Hranice stínu (2011) (seriál)

Vydarený a zaujímavý seriál BBC plný zvratov a intríg. Nikdy neviete, ku komu určitá osoba patrí a ako sa postupom času zmení a ku komu sa pridá. A záver je naozaj prekvapujúci.

Cesta smrti (2010) odpad!

Síce som nemal veľké očakávania, ale toto bolo veľké sklamanie. Tento film možno zaboduje ako piatkový ťahák na Markíze, ale inak je ten film veľmi slabý. Nelogické dialógy, smiešne kaskadérske kúsky, úzka Seagalova koženka, kde mu už vidno aj brucho, ale krk mu ani tentoraz nevidno. Dobre, že existuje Rumunsko, kde si ešte Steven môže dovoliť natáčať takéto filmy.

Gamer (2009)

Tá jedna hviezdička je za zaujímavý aj keď recyklovaný nápad, inak by to za prevedenie bol odpad.

Počátek (2010)

Najlepšia hláška z filmu: Kúpil som aerolinky. Zdalo sa mi to ľahšie.

Nezapomeň na mě (2010)

Tri hviezdičky za záver. Znudený a nevyrovnaný chlapec, ktorý sa mohol v podstate vždy spoľahnúť na otcovu peňaženku, sa trápil celý film a nakoniec prišlo vyslobodenie.

Saltová (2010)

Okrem ceruzky vo vesmíre vymysleli Rusi aj spiacu agentku Salt. Američania zase guľky, ktoré sa neodrážajú od betónu a pancierového skla. Celkom pohodový rýchlo ubiehajúci akčný film vhodný na spestrenie nedeľňajšieho popoludnia.

Veľký rešpekt (2008)

Tá hviezdička je za ten pokus o guy ritchie trip do budapešti. Inak nič moc film.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Celá trilógia Millenium - príbeh novinára (ináč veľmi sa chlapík podobá na Putina) a psychicky poznačenej emo girl - bol mimoriadne dobre vytvorený projekt. Od začiatku až do konca som bol pripútaný k filmu a nedalo sa vynechať nejakú pasáž, lebo by potom možno chýbala do celkovej mozaiky, ktorú autori veľmi citlivo, presvedčivo a zaujímavo podávajú počas všetkých troch filmov. Klobúk dole pred škandinávskou kinematografiou. Čítal som, že práva už kúpili Amíci, tak som zvedavý ako do dodrbú.

Vyšetřovatel (2008)

Myslel som si, že to bude zase len nejaký slabý film zo strednej Európy, ale mýlil som sa. Štyri hviezdičky si to už zaslúžilo už len za výkon herca v hlavnej úlohe. Takého týpka vôbec vymyslieť bolo umenie. Zápletku vymysleli zaujímavú a koniec bol trochu prekvapením. Celkom výnimočné boli stretnutia a dialógy hlavného hrdinu s mŕtvymi.