Sedm životů (2008)

Trailer na tento film mě přesvědčil že Seven Pounds bude dojemná kašička která mě dokonale dojme…Bohužel, jak jsem měl oči zvlhlé od traileru tak samotný film mě dojel na začátku a na konci…Zbytek byl laciný a vyčůraný tah producentů a režiséra…Dáme do filmu herce který teď táhne Hollywood a napíšeme mu roli člověka který se snaží utéct před minulostí a dělá vše proto aby se vykoupil…Snímek o pocitu viny a jejím odčinění trpí, podle mě, až přílišnou rozvláčností, zpočátku lehkou zmateností pro diváka a až příliš okatou snahou dojmout…Sedm životů je popravdě docela průměrné drama, od kterého jsem očekával hodně a nakonec jsem dostal čistou várku stereotypu, který se z Hollywoodu na mě valí poslední dobou častěji a častěji…Film nás trochu poučí o životě, ukáže nám, že ještě stále existuje dobro v lidech a nakonec se dozvíme, jak vypadá pravé sebeobětování…Seven Pounds ve mě vyvolal akorát rozvleklost, místy nudu a kupodivu i obyčejnost…Což je hlavní chyba tohoto snímku…Film mě nenudil, ale také nenadchl…Proto čistě průměrné hodnocení…Rád bych tomuhle snímku dal víc, ale bohužel vážně nemůžu!!!

Zápisník jedné lásky (2004)

Po dlouhé době, jsem dostal nepopsatelnou chuť na něco romantického co chytne za srdce a pohladí po duši...Byl mi doporučen Zápisník, má počáteční nechuť se během pár úvodních minut změnila v něco tak hlubokého, co se mi velmi dlouho nestalo...Já se považuju za konzervativního romantika, a proto mi při každém záběru kde bylo jasné, že tohle se stává jen ve filmech, poskočilo srdce tak vysoko že jsem cítil jeho teplo až v krku...Je to velmi originální způsob jak popsat a natočit lásku!!!

Přísně tajné! (1984)

Kam se hrabou všechny Děsný dojáky, bijáky a já nevim co ještě, zbytečně přeplácené, trapné, odporné a co je nejdůležitější NE-VTIPNÉ!!!Kdežto Přísně tajné, vás začne rozesmávat hned od začátku, kdy se dozvíte že Eric Clapton je v hitparádě až 6 za všemi hity Nicka Riverse, nebo pro mě úplná novinka že jméno Hillary znamená "jejíž ňadra vzdorují gravitaci"...tohle a mnoho další slibuje kvalitní vtipnou smršť všech různých gagů...Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého...Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie!!!

RocknRolla (2008)

Starý dobrý Guy Ritchie natočil RocknRollu ve stylu Sbal prachy a vypadni a Pod(f)ucku...RocknRolla je asi o třídu lepší než Sbal prachy, ale o dvě třídy horší než Pod(f)uck...Jak píše shadynko, vtipné to tak nebylo ale...Ale mělo to něco do sebe, mě osobně se líbil začátek a konec filmu...To uprostřed Ritchiemu nějak ujíždí a dalo by se říct že svůj styl natáčení který se nám předvedl hned v úvodních minutách, ztrácí na kouzlu...Chyběli mi tam takový ty typický hloupý gangsteři jací byli v minulých "dílech" ale jak Butler tak Roden se mi ve filmu přeci jen líbili...RocknRolla je především o podvodech, mafiánech, podsvětí, ukradeném obrazu a dlouhých rozhovorech s několika málo světlými momenty, jako je např. přepadení auta s penězi...Ty dynamické titulky hned v úvodu filmu, v tu chvíli jsem se ještě těšil, že je Ritchie zpět v plné síle...Rozhodně se tak ale nestalo, natočil totiž jen zábavnou konverzační přestřelku a pravé zbraně zůstaly zamčené v trezoru...Na závěr chci říct že to je popcornová pecka která určitě pobaví, ale Pod(f)uck nepřekonala!!!

Škola života (2009)

Byl jsem přesvědčen, že snímků jako je tento je mnoho...Po pár dnech kdy jsem si film nechal rozložit v hlavě, jsem usoudil, že podobné filmy se rodí pouze v UK...Do půlky filmu jsem nechápal co se mi snaží film sdělit, když jsem na to přišel, docela jsem se proklínal za to že mi to nedošlo dříve...Musím ale pochválit režisérku, leč pochází z Dánska tak vystihla puritánskou Anglii pár let po válce naprosto bravůrně...Sice je to kvalitní snímek ale už jen nominace ve mě vzbudila jisté obavy, natož představa že by snímek mohl vyhrát!!!

