Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Vesele si tak hodnotím další díly a až mě zamrazilo, že tady jsem nějak hvězdičkovat pozapomněl. Chyba. Tato neskutečná vizuální pecka brzo vzpomínající na svět Harryho Pottera se vyklubala z tak malé knížky, které ani není beletrií v neskutečně krásný a poutavý film. Za mě 100% - příběh, postavy, vizuál. Paráda!

Mladá dáma (2024)

Možná malinko naivní a dnes už ne tak originální scénář vyvažuje skvělé obsazení a parádní efekty. Prostředí, obličeje. Za mě velké překvapení, máloco bych vytknul, šlape parádně od začátku až do konce.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Absolutní TOP našich krimi všeho. Už teď se těším na další případy. Má to všechno. Skvělé herce, vynikající kameru a skvěle napsaný scénář.

Policie Hvar (2024) (seriál)

Upřímně mě překvapuje nízké hodnocení zdejších. Vždyť si tento pohodářský seriál vůbec na nic nehraje, dělá si srandu sám ze sebe a i já se skvěle bavil. Sympatické obsazení, plus parádní hudba i prostředí. Případy možná jednodušší, ale vývoj to vždy mělo a fakt to mezi těma dvěma fungovalo. Nadšení a milé.

Chlap na střídačku (2020)

Ze začátku pohodový spád, paní Chýlková ve své roli výborná. Po ale její první "prohře" to jakoby celé dostalo kopačku a dost kleslo. Závěr dost pobavil, je vidět, že si to pan Langmajer užíval. Blbost, ale pobavila.

Jak přežít svého muže (2023)

Prvních pár minut jsem si i říkal, že to bude koukatelný klasický dívčí průměr. Spletl jsem se. Byť je paní Bernášková krásná žena a film pár veselých momentů měl, jde o čistě nezajímavou a klišoidní zpověď nedoceněné jak herečky, tak i ženy. Jenže to bohužel nemá ani úroveň. Kniha se možná čte jinak, díky vynechám, ale film celý vychází jako hrozně naivní a až pitomá tragikomedie. Ale tragi jen pro diváky... mrzí. Pobavilo kameo našich předních hereček.

Vědma (2023) (seriál)

Asi mě to malinko mrzí. Držel jsem zuby nehty a nechtěl se nechat strhnout zdejším nízkým hodnocením... nešlo to. Začátek prima, na české fantasy poměry slušné efekty i prostředí. Prima herecké obsazení, ale jako celek ty prostě dopadá jako nějaký studentský film, kde je fakt snaha vidět, ale vše končí a docházejícím dechu, kdy poslední díl a epické finále stojí za totální hovno. Strašná škoda...

Luther: Pád z nebes (2023)

Když něco šlape herecky, režijně i má luxusní kameru, jak to může takto neskutečným způsobem totálně zavraždit naprosto katastrofální scénář?? Mít tyto herce, nějakou předlohu a tento technický tým, musím z toho přece udělat minimálně napínavý temný krimi thriller. Nepovedlo se nic! "Hrdina" naprosto marný, záporák známý od prvních minut ubohý a trapný, policie v čele s k smíchu vedením .... strašný, bolelo, kroutil jsme hlavou. Už nikdy prosím.

Buď chlap! (2023)

Velmi příjemné překvapení se sympatickým obsazením a pro mě hodně osobním prostředím. Film si nehraje na nic víc, než čím sám je a herecky pohodová sestava tomu drží úroveň. Zasmáli jsme se, v lecčem se poznali. Víc, víc takových filmů. Českého lva nevyhrají, ale pobaví.

Kosmonaut z Čech (2024)

Nevím, asi jsem byl na té správné vlně. Filmek mi naprosto sedl, uchvátil mě dabing, nadchl mě výkon A. Sandlera a C. Mulligan. To celé české prostředí. Nádherné scenérie, technicky za mě jednička s hvězdičkou a i když bych měl dát 4*, sáhnu po 5ce, protože to ve mně nechalo strašně moc pocitů.