Casablanca (1942)

Ale jó, proč nakonec ne. Jen se stále nemohu ubránit dojmu, že jsem zhlédl docela kvalitní americký doják, jehož přecenění je více než markantní. Tu třetí hvězdčku přidávám výhradně kvůli Humphreyovi, který je mým vysoce ceněným hereckým idolem.

Horší než smrt (2010) odpad!

Zcela zbytečná debilita. Režijní záměr mně unikl naprosto kompletně. Připadá mně, že celá záležitost probíhala (kromě prostého nahrazení britských komiků černošskými neherci) tak, že scénárista s režisérem si sedli nad originálem a důsledně vystříhali všechny vtipné scény a hlavně dialogy, které se v původní verzi nacházely. Zbytek doplnili nic neříkajícím balastem a hýkáním, a - HURÁ DO KIN! Však ono to blbé emerické pudlikum spolkne.

Spolubydlící (1992)

Nebýt to tak předvídatelné, mohlo to být docela dobré. Snad při stopáži zkrácené o 20 minut bych přidal jednu hvězdu navrch. A to mám pro obě "baby" celoživotní slabost.

Na kus řeči se zvířaty (2009) (seriál)

Mám velkou slabost pro britský humor. Inu, i BBC se někdy utne. Strašná kravina.

Vyvrženci pekla (2005)

Zvrhlé, špinavé, odporné, neuvěřitelně brutální. Prostě skvělé. 90%.

Počátek (2010)

Ctěnému divákovi podávám pár doporučení. V první řadě je třeba vidět film v kině. Jakákoli jiná projekce ochudí celkový dojem přímo strašidelným způsobem. A pak je třeba k celé záležitosti od samého počátku přistoupit s maximálním soustředěním. Střídání snových časových rovin totiž začíná téměř okamžitě a autor se rozhodně nezdržuje Cimrmanovským vysvětlováním časových diskrepancí (To bylo tak:...). Jediná výhrada, kterou bych snad k filmu mohl mít, bylo nadužívání akčních scén, respektive jejich přehnaná délka, kterou nezachrání ani pocty Bondovi atd. (zejména v zimních scénách). Citlivější a poněkud razantnější střih by tomuhle kousku rozhodně velmi pomohl. Přes tyto drobné výhrady je tento opus pro mne rozhodně nad úrovní 90% a konečně jsem viděl Lea hrát. Což rozhodně není zanedbatelné. Doplním jen, že značně debilní česká verze názvu je opět zavádějící. Nechápu, proč se film nejmenuje normálně "Vnuknutí".

Jádro (2003)

Strašná blbost, v níž Aaron Eckhart září, jako dvoumetrové hovínko v trávě. Ti by se mohli s Kutcherem vzít za ruce a vyrazit na radnici. Já tedy nechápu, proč ho někdo vůbec do nějakého filmu obsadí, a potom ještě proč se účastnila téměř všude skvělá Hilary. Opravdu neuvěřitelně pitomé, až srandovní. A dokonce ani nechybí tradiční WOW, SUPER AND GREAT řídícího střediska, jen ten vítězný doutník, v ten jsem doufal a ono nic. 35%.

Falešná hra (2000)

Vcelku hrůzně pitomé. Líto je mi Garyho a Charlize, ti jsou aspoň herci. Líto mi není Afflecka, který herec není. A proboha, zastřelte už někdo toho Kutcheru.