Spartakus (2010) (seriál)

Jak bych to tak řekl... Jediné, co mně bylo trochu proti srsti, je lehce komiksové zpracování filmové stránky seriálu. Jinak jsem byl ovšem potěšen výborným scénářem, i tím, že Thráka hraje skutečně herec, který minimálně připomíná Rumuna. Navíc žádný z gladiátorů nemá parametry Arnoště Švarcepéra, což k uveřitelnosti jejich dlouhotrvajících bitek velmi přispívá (kyselina mléčná je totiž pěkná sviňa). Jednu zásadní výhradu však přece jen mám. Nevím, proč je v seriálu majitel gladiátorské školy v Capui pojmenován jako Lentulus BATIATUS, když ve skutečnosti jeho jméno zní Lentulus BABIATUS. Tohle mě tedy dráždilo přímo nesnesitelně, i přes výborný výkon Johna Hannaha. Za mne mírně přes 90%.

Tankový prapor (1991)

Velmi tuctové a velmi laciné zpracování poměrně hořce vtipného románu pana Škvoreckého. Snad mělo uběhnout víc času od listopadu 89 a nebyl by ten film tak okatě podbízivý.

Pátek třináctého (1980)

Poměrně dosti blbé, ovšem pro emerické pudlikum zřejmě kultovní. Já se dílem nudil, dílem smál a dílem nevěřícně valil bulvy.

Protektor (2009)

Velmi dobrý a na české poměry atypicky nesentimentální film. Trošičku kulhala postava Jany Plodkové, která ovšem na to, jak prakticky vůbec neměla o čem hrát, byla opravdu obdivuhodná. Psychologii její postavy tedy autoři námětu a scénáře hrubě odflákli, což je zřejmě největší a jedinou vadou tohoto filmu. Co však je naopak největším kladem tohoto kousku, to je absolutně neuvěřitelný výkon Marka Daniela. Kdo ho znáte jen z "Na stojáka", nenechte si ujít. Převyšoval všechny zúčastněné o několik kategorií a nedokážu pochopit, co zabránilo udělení Českého lva. Že by malá česká závist? Jeho výkon byl naprosto brilantní.

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Ehm... hmmm. Tak to tedy pardon. Jedinou tázku ve mně tento kousek vyvolal: PROBOHA, PROČ???

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Skvěle se to rozjíždělo, přestože mě neustále pronásledoval dojem, že "tohle už jsem někde viděl". Na ruskou produkci jistě chvályhodné, ale celkové vyznění filmu bylo takové nějaké neslané - nemastné. Čekal jsem jako fanda fantasy rozhodně víc, hlavně trochu sevřenější filmařský útvar. Ovšem co má režisér dělat s vcelku podprůměrným scénářem, že? Tak aspoň že ta kamera a triky stály vcelku za to. Aleksandr Bucharov povýšil celou záležitost nejméně o patro výš, než kam by se bez něj film dostal.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Strašně dlouhá a příšerně pateticky ukecaná záležitost. Krásné záběry. To je ovšem asi tak to jediné, co stojí za to.

Na konci všech válek (2001)

Dal bych tři, ale Robert Carlyle je prostě sám o sobě tak skvělý, že za něj musím prostě jednu přihodit.

Rána deštníkem (1980)

Slušné, ale příliš okatě veseloherní. Nemám rád, když mně někdo nutí myšlenku - zasměj se vole, všichni už to udělali!

Úplné bezvětří (1989)

Pořád jsem čekal, co přijde, a ono nepřišlo nic. Nebýt Billyho asi by to bylo dost k nekoukání. Ale úplný průšvih to nebyl. Tak za tři.