Kontakt (1997)

Skvěle zvládnutá sci-fi, ve které divák stále neví na čem je a co si má myslet, a která rozhodně plně vystihuje svůj žánr. Napjatě sledujete obrazovku a vstřebáváte vše do posledního detailu. Úžasná Jodie Fosterová tu předvedla výtečný herecký výkon. Miluji filmy, ve kterých není vše stoprocentně vysvětleno a tím si zachovávají svůj opar mysticismu a tajemna. Ke konci to bylo možná až příliš zromantizované, ale i tak. Nelze jinak. Tenhle snímek je třeba pozvednout do výšin a vřele ho doporučit ostatním divákům. 95%

Konec světa (1999)

Když to beru jako akční průplach mozkovny, tak je to super snímek na odreagování. Nic hlubšího v tom není radno hledat. Arnie není žádný dramatik, ani komediant a nejlíp mu to jde s mečem nebo pistolí. Tenhle film rozhodně neurazí. Když k tomu připočtu závan mysticismu a ponurosti, je to vlastně na Arnieho skvělý počin. 70%

Nepřítel před branami (2001)

Válečné drama nabité skvělými herci. Temná atmosféra zasazená doprostřed druhé světové války, kdy se na ruské frontě objevil mladík, elitní střelec, který se záhy stane nástrojem ruské propagandy. Skvělé herecké výkony Lawa i Harrise jsou doplněny realistickými efekty a docela slušnou hudbou. Místy měl film nudné pasáže, ale vesměs jsem se bavil a vřele doporučuji nadšencům akčních snímků. 75%

Svatby podle Mary (2001)

Další strašně romantická komedie, kterou "poskvrnila" Jennifer Lopezová. Krásně se na ni kouká, umí místy i hrát, ale scénář je děravý a již tisíckrát zopakovaný. Nic nového a svěžího. Stále stejné fráze. Jako by člověk koukal na mexickou telenovelu. Snesitelné to je, ale opravdu jen v nouzi. 40%

Krásná pokojská (2002)

Předpokládám, že to měla být jakási romance ala Pretty Woman. Ta se ale šeredně nepovedla. Nepřišla s ničím novým a dokonce ani zábavným. Prakticky od začátku víte o všem, co se stane. Někdy si tak říkám, jestli tohle "kopírování" scénářů někam povede. Nezáživná věc, která vás donutí koukat na hodinky už po prvních záběrech. 25%

Mstitelé (1998)

Zajímavý film, plný zvratů. Někdy až přecházející v naprostou chaotickou šílenost. Docela dost jsem se v něm ztrácel, ale nemohu říci, že bych se nebavil. Možná ona bizardnost mne velice nadchla. Není to žádný kasovní trhák, ale koukat se na to dá. Snad i více než jednou. 50%

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

"Pozorujeme, aniž bychom byli pozorováni. Dokonalá observatoř!" .. "Na to si radšej odskočáme do lésa, né?" Neskutečně skvělý, originální a povedený film na motivy románu Julese Verna. Není nutno komentovat brilantní výkony početné herecké sestavy. Není nutno komentovat skvělé kulisy a hudbu. Tahle perla československé kinematografie se zkrátka musí vidět. Spousta úsměvných momentů se vám vryje do paměti. Nekompromisních 100%

Terminál (2004)

Velice sympatický film o skutečnostech, které se mohou reálně přihodit vlivem souhry náhod a nehod. Tak trochu jiný "trosečník" pro Toma Hankse, který nyní není uvězněn na pustém ostrově, ale na letišti v cizí zemi bez znalosti místního jazyka. Vynikajicí nápad, skvělé výkony hlavních herců, jímavá hudba. Tenhle snímek má jistě spoustu pozitiv. Nebýt nešťasného románku, který byl pravda jímavý, ale nějak se mi k tomu nehodil, tak dám plné hodnocení. Stejně tak i záporák byl až příliš záporný. Pochybuji, že by se ve skutečnosti někdo takhle zachoval. Nicméně je to parádní kousek a výborná vizitka Spielberga a Hankse. 85%

Kód Navajo (2002)

Po několikerém zhlédnutí musím uznat, že to není zas až takový trhák, v jaký jsem doufal. Válečné drama postavené na počtu explozí, zabitých nepřátel a vypálených kulek mě nějak nechává chladným. Se skutečností to má zřejmě pramálo společného. John Woo je pravda celebrita v režiserských kruzích, ale tohle se mu mírně řečeno nepovedlo. Cage si tu honí ego a ostatní mu suše sekundují. Alespoň ta hudba byla fajn. Kdyby film trval hodinu, tak by se vlastně nic nestalo a o nic důležitého by divák nepřišel. Celkově průměrný snímek, který zaplácne nudné odpoledne. 55%

Království nebeské (2005)

Velkolepý snímek o křížové výpravě a válce mezi křesťany a muslimy. Charismatický Orlando Bloom mi sem docela pasoval, i když jeho mladický vzhled mi mezi řinčení mečů a vykřikování emotivních projevů moc neseděl. Uvítal bych ho spíše po boku někoho věrohodnějšího. Poslouchat totiž projev takového mladíka, tak zahodím meč a prchám vstříc saracénům. Celkově je to taková pohádka o "popelákovi", jež k titulu náhle přišel, o lásce, zlých lidech a že dobro nakonec vždy zvítězí nad lží a nenávistí. Filmy s touto tématikou mám velice rád, proto nelze snížit jeho hodnocení pro pár chybiček a lhát sám sobě, že se mi vlastně nelíbil. Právě naopak. I přes nekonečnou délku filmu jsem hltal každý okamžik, ač byl sebenudnější. Inu, jsem asi zvláštní člověk. 80%