Domek z karet (1990) (seriál)

Vrcholná politika v plném lesku: loajalita hlavně sobě, touha po moci vydávaná za zájmy strany, osobní ambice skryté za službu státu, úsměvy ostré jako nůž, přátelství chladné jako led, nepřátelství maskované zdvořilostí, poloviční pravdomluvnost, otevřené naznačování, falešné lichotky, odhodlání dosáhnout svého. Ale hlavně skryté intrikování a cynické manipulování, jaké nemá hned tak v seriálovém světě konkurenci. A že je to vlastně osobní pomsta zneuznaného mistra, to už je jen takový bonus. To si můžete myslet. Já to nemohu komentovat.

Válečný kůň (2011)

Patetické? Obrovsky. Naivní? Jistě. Hrající na city? Samozřejmě. Prvoplánově? Zřejmě. Ale kdo jiný než Spielberg, by něco takového zvládl natočit tak, aby to nedopadlo katastrofálně? Asi nikdo. A říkejte si co chcete, já Spielberga a jeho styl ráda.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Ač se jedná o dvoudílný epos, tak to hodnotím jako jeden celek. První díl nemá bez druhého patřičnou osudovost a druhý bez prvního by zase nedával moc smysl.

Čch' pi (2008)

Smrt v Šanghaji (2010)

Po slibném začátku, ze kterého dýchá správná špionážně dramatická atmosféra, bohužel film upadne do balastu nepřesvědčivých vztahů a snahy o vytvoření několika záhad, které jsou ovšem většině diváků brzy jasné. Hodně zachraňuje dobře vybrané herecké obsazení. Prim u mě hráli (ne)překvapivě Yun-Fat Chow a Ken Watanabe ve vedlejších rolích, zatímco můj velký oblíbenec John Cusack skoro zklamal. P.S. Ani po 2 dnech jsem nepochopila proč je tady mezi žánry uvedený "mysteriózní".

Osamělý válečník (2011)

Skvělá akce se utápí v občasném (zbytečném) filozofování a hlavně v nepřehledném ději. Prospělo by lepší objasnění úmyslů obou hlavních postav a neuškodilo by podrobnější představení/vysvětlení soupeřících stran.

Baekyahaeng (2009)

Škoda rozvleