Den mrtvých (1985)

Moj oblubený Romero (ešte som nevidel starý dawn ale chystam sa na nheo dnes večer). Učenlivý zombie, doktor čo rád kuchá mrtvolky, machoidní vojaci, hrdinka, jamajčan a alkoholik. Úžasny mix charakterov, pestrá paleta zombies a hafo goru robia z tohto filmu top of the pops v žanri zombie terror.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Samozrejme je to klasika ale oproti Day of the dead a remakeu Dawn of the dead to pre mna nemá až takú hodnotu. U predchadzajich dvoch počet vzhliadnutí na 20 a astúpa .. u tohto kúsku sa sekol kdesi na trojke. Samozrejme že sa jedná o prvý (možno jeden z prvých) filmov a preto by som možno mal hodnotenie nadsadit. No podľa mojho subjektívneho pohľadu je tento film pre mňa málo záživný, málo krvavý a áno hlavne málo dementný.

Pan Nikdo (2009)

tento film je velmi zaujímavý hlavne po vizuálnej stránke tak po príbehove a rozhodne stojí za to ;) I keď odkazov resp. požičaných segmentov z iných filmov najde človek požehnane, vo finále sa musí uznať že divák videl niečo čo tu zatial (skoro) nebolo. To je v dnešnej kienmatografií natoľko vzácne že nejde inak jak 4 *. Every choice is right, s týmto filmom jakbysmed :)

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

NO na pixar to netaha ale rozhodne mile a ako start do ekologickeho citenia pre najmensích príjemné. Ziadne zapletky extra necakajte. PAr postaviciek sa strati a najde .... ale rozhodne stoji za videnie uz iba kvoli animacii a 3D ktore pre mna osobne bolo to najlepsie a najatmosferickejsie .... prirovnal by som k Atlantis ... tize bez pribehu ale usta sa mi nezavreli .. k tomu pekna hudba ...prijemny elektropop ;)

Souboj Titánů (2010)

V prvom rade bude na mieste spomenúť že na povodnej verzií som vyrastal a i dnes si ten film veľmi rád pozriem ked ide v televízií. Takže po oznámení remakeu som na film čakal ako na spasenie, po uvedení traileru začal slintať no krátky zostrih Perzea začal nahlodávať moju dušu kritika a po zhliadnutí nejakej grupy za Perzeom a harpyjach som už tušil čertovinu a nejaký megamix s Jásonom a Argonautmi... Ale na tento film som rozhodne pripravený nebol .. prestavam byť objektivný .... Za prvé aké hovado napadlo navliecť antické božstvá do plátovej zbroje .... prečo je Worthington na trojku, preočo argonauti behajú v skoro rímskej zbroji, prečo je Pegas čierny (asi model Ferrari, zasrany marketing xD) .. No proste KOFOTINA NA N-tú. Ak náhodou sa mi niekedy náhodou podarí stretnúť súdruha LL .. ktorého meno si odteraz nedovolim vysloviť lebo Sauron/Voldemort hadra .. aarrrrgh splachnute prachy do hajzlu ..... ako jednú hviezdičku tejto uberpytchovine dam len za to lebo pochovať tak úspešný koncept ktorý by dokazal s takým balíkom penazí pretiahnut cez kopírku i čerstvý absolvent FAMU, to je kuva umenie ..... ČIERNY PEGAS ..OMFG !!!!! Meduzu ani nespominam ... ako decko som sa povodnej bal .... toto ? TOTO ..škoda slov Leterrier je .....

Smrt přichází v bílém (2003)

Pekné dielko.. v živote ma tak nevystrašilo vrecko chipsov xD. Napatie je obstojné počas celého filmu, len ten záver mal "what the fuck?" feeling inak by to bolo 5* :)

Podivní (2010)

Jee potešilo, svieži závan na poli "fuckin zombie terror". Zombici zas trochu iní a asi najracionálnejšie pojatí. Mimo nákazy výdatne sekunduje vládny aparát, no proste hrdinovia majú čo robiť. Klišé? Áno, samozrejme ale ruku na srdce .. kto natočí zombie horor bez klišé dostane odo mňa sedem hviezdičiek s tatarkou navrch. :P

Moon (2009)

Ale jooo ,ušlo to i ked už som sa nevedel dockat kedy to koncí ale v záplave blbostí čo sa v poslednej dobe ku mne dostávajú celkom príjemné ;)

Expendables: Postradatelní (2010)

No joo no jooo, ohlednuti za 80. rokmi :P Ale nudné, akčné scény nečítelné vdaka trhanej kamere a vtipné ? ok občas som sa zasmial..... Celkovo už si to nikdy nepozriem a vlastne som to ani nemusel vidiet. Oproti 4 Rambovi o triedu horšie. Nova vlna recyklácií starých konceptov je sice milá ale "Pane Žakuji, když to trvá dlouho tak to obtežuje." :)

Ledově ostří (2007)

teda čakal som kofotinu, ale až taku vymletozu som necakal .... dokonca ani na zeleno ..... :P