Strašidelný dům (2003)

Průměrná zábava s pohádkovou zápletkou. Trochu trapas a taky malinko krok stranou. Výčet žánrů pod názvem filmu mluví za vše. Je to zkrátka taková slátanina, kterou člověk sice přežije, ale rozhodně ji nevyhledává. Rodinný film na nudné odpoledne ve kterém si každý najde to své.. ale opravdu jen kousek. 50%

Policajt v Beverly Hills (1984)

Kultovní krimikomedie s Eddie Murphym, který tu prokázal úžasný talent na takové role. I samotná postava Axela Foleyho mu byla přímo šitá na míru a scénář byl celkově velice vydařený. Spojení nekompromisních vyšetřovacích metod a dvou přihlouplých kolegů udělaly své. Zábava, smích a místy drama. Ani chvíli se člověk nenudí. Určitě nejlepší období v Murphyho tvorbě a jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. 95%

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

"Kdyby hloupost nadnášela, tak byste se tu vznášela jako holubička." ..Další seriál z lékařského prostředí, který se mi nesmazatelně zapsal do paměti. Především primář Sova a problémy, které řešil. Nezapomenu na chvíle, strávené u tohoto skvostu československé filmové tvorby, kdy jsme společně s ostatními členy rodiny hltali každou minutu a každý dialog. Tak trochu kultovní záležitost. 95%

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Nádherný dokumentární seriál pro nejmenší, ale i pro odrostlejší jedince, kteří z nostalgie zavzpomínají na mladická léta strávená ve společnosti červených krvinek, bacilů, leukocytů a spoustou dalších hrdinů v našem těle. Postupně se tu dozvíme o fungování celého lidského organismu. Jedinečné a nezapomenutelné. 95%

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů z prostředí kriminalistiky. Téměř dokumentárním způsobem tu postupně procházíme všechny průlomové metody odhalování pachatelů, které se zařadily do arzenálu kriminalistů. Určitě pobavil každého, kdo ho viděl a já osobně bych si ho na obrazovkách nenechal ujít. Zkrátka paráda. 95%

Sanitka (1984) (seriál)

Když jsem jako malý slyšel jen úvodní znělku, bylo mi do pláče. Strhující příběhy sanitních lékařů Pražské zachranné služby. Je pravda, že s postupem času jsou některé repliky spíše úsměvné, než že by je člověk bral smrtelně vážně. Svoji cestu k vašemu srdci si ale tenhle seriál najde. Moje slabost pro seriály z lékařského prostředí se tu opět projevila. 85%

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

"Hi Crabman!" ..Earl a jeho seznam hříchů, které napravuje v každém díle. Dokonalý a originální nápad s karmou. Na jeho dobrodružství ho stále doprovází jeho neméně inteligentní bratr. Spolu tak tvoří nerozlučnou dvojku, která nás bude neskutečně bavit. Nezapomenutelný zážitek. 85%

Astronaut (2006)

Spíš než drama bych tomuto snímku přiřadil nálepku rodinné komedie. Člověk se totiž musel neustále smát. Když neberu v potaz spoustu nelogických, absurdních a nereálných situací, tak je tenhle film dokonalou propagandou amerického snu. Možná přihlouplý, ale pěkný je. Dalo se na něj koukat a slušně pobavil. Navíc tradičně skvělý Thornton mi tu bezvadně pasoval. Slušných 70%

Baader Meinhof Komplex (2008)

Téměř s dokumentární pečlivostí jsou zde zachyceny průlomové okamžiky vzniku teroristické organizace RAF v Německu. Strhující drama s naturalistickými záběry a napjatou atmosférou. Velmi poučný snímek, který by měli pouštět dnešním mladším generacím. Herci i režisér tu odvedli neskutečný kus dobré práce a jedinou vadou na kráse je více než dvouhodinová stopáž tohoto velmi realistického filmu. Ta mi ostatně vadila nejvíc a díky ní dostávaly nudnější pasáže větší prostor a člověk je vnímal intenzivněji. Celkově však toto dílko splnilo svůj účel a já jsem s ním plně spokojen. 85%

Policajt ze sámošky (2009)

Pokud v tom nehledáte nic výjimečného, tak se hodně nasmějete. Smrtonosná past na jiný způsob. Nechápu tak nízké hodnocení. Nebyla to žádná pecka, ale odpad také rozhodně ne. Na znuděné nedělní odpoledne fajn oddechová záležitost. 60%