Hlas moře (2004)

Velmi silný příběh o člověku, který již nechce žít bez možnosti pohybu, odkázán na pomoc druhých. Rodina ho nedokáže pochopit, ale časem se umoudří. K tomu mu také dopomůže Julie, která bojuje za legální ukončení života. Jeho bratr se s tím nedokáže smířit a když už je jasné, že Rámon odjíždí naposled ze svého domova, nikdy se nevrátí a loučí se s blízkými, jeho bratr vše sleduje zpovzdálí a dál ukazuje svůj nesouhlas. V této části je to opravdu emotivní. Odjíždí vám bratr s kterým jste celý život žili a už ho nikdy neuvidíte, to je velmi těžká situace a určitě by mě to nenechalo chladným jako jeho. Hlas moře je další skvělý snímek od španělského režiséra Amenábara, který znovu potvrdil svůj cit pro drama.

První vítězství (2007) (TV film)

Opravdu nic světoborného. Je to klasika z USA, kde je citlivej kluk, nová rodina, samé klišé a hlavně ... příběh je bud o psech nebo závodění. U tohodle vyhrála 2. možnost. Koukat se na to dalo, ale už nikdy víc.

Banán (2010)

Fakt pěkný, pohodová podívaná.

Pravá blondýnka 2 (2003) odpad!

Klasická americká stupidita ...hloupý humor,naivní, předvídatelný, trapný. Prostě odpad !

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Já nevim, ale mě to moc bavilo. Michaela mám opravdu v oblibě, a i když tenhle díl je jiný než předchozí, stále to má něco do sebe.Začátek je naprosto perfektní, tv show o pohybu v Michaelově domě je trošku klišé, přesto si Michael zachovává jakousi důstojnost a ničí nezvané hosty jak se patří. Vytknul bych asi smrt jeho sestry, která přežívala všechny díly a víceméně ted hloupě padla za obět. Jen se mi už nelíbí všelijaké ožívání MIchaela. Jasně, je to legenda, nezdolný protivník, ale taky je přece člověk. V předchozích dílech se to dalo ještě vysvětlit, ale když uhoří a usmaží ho k tomu elektřina? To je už na mě moc. Tím se vlastně dostávám i ke konci H20. Laurie překoná lítost a nevěří, že by se MIchael mohl najednou změnit. Setne mu hlavu, je konec. Takhle to mělo vypadat, tím to mělo i skončit, ovšem Resurrection je solidní pokračování a pro mě i důstojné.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Fantazie ... nedokázal jsem se od toho odtrhnout a zhruba za 2 týdny jsem dokoukal obě řady. Většina dílů mě dokázala překvapit i šokovat nějakým zvratem, což je super, jelikož nesnáším zavedená klišé v seriálech. Možná tomu chybělo trošku víc akce a bylo by to opravdu dokonalé. Moc se těším na další řadu, i když čekat rok, to bude hodně krutý ... Blíží se konec 3. řady a já si říkám, jak rychle to uteklo. Ještě, že jsou ty knížky :-) Po trochu rozpačitém úvodu to nabralo slušný obrátky a já počítám dny do posledních dvou epizod. Co víc si lze přát? 3.7.2013 Deště Kastameru, to je epizoda, která předčí všechny ze 3. série. Kdo nečetl knihy dostane infarkt, kdo ho nedostane bude přišpendlen do křesla a celé to sledovat v němém úžasu. Ještě párkrát jsem si to musel pustit, protože jednou to prostě nestačí. Moc se těším na 4. sérii. Pokud ji skupina režisérů a scénáristů nepokazí, má potenciál být jasně to nejlepší. Spousta zvratů, soubojů a dokonce i úmrtí. Každá epizoda může mít parádní závěr, tak hlavně nic neuspěchat a pořádně to vymyslet. Čtvrtá série nasadila opět laťku velmi vysoko, i když jsem to čekal o chlup lepší. Je to další série u které nebudu mít problém pustit si ji časem znovu.

Saw 3D (2010)

Další špatný díl, navíc ne už Saw 7, ale reklamní 3D, které ve filmu ani není snad vidět ... Jsem moc rád,že už je konečně konec, protože tento a 6. díl dokonale zničil díly předcházející. Proč? Kevin Greutert. Slyšel jsem něco o tom, že D.L. Bousman už nic nového nepřinese, a tak tam nastoupil někdo jiný. Pokud se mělo něco změnit, tak se to určitě povedlo. Přibylo klišovitých scén, příliš technické pasti, nedůvěryhodní herci. Tím myslím jak 6. díl tak i slovutný 3D. Pokud jde o samotný příběh, dobře, že to odnesl Hofmann a otázka akorát visí nad tím, kdo pomohl Lawrencu Gordonovi ho "ulovit". Já jen doufám, že se to snad ani nedozvím a pokud se opravdu časem zase ukáže pokračování, tak snad s jiným režisérem a lepším scénářem.

Saw: Hra o přežití (2004)

Poprvé jsem viděl Saw 2 v kině. Po jeho zhlédnutí jsem si říkal, sakra, jaktože mi unikla jednička a existuje vůbec? :-D Saw je velice originální mysteriozní thriller, který odbourává všechny známé klišé a jde si svou vlastní cestou. James Wan to natočil perfektně, s malým rozpočtem a neznámými herci dosáhl, dle mého, maxima. Rád se na to dívám znovu a znovu, nikdy to neomrzí. Myšlenka o vážení si života je celkem správná, většina lidí svůj život zahazuje, neváží si ho a bere ho jako samozřejmost. Ovšem metoda nápravy je příliš drsná, jenže jak jinak člověka napravit, než extrémem? ... Zasloužený plný počet!

Paranormal Activity 3 (2011)

Nečekal jsem tak solidní pokračování, po slabší dvojce. Ještě ted ve mně proudí napětí a trochu i ten strach, přeci jen koukat v 1 ráno... Určitě je ale vidět změna k lepšímu. Lepší příběh, strašidelných scén, a taky mi přišlo, že mnohdy se natáčí "blbosti", které by se normálně nenatočily, kvůli divákovi a lepšímu porozumění. Mně to vůbec nevadilo. Závěr byl dost hrozivý, strašidelnější než u předchozích Paranormal Activity a otevřenější. Vzhledem k tomu, že je to děj z minulosti se to dalo očekávat. Opravdu mě toto pokračování moc potěšilo, věřím, že další si udrží stejnou atmosféru.

Rain Man (1988)

Drama mám opravdu v oblibě. Rain Mana jsem dlouho odkládal a to byla chyba. Film je mistrovsky zahraný a obzvlášt Dustin Hoffman to zahrál bravurně. Člověk by ani nevěřil, že se to dá takhle naučit. Příběh je velice silný a mnohokrát mě dojal.