Mimi šéf (2017)

Vše co ukázal trailer stálo za to, abych byl rozhodnutý jít na to do kina. Ještě, že to nakonec nevyšlo. Neskutečná příšernost a nezajímavý děj způsobila, že jsem to po cca 35 minutách vypnul. I tak jsem doufal v dokoukání, ale jak nad tím přemýšlím... určitě ne. Ztráta času. Dvě hvězdy jsou možná ještě milosrdné.

Zmizelá (2014)

Předlohu jsem četl o mnoho dříve než film a úplně mě uchvátila. Bylo by to jiné, být prvně překvapen filmem a poté knihou..proto ty 4 hvězdy, i když si to možná i zaslouží tu pátou. Nějaké nejasnosti a změny od knihy jsem nezaznamenal a přijde mi zcestný jak tu někdo kritizuje závěr. Drží se to pevné originálu, co víc si přát ? Za mě skvělý krimi film s chladnou a skvělou Rosamundou Pike.

Kráska a zvíře (2017)

Nenudící, zajímavé a dá se říct, že i okouzlující. Nemám rád muzikálové snímky a celkově zpěv ve filmech, ale tohle je snad poprvé co se mi to líbilo. Příjemné a zasloužené 4 hvězdy. Počet hodnocení: 3 769

Život (2017)

Po delší době jsem váhal s hodnocením. Nedokázal jsem se nijak "přinutit" dát o hvězdu víc. Život je film, který totiž nepřinese vůbec nic nového. Další vesmírná potvora, ovšem o mnoho odolnější než Vetřelec. Osobně jsem čekal o dost chytřejší film a nebylo by to tak těžké. Možná si tvůrci chtěli vytvořit jakýsi záchytný bod, že když se vše pokazí, máme tu pořád stvůru, která všechny zabije a zábava je na světě. Co říct pozitivního? Že mě to bavilo, nebyl žádný unuděný zásek, slušná hudba a závěr okořeněný obratem se solidní skladbou The Long Way Back. Jen některé střihy z akce rovnou do "moudrých" řečí .. to mě ještě trochu zaskočilo. Počet hodnocení: 2 198

Taboo (2017) (seriál)

Netradiční, a to velmi. Neměl jsem vůbec tušení do čeho jdu a po začáteční epizodě bylo vše takové rozporuplné, zajímavé, ale povedené. Opravdu temný Londýn 19.století je skvěle vykreslený. Úvodní polovina minisérie to krásně rozběhla a člověk si říká, že by se to mohlo už dát jasným směrem. Ne, vždy je něco nečekaného a žádným způsobem se nedá říct co se stane v následujících minutách. Občas mě to zavádí myšlenkami ke Game of thrones, který odstartoval nečekané zvraty a úmrtí. Tady to taky působí, jen je z toho absolutně jiný pocit. No a další polovina je dokonalá, akční, dramatická a s naprosto okouzlující hudbou. Díky tomu jsem si seriál dost oblíbil a s napětím očekávám další sérii. PS: Tom Hardy excelentní výkon. Zasloužený plný počet. (2719)

Příchozí (2016)

Film, který přichází s trochou něčeho nového. Pro mě vše začalo Gravitací, pokračovalo Interstellarem a Příchozí to zakončili. Přesná trilogie filmů s vesmírným příběhem v jakékoliv formě. Nehoda, vnímání času a prostoru, a důkaz mimozemského života. Vše co jsem někdy potřeboval vidět, o čem jsem kdy snil a nedokázal se spokojit s články, knížkami a vším okolo mi předala tahle trojice. Jak můžeme vnímat jiný život ? Něco tak odlišného a naprosto neprozkoumaného, těžko odhadnutelného. Tvůrci předvedli úžasnou práci, protože možnosti jsou nekonečné a je to svým způsobem hrozně krásný. Někdy mi to ta jednoduchost světa až kazila ... armáda, možný útok ... ale my jsme zřejmě takoví. Pro mě je to hrozné zklamání, jelikož tímto způsobem by vše možná i dopadlo. Setkání, které sice může mít jakoukoli podobu a úmysl a naším strachem z neznámého ho vyprovokujeme k něčemu, čeho by třeba nebyl ani schopen. Hudba od Jóhann Jóhannssona byla slušná a pro mě ideální. Nelze opomenout ale Maxe Richtera a jeho krásnou skladbu On the nature of daylight, která provázela začátek a tak snový konec filmu. Denis Villeneuve umí a je vidět, že je na obzoru další špičkový režisér. Počet hodnocení: 4 599

Hvězda kriminálu (2013)

Netradiční pojetí a celkem zajímavý film o vězení a hlavně o trestancích. Určitě se najdou momenty, které mě dokázaly pohltit, akorát většinu času to jen tak plyne. Shrnuto: tři hvězdy optimální, potenciál na čtyři to ovšem mělo. Stojí za zhlédnutí. Počet hodnocení: 835

REC 3: Počátek (2012)

Začátek vypadal kupodivu dobře. Úvod svatby s nemocným strýcem naháněl hrůzu a říkal jsem si, že tam ty 3 hvězdy asi v klidu padnou a budu vybočovat z řady. Jak naskákali mrtvoly na svatbu a rozpoutali peklo .. stále výborná atmosféra v čele se skvělou kamerou, která tomu, jako obvykle, dodává atmosféru. Bohužel o chvilku později to začalo. Kamera klasická, hosté najednou byli k nevydržení a nikomu jsem nepřál přežít. Zbytek filmu hrůza, klišé a těžká předvídatelnost. Korunu tomu nasadilo brnění ženicha. Zajímavý koncept v podobě dvou režisérů, kteří se rozhodli rozdělit si následující pokračování nepřinesl žádné ovoce. Jen zmatek a zklamání. Má cenu pokračovat dál? Za mě ano, jelikož doufám ve zlepšení a v lepší podchycení než v podání Plazy, který dokázal vytvořit jen důstojnou první třetinu filmu. Jo a ten závěr? Kdy bezpočet kulek provrtal dvě těla a oni se ještě dokázali hýbat na zemi? Trpěl jsem víc než oni. Počet hodnocení: 3 349 (43%)

Slídil (2014)

Nikdy nedávám na trailer a to je to nejlepší co se dá u Nightcrawlera udělat. Jake Gyllenhaal je snad čím dál lepší a jeho výkon má přesně tu psychopatii jakou má mít. Pomalejší rozjezd nijak nevadil a pokračující gradace mě nadchla. Dlouho se mi nestalo, že bych byl napjatý jak samotní aktéři (akce v restauraci). Neměl bych žádný problém se podívat znovu a jen tak nezapomenu. Počet hodnocení: 12 961 78%

Slon (2003)

O mnoho horší než Zkažená mládež. Ničím mě to nezaujalo a jen jsem celou dobu čekal na to, až se to v závěru vystřílí. Jiný způsob natáčení mě nijak nezaujal, těšil jsem se, leč vzalo to za své.