Vlkodlak (2010)

ako fanda vampirizmu alykantropie musím štyri.Nič svetoborné žiaden boom na poli ako v Let the right one in, ale kto to čakal ..... Mna by skor prekvapilo keby ten film prekvapil niečim nečakaným. Klasický príbeh vo veľmi peknom kabáte príjemne ubieha. Kto čakal viac .....

Agora (2009)

Amenábar má zrejme rovnaký postoj ku kresťanstvu ako ja .... Je to proste nástroj na ovládnutie más. Slovo "božie" je tu vykladané podľa toho, ako sa to práve hodí. Cyril je podľa mna zápornák roku 2010 a postava Davusa krásne ilustruje pozíciu vzdelaného jednotlivca v extrémistickej organizácií. Jediná postava ktorá ma roozčulovala bol Orestes a jeho politická nečinnosť voči stúpajúcej hrozbe zo strany Cyrila. Možno by jeho motívy pomohlo objasniť aspoň stručné zakomponovanie vztahu Cyril vs. cisár (vysvetlenie že zdielajú rovnakú vieru mi proste nestačilo). Celý film som sa totiž nemohol zbaviť pocitu že ako prefekt by som cisára požiadal o vojenskú podporu a Cyrila i jeho čiernokapucínov proste vyhlásl za nepriateľov štátu a žil štastne až do smrti.

Počátek (2010)

Skvelý film, vynikajúci film, jeden z najlepších aké som v poslednej dobe videl. Ale ruku na srdce, nič zas tak prevratného sa nekoná. Žiadna revolúcia, žiaden nový Matrix, len veľmi príjemný, dynamický a originálny heist film s geniálnym soundtrackom. Hlavne dakujem Nolanovi za nostalgickú spomienku na istú bondovku s Lazenbym ;)

Predátoři (2010)

Prvé tóny soundtracku .. tramtadadaaa a sme doma. Scénaristicky takmer verná kópia jednotky, teda celkovo takmer verná kópia jednotky (oo díky, dííky) ma chytila za srdce. Brody úplne skvelý, príslušníka black ops som mu zožral i s navijákom (ono tí commandos zrejme ako Arnie nevyzerajú). Sklamal Fishburne, proste ma nepresvedčil. Postava Gracea by ma celkom prekvapila keby mi to kámoš čo furt brúzdi po rotten tomatoes nevykecal, i keď možno sa na to dalo prísť. Odsypalo to celkom svižne no posledná scéna ktorá ma potešila bola v poli a záver filmu mi príde ako keby mali páni pred termínom a trebalo to rychlo nejak ukončiť. Dúfam že bude sequel, v tom istom duchu, ale tentokrát by som cez kopírku prehnal dvojku. HOPE TO SEE YA SOON UGLY MOTHERFUCKERS ;)

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Po dvojke som bol dosť skeptický, kedže ani - trilógie majú v kvalite a zábavnosti vatšinou klesajúcu tendenciu. Takže som sadol do sálu, nasadil 3D brejle a .... po zvyšok filmu sa ani nedotkol popcornu. V globale je to zas to samé a zase sa zachranuje niekto odniekiaľ, ale nasmial som sa, občas mal otvorene ústa a na záver mi vyhŕkla slzička. A po filme som volal mame že ak sa najbližšie u mna zastaví nech donesie mojho najlepšieho kamaráta(dúfam že ostatné hračky to nevezmú zle, ostanú v krabici na skrini a nepofičia niekam do školky xD).