Iron Man (2008)

Zřejmě nikdy nepřijdu komiksovým filmům na chuť, jelikož mě to vždycky zklame. Proč? Možná přílišné očekávání vzhledem k animovaným seriálům. Jenže si zase říkám, jestli to jde udělat jinak, poutavěji... Těžko říct ...hodnocení je ještě celkem mírné, ale budiž. Počet hodnocení: 52 344

Zataženo, občas trakaře (2009)

Příjemné, zajímavé, neobvyklé a hlavně ničím nenucený humor. Příběh dokázal relativně zaujmout. Pro mě lepší než-li vysoce hodnocený film Jak vycvičit draka, i když to na hodnocení není znát. Soundtrack výborný.

Americký sniper (2014)

Příliš vlastenecké? Ano, ale proti tomu snad nemohu nic namítat, to záleží na každém, jaký má postoj vůči zemi ve které žije. Clint Eastwood nezklamal, jeho pojetí "amerikanismu" je příkladné. Filmová kvalita je nesporná, nevyhne se trochu klišé, jemuž ale ničemu nevadí. Akční stránka velmi slušná, napětí vyhovující. Vše posílá strmě dolů ta představa "obranné" války, jenž si USA vymyslelo. Ta hloupost lidí, včetně "Legendy" samotné... Lid uvěří všemu, co se ukáže v televizi, co se mu naservíruje. Co mě ještě z tohoto pohledu napadne, co se ve filmu vyskytlo bylo, jak byl Usáma bin Ládin ztvárněn jako absolutní zlo a tvůrce všeho špatného. Netroufám si a ani nebudu tvrdit, že je to jinak, to nepřipadá v úvahu. Ale že s jeho rodinou a Usámou samotným americká vláda spolupracovala, nikdo radši nezveřejňuje. Zpátky k filmu. Mám v oblibě válečné snímky, rád hodnotím s dalšími podobnými. Sniper nevybočí a na delší dobu neupoutá. Z chladnou hlavou a s určitým nadhledem k tomu divák musí přistupovat. Počet hodnocení: 10 303

Teorie všeho (2014)

První co mě napadá ... Nebylo romantiky přespříliš ? Seděla mi tam krásně, a bylo to všechno naprosto parádní. Jenže je tam to ale. Opravdu to tak bylo či ne ? Vypadá to celkem ideálně. Ovšem, proč by tomu tak nemohlo být. Možná jen všichni děláme (nebo jen já) z Hawkinga takového génia, který by neměl mít cit, nemohl nikohko milovat a jen být "inteligent". Zřejmě i proto mi to tam svým způsobem nesedí. Proč by takový musel být ? Moc otázek a málo odpovědí. Sám nevím, jestli se nějakým způsobem na filmu podílel či ne. Za mě je to opravdu génius a trošku mě mrzí, že jsem to z filmu necítil. Herci jsou parádní .. nemám co bych komukoliv mohl vytknout nebo se mi nějak nelíbil. Celkově jsem si Teorie všeho užil, a tak to má být. Počet hodnocení 6 340

Interstellar (2014)

Miluju vesmír a jsem nesmírně potěšený, že vznikl takový film jako je Interstellar. Nolan je naprostá špička v režisérském křesle, tak i ve psaní scénářů. Tenhle snímek má všechno co si můžu přát. Poutavý a emotivní příběh, který sice trochu balancuje na hranici klišé, ale moc mě to baví. Hudbu jsem chtěl připomenout nějak na závěr, ale musím ted, protože to je další věc, která je mistrně zvládnutá... co taky čekat od Hanse. A co mám dodat k samotnému ztvárnění cizích planet, časové nesouměrnosti se Zemí a tak dále. Geniální. Na tohle téma člověk moc nenarazí, tedy o to mín někde ve filmu... proto mě to hrozně potěšilo, že se tímto začal někdo i zabývat, jelikož si myslím, že to je možné. Není to žádný tuctový film o vesmíru, kde je možné všechno protože to je prostě vesmír. Ne. Je to dost reálně zpracované, a proto se mi to moc líbí. Byl jsem po velmi dlouhé době v kině a tohle byl zážitek, který stojí za to si vícekrát zopakovat.

(Ne)zadaní (2013)

Průměr. FIlm, který si zanedlouho nebudu vůbec pamatovat a už teď mám problém psát k němu komentář. Hlavní "hrdinové" jsou celkem ucházející a jejich společný slib je dost zajímavým tématem. Každý ho svým způsobem porušuje a tím to nabírá ten přitažlivý rozměr. Bohužel jen na chvilku. Pro mě to ničím nevybočuje, ničím neuchvátí a jak jsem již řekl, není to nic co bych si pamatoval. Něco na závěr ? Takovýhle slib je absolutní hloupost :-)

Pád do tmy (2005)

Jedna velká zhovadilost. Kolik klasických záběrů, řečí a činů musí divák vytrpět? Je to pořád dokola jen v jiném kabátku. Nevím, horor asi už nepatří do mého oblíbeného žánru jako před lety. Nebo je to tím, že téměř není čím novým zaujmout? Nepopírám, že je to čím dál těžší, nových témat se najde již málo. Sledoval jsem to na čtyřikrát, protože v drtivé většině chci všechno dokoukat i přes nějaký ten odpor. Pád do tmy jsem měl na seznamu zhruba 4 roky. No, o nic jsem do této doby nepřišel...Počet hodnocení: 11 752 (72%)

Hranice života (2005)

Nechytlo mě to. Ewan a Ryan jsou ve svých rolích parádní, ale občas mi to přišlo trošku zmatené. S největší pravděpodobností to byl i záměr, vnést do toho trošku zmatku jakožto problém s lidskou psychikou, ale říkal jsem si, že je to zmatečný až moc. Závěr zajímavý, trošku očekávaný. Počet hodnocení: 7 487 (74%)

Spisovatelé (2012)

Nevím vlastně ani jak začít, mám celkem rozporuplné pocity z tohoto filmu, naštěstí jen pozitivní. Stuck in love je film podle mého gusta, drama propojené s romantikou a prvky komedie je přesně ono co mám rád. Sympatická, spisovatelská rodina, která se vyrovnává s rozvodem rodičů ... chyba ... otec se s tím zřejmě ještě nedokázal vyrovnat. Jeho dcera a syn mají diametrálně odlišný názor na to, jestli stojí za to někoho milovat či ne. Ono by se dalo souhlasit s každou jejich "verzí", ale vždy nějaká převládne nad tou druhou. Dobrý konec je možná malinko předvídatelný, ale pokud to má hlavu a patu vůbec to ničemu nevadí. Dalo se očekávat, že se tu a tam nějaká klišé objeví, ale je to perfektně provedený, takže s tím nemám jediný problém. Hodně se mi líbila Lilly Collins, její styl filozofování by mě v reálu, s největší pravděpodobností, úplně ohromil :-) Nemůžu opomenout skvělý soundtrack a hlavně výbornou scénu v autě s dokonalým songem... Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, netuším proč nedávám plný počet. Řešení to má tedy jediné: pustit si to znovu. Počet hodnocení: 1 873

Paříž-Manhattan (2012)

Na takové noční osamocené divání je to pěkný film, dalo by se říct, že je celkově neutrální. Nedokázal ve mě způsobit nějaké negativní emoce, ani přehnaně pozitivní...ovšem, těch bylo asi o malinko víc :-) Na víc shlédnutí to pro mě nebude, ale jak jsem již řekl, na příjemný večer je to hezký film.