Volání o pomoc (2007)

Dnes jsem měl štěstí, viděl jsem dva skvělé filmy a jedním z nich byl právě tento...Já jsem také zvyklí vidět Adama jako komediálního herce a tak jsem chtěl zkusit změnu...byl jsem překvapen jak dokáže zahrát tak těžkou postavu, dyť hrát člověka kterej přišel o 3 dcery manželku a pudla : ) to je opravdu velmi složité. Při scéně jak svému příteli vypráví a své rodině jsem měl taky na krajíčku...a myslim si že v tomhle filmu by měl mít na krajíčku opravdu každý minimálně jednou...Adam zahrál tak přesvědčivě že se nebojím říct že si minimálně nominaci na Oscara zaslouží, vedle Adama zářili i ostatní herci známí z Oscarového Crashe...Dále, vytvořit film který ukazuje na příběh člověka který přišel o všechno při 11. září to chtělo odvahu ale dalo se to čekat že přijde, překvapujeme mě že přišel až takhle pozdě...Byl to opravdu dojemný příběh který si zaslouží plné absolutorium : )

Tropická bouře (2008)

Zcela originální film, u kterého jsem se smál při úvodních trailerech na fiktivní filmy...Byl jsem celkem překvapem že Black a Stiller nejsou ve filmu nejvtipnější, a že skoro všechen humor jim vyfoukl Downey...Ať už jako hláškující černoch nebo jako převléklí čínský rolník v hábitu podobném lordu Raidenovi :-D...Stiller od jeho prvních filmů ušel pořádný kus cesty, jeho Tropická bouře hýří o něco inteligentnějším humorem a hlavně špičkovými akčnímy scénami, které se nemusí bát srovnání s áčkovými akčňáky...Do toho parodování dalších válečných filmů ( Četa ,Rambo...), Po úvodní akci tempo pomalu zvolní jen do doby kdy se na plátno vyloupne Tom Cruis jako svérázný a tlustý producent, jehož hlášky a vyzáž dostanou snad každého do kolen...Tropická bouře patří k nejlepším komediím, jaké bylo letos zatím možné vidět a pochybuji o tom, že v dohledné době uvidím lepší komedii...Dostal jsem přesně to co jsem čekal ale na víc jak 80 to prostě nemá!!!

Teorie chaosu (2008)

V pozadí tohoto příběhu hledejte lásku, je tam skrytá ale když se podívate pozorněji určitě ji uvidíte...Tento film vypráví o mužu který přišel shodou nešťastných okolností o vše v co věřil...Zapomeňte na herecké výkony, střih nebo kameru, ale tento film je pouze o silném příběhu a o lidech jak umí přijmout bolest kterou neměli mít, ale osud to chtěl jinak...Režisér nám chtěl ukázat že věci se nedějí jen tak, ale že mají předepsanou linku po které to všechno jede - tomu se říká osud...Vše začne v den kdy mu žena posune čas o 10 minut...Díky tomu Frank nestihne trajekt, který ho má dopravit na místo přednášky, a tím se nechtěně spustí řetězec následujících událostí...Frank se tak zvláštní shodou okolností dozví, co se nikdy neměl dozvědět...Nečekejte film který vám ukáže jak má vypadat komedie nebo drama, tento film má hlavně udělat dojem, a ukázat věci jak se mouho stát!!!

Zakázané království (2008)

Jedním slovem perfektní, opravdu jsem unešen jak moc mě to bavilo...Dvě největší legendy kung-fu filmů: Jet Li a Jackie Chan, se sešli a předvedli nám jak se natáčí zábavná kung-fu podívaná snad pro všechny...Podobné filmy mě moc neberou, příjde mi to všechno na jedno brdo, ale začíná mi připadat že poslední dobou se Hong Kongští producenti zlepšili a začali to pojednávat tak nějak netradičně, už ve skvělé taškařici Kung-fu Mela mě upoutal styl který jsem ještě neviděl, zkloubení vážné věci a humoru...I v tomto filmu, i když si to museli vzít na paškál producenti z Ameriky, to je stejné, věčně opilý Jackie Chan měl skvělé hlášky a úžasné háro, pokaždé když promluvil byla to perla :-), narozdíl od něj se Jet Li choval a tvářil s ledovým klidem což v pár scénách taky dokázalo párádně rozesmát...Hned od začátku mě upoutal příběh, pravda žádný extra-supr-čupr to není ale je opravdu vyjímečný, a mě pobavil i když hned na začátku vám dojde jak to dopadne ale to už u podobných filmových taškařic bývá...Dále se mi moc líbili souboje, jak se zbraněmi tak bitky beze zbraní, nejenže byly zábavné ale řekl bych že i celkem reálná, ( samozřejmě až na to poletování ) kam se na ně hrabe Bourne :-)...hlavního hrdidnu moc neznám ale viděl jsem ho v Legendách a jako od té doby se moc zlepšil...pro mě je tento film překvapením, a tudíž podle toho budu hodnotit...

Krupiér (1998)

Velice příjemné překvapení s velmi dobrým scénářem a příběhem, který má neuvěřitelně podivnou atmosférou...Děj je zajímavý a výborně zachycuje postupnou proměnu hlavní, respektive obou hlavních postav, a jejich vliv na osoby jim blízké...Pomalé, místy až hypnotické tempo udává vnitřní monolog hrdiny a kamera si často pohrává s detailem jeho tváře, to vše působí opravdu velmi podmanivě...Docela zajímavá je i hra s čísly a kurzy, která filmu dodává šmrnc a také kapku originality...A v neposlední řadě je vynikající Clive Owen, který na mě působil překvapivě odpudivím dojmem, což mě docela překvapilo...Bylo zajímavé sledovat Cliva v jedné z jeho prvních rolí, měl zajímavou mimiku v obličeji, snad ve všech filmech se tvaří jako boreček bez emocí a citů, i zde to chvilkama praktikoval ale byla tam vidět jeho filmová nevyzrálost...Myslím si že kdo tento film uvidí bude mile překvapen...