Gladiátor (2000)

Jednoznačný kasovní trhák, který na mne udělal obrovský dojem. Ne snad díky skvělému scénáři, ale herecké výkony, kamera, hudba.. To vše bylo úžasné. Ohromně jsem se bavil a nemůžu něco vytýkat tak skvělému filmu, který svou kvalitu potvrdil ziskem 5ti oscarů. Určitě je jedním z mých oblíbených snímků. 90%

Cesta do Ameriky (1988)

Skvělá romantická komedie o hledání lásky. Eddie Murphy tu nabral druhý dech a po třetím Poldovi se zas dostal vysoko. Úžasné hlášky, které vás vyloženě odzbrojí. Docela jednoduchý, ale zábavný příběh, který nikde příliš nedrhne. Prostě balada. Zas jedna komedie, která je koukatelná a při které se i dost nasmějete. 85%

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Třetí díl už vyloženě ztrácí dech a značně zaostává za dvěma předchozími. Ale i tak je stále dostatečně zábavný a neklesá v hodnocení až tak moc hluboko. Zábavní park je vskutku pěkný, humorných scén je tam taky docela dost. Co víc si přát? Kdo viděl jedničku i dvojku by měl tento díl zhlédnout už jen z povinosti. Není zas tak špatný, jak se zdá. 70%

Policajt v Beverly Hills II (1987)

O chlup slabší než první díl, ale v podstatě jede na stejné vlně. Výborný Eddie, legrace, krimi. Vše jak má být. Rozhodně neurazí, nezklame, ale ani nepřekvapí. Za sebe můžu říct, že je to srovnatelné třeba s "Návratem do Budoucnosti". Stejný film jako první díl, ale trochu jinak. 85%

Záměna (1983)

Skvělá komedie o výměně rolí mezi chudákem, co žebrá na ulici a boháčem z burzovních kruhů. Díky sázce dvou znuděných makléřů, se oba přesvědčí, jaké je to být v kůži toho druhého. Bavil jsem se znamenitě a tenhle film patří mezi mé nejoblíbenější. Všichni herci tu odvádějí skvělou práci a ve scénáři není téměř žádné hluché místo. Vřele doporučuji lidem, co se rádi smějí. 90%

48 hodin (1982)

Nadějný začátek Murphyho kariéry, který společně s Noltem vytvořili skvělou dvojici v tomhle zábavném krimi thrilleru. Pravda, je to trochu omšelé a mnohokrát viděné téma, kdy nesourodá dvojice nakonec vytvoří perfektní team. Ale tady to fungovalo, bavil jsem se a nemůžu nic vytknout. Oddychovka na klidný večer. 75%

Policajt ze San Francisca (1997)

Zde je vidět jakási snaha navázat na celkem povedenou sérii Poldů z Beverly Hills. Žel, žádná sláva to není. Co dříve bavilo už tady nějak nefunguje. Není to vyloženě špatný film, jen už je třeba vymyslet i něco nového. Originálního. Ne jen omýlat staré dobré taháky, které časem ztrácejí na lesku. Solidní akční komedie. Ale nic víc 55%

Showtime (2002)

Tak tímto filmem zřejmě započal úpadek Murphyho filmové kariéry. Nepřinese nám nic zajímavého, dokonce ani směšného. Ostuda. Divák se tu musí doslova protrpět celým filmem. Přihlouplé dialogy tu střídají naprosto hluchá místa bez kapky šťávy. Divím se, že to Murphy s De Nirem vzali. 30%

Pluto Nash (2002)

Eddie Murphy zde klesl na nejhlubší hollywoodské dno. Když vidím, kolik se na tento "film" vypráskalo peněz.. Neskutečné. Vlastně ani není co hodnotit. Je to maras. 15%

Jsem agent (2002)

Když jsem viděl výčet účinkujících herců, doufal jsem v perfektní akční komedii. Bohužel, opak byl pravdou. Tu a tam tu člověk postřehne humor a sem tam akci, ale celkově je to opravdu do nebe volající ubohost. Nenalézám slov pro vyjádření zklamání po zhlédnutí tohoto snímku. Tohle byl tedy šeredný krok vedle pánové a dámy. Herci za to snad ani nemohou.. Scénář je ale rozhodně jen palivo do kamen. 30%