Sbohem, baby (2007)

Hmmmm tak klobúk dole pred Benom. Poloha režiséra mu rozhodne sadne. Hlavne by som vyzdvihol scénar, ktorý dokázal 4x stočiť a nepustiť.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Dojímavý príbeh o absurdite segregačnej mašinérie. Osobne som za film veľmi vdačný kedže ukázal že obete sa nachádzali v danej dobe vo všetkých rodinách, bez rozdielu rasy, ideologickej alebo štátnej príslušnosti.

Čtvrtý druh (2009)

NIekedy som mal Millu rád, no v tomto filme ma vytáčala. Osobne si myslím že byť zvolená nejaká charakterová herečka .. možno by bol film strávitelnejší. Inak "skutočné" zábery boli pekné, no pán režisér jaksi opomenul drobný detail a to že ak máme rušičku na obraz zrejme by sme mali mat i na zvuk. Film mal rozhodne potenciál no nezaujal ....

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Dejovo to tu bolo tisickrát predtým. Sledovat cestu týpka od pouličného chuligána k midlle level thug no booože. Prevedenie je strávitelné ale aby som to hodnotil ako nadpriemer to ani náhodou. Ani scény násilia ktoré boli spomínane v recenziach ma zo stoličky nepostavili ... šedošedá šed a nuda.

Úsvit mrtvých (1978)

Vzhladom k tomu že som videl Snyderov remake, a hlavne skvelý day of the dead mi tento film prisiel roztahany, obcas nudny ale pozeratelný. Tri hviezdičky miesto dvoch to dostáva iba za Krishna zombie .. ten ma rozsekával xD S pokojným srcom nemožem dat plnohodnotné 3 bez poznámky za ten záver .... o čo Petrovi išlo .. prečo sa najprv zavrel so sebevraždeným umyslom a nenasledoval hned Francine .. hold nebude zo mna scenarista lebo niektorým veciam este nerozumiem. 4.10.2012; Update: Peter je cool! 4*

Studený jak kámen (1991)

Tiež to poznáte ? Sedíte u kompu a rozmýšlate čo stiahnuť .. a potom vás to trkne .. ked som bol malý videl som super truper film .. a potom si spomeniete na názov a nedočkavo čakáte. VO finále ste prekvapení o aký kus ste ako divák vyspel :P

Úsvit mrtvých (2004)

Z nuly na sto za 3,5 sekundy. Tak na mňa posobí začiatok filmu ..... čakám a po chvíli zistujem že oni to fakt myslia vážne natočit seriózny zombie horror. A podarilo sa .. pre mna osobne vrchol žánru a jeden z mojich obľúbených filmov. Herci hrajú, hrdinovia sa prekvapivo chovajú racionálne, efekty veeeeľmi pjekné, dej odsypáva film vvyváženom tempe. Škoda že sa pán Snyder nepokúsil o sequel :(

Survival of the Dead (2009)

xD OMG tak tuna trafil .... samy joke, dve znepriatelene írske klany ..... zombies na farme :D Sympaticky počin ktorý ma pobavil. Film sa vobec neberie vážne a to je podľa mna pre tento žáner to najlepšie čo može režisér urobiť :P

Deník mrtvých (2007)

Spat k B žanru a celkom podarený. Príbeh .. mno klasicky, herci ušli. Jedným slovom da sa na to v pohode pozerať i ked pochybujem že by som sa vracial. POčas pozerania sa mi zdalo že jeden zombie vyzeral jak Tarantino a asi to bol on ked sa divam na casting. Takze za Tarantina ešte jedna hviezdička :D

Země mrtvých (2005)

Tak táto záležitosť mnou už trochu pocuchala, hlavne tým že sa snažila netváriť ako B-čko. V tom prípade to budem hodnotiŤ ako seriózny film. Čo sa týka hercov jediný kto ma presvedčil že je herec a mie komparz bol Hopper a Argento, inak sama amaterina. Zakaždým ked ten mamľas olizol mušku so mnou cuklo, zakaždým ked sa leader zombikov prejavil so mnou cuklo. Vlastne zo mnou šilo na stoličke celý čas, jediné čo ma potešilo bolo ked sa mihol na plátne Savini, ako inak ako zombie biker.