě všimli a obsadili do nějakých budoucích westernů,kde bych se zlil pořádnou kořalou.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Lovci mafie jasná pět. Není to sice klasická mafiánka jakou jsem očekával,ale film mě natolik pobavil,že nevidim důvod ho kritizovat.Po filmařské stránce je dle mého vše okej .Koneckonců od toho ten život snad je ne,osladit si ho něčím překvapivým,novým a zábavným.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Pro mne není třeba většího komentáře. Pro ostatní a také jako zaměstnanec firmy securitas: V zeleném jsem chodil čtyři roky, dnes už se to počítá jako součást služby, tenkrát ne. Ale hlídat obchoďák 15 hodin denně je taky maso. Nepočítám s tím, že tuhle práci dlouho vydržím, protože tohle není práce pro mě, práce s lidskou debilitou, agresivitou, blbostí atp. V tomto filmu jde vidět vše. A ne jen ze strany výtržníku, ale i ze strany státních pracovníků. Nechat si srát na hlavu, dělat vše jen podle předpisů? Kdo neví, nezažil, ten podle mne nemá právo plnohodnotně komentovat. Může se mu zdát, může mít názor , ale nemůže vědět. Já osobně si myslím, že vím a proto soucítím nejen v tomto filmu se státními zaměstnanci, tečka. Cizí znalé připomínky si rád poslechnu, tečka. Díky za pozornost. za pět.

Neodvratná pomsta (2009)

Celkem zábavná mafiánská chuťovka plná žvástů, které bossové rádi nakecají před svázaným chlápkem na židli. Je krátká, což je vzhledem k umu, s jakým byla natočena pro mne celkem škoda, zvládl bych i víc. Plusem jsou rozhodně neokoukané obličeje, které svou práci odvedly znamenitě, až bych to do některých neřekl, že umí zahrát tak, nerad bych řekl všestranně, ale tady to vypadalo dobře. Dal bych tomu i pět, ale má to silnou konkurenci.

The Girl Next Door (2007)

Pan Wilson si lišácky řekl, že prorazí přes remake jednoho, byť odporného ale stejně tak i pěti hvězdového filmu, který rozebíral jednu skutečnou událost a to dost věrohodně, poctivě, herecky brilantně. Ikdyž se v obsahu píše, že narozdíl od původního filmu se neřídí tak striktně fakty okolo toho případu, bohužel( s velkym B) krom jmen a překopání motivů a zápletky tohle naprosto postrádá jakoukoliv logiku. Původní snímek nám ukázal zrůdu, ale na druhou stranu nám dal šanci ji z části pochopit a její činy, byť byly nehumánní, měly motiv a vše se přirozeně stupňovalo. Naopak tady hned po cca 15 minutách filmu už macecha Meg vysvětluje dětem něco o kurvách a o tom, jak se to dělá a kam. Aha. Naprosto nulovej přirozenej vývin děje a zápletky, nedostatečné seznámení s postavami a celkově chabý a účelný pokus o ždímání z lidí emoce- narozdíl od AC, který se mimo to snažil i sdělit myšlenku a to kvalitním provedením( A nikdo si nemůže na nic ztěžovat, oba filmy měly stejnou stopáž). Pan režisér zjevně předpokládal, že všichni budou znát American crime a tak si sociální situaci( či jaký jiný motiv by měla daná zrůda mít) domyslím nebo odvodíme z původního filmu. Omyl, naopak díky znalosti původního filmu je mi do breku, jak jsou někteří schopni proto, aby se odrazili od režisérského dna zneužít tak citlivej případ pro svoje účely. Panu Wilsonovi bych rád vzkázal, že pokud ani na začátku neumí zvolit chytře dílo, které by mělo představovat jeho premiéru a odraz z bahna zapomnění, tak by radši neměl točit vůbec. Protože každý by měl natočit alespoň něco originálního za svou kariéru a pokud nemá nápady teďka, těžko je bude mít v budoucnu.

Americký zločin (2007)

Tenhle film se nemohu ani pokusit hodnotit objektivně. A protože nemůžu, vydávím tu svoje ještě horké emoce.Kdo by to náhodou četl, bacha na SPOILERY. Moje emoce v kostce, které vyvolaly jediné přání po většinu filmu, a to mít u sebe pistoli a před sebou tu svini. Naprosto mi drásalo nervy jak tam nejdřív všichni čuměli s otevřenou hubou co se to děje a najednou to bylo normální a chodili si kopnout taky. A ta závěrečná pasáž u soudu, kdy ta její sestra vykutálená tvrdí, jak měla strach to někomu říct. Bravo, nechala si chcípnout svojí sestru. To, že ta ženská byla psychicky v prdeli z životní úrovně, která byla mizerná a ještě by se zhoršila, je fakt a dost jednoduše si umím představit, že by jí v kombinaci s každodenním chlastem, x krabičkama cigaret denně a nějakými léky mohlo rupnout v bedně(ačkoliv tohle je chyba někde uvnitř, kterou to všechno jen spustilo- ta ženská tolik dětí mít nikdy neměla - co asi z takovejch spratků vyroste při týhle výchově? Příkladem druhá dcerka Polie). Co ale nechápu absolutně, jsou rodiče těch dvou holek a termín odložit, použila Keenerová celkem výstižně. Nechat svoje děcka u někoho, kdo už má asi 6 svých v mrňavym domě u ženský co chlastá a z huby se jí valí kouře víc, než z kdejakýho komína, no nezlobte se na mě, hrozný. Já bych snad sáhl v těchto případech k extrémně výjimečným trestům starým trestům, bolestivým. Žádné doživotí, injekce, kulka, elektrické křeslo, ale poctivé natahování na skřipci, zavírání do železné panny atp. A ne kvůli nějakému přiblblému oko za oko, ale proto, aby si ta zrůda uvědomila, co působila někomu jinému, protože věřim tomu, že si toho ty zrůdy vědomy nejsou. Na závěr k filmu. Herecké výkony špičkové, obsazení- těžko zaměňovat když všechno klape, scénář - no comment, zrežírované tak, že mezi true based movies jeden z nejlepších, ale pochybuji, že se na něj ještě někdy podívám. Není to zrovna huntování nervů a ždímání emocí, které bych si představoval. To by už ze mě mohl být uplný nerv, kdyby každý odváděl tak dobrou práci. Btw. když vidím ty případy domácího násilí, kde se to stupňuje klidně i několik měsíců, než se na to přijde- a to nejen na dětech ale všeobecně, tak si říkám, to ti lidé nemají důvěru k policii nebo co je zadrží od útěku, čehokoliv co by je dostalo dál od utrpení. Nemluvím tu o lidech spoutaných někde ve sklepě atp. , ale těch, co kolem nich klidně projdeme v krámě a ničeho si nevšimneme. Já osobně bych konkrétně v tomto případě utekl hned po tom prvním pálení cigaretou. Snad by každý děcko( a ta Sylvia podle uváděného věku zas tak mladá nebyla) mělo vědět, kde jsou nějaký hranice, měl by fungovat nějaký pud sebezáchovy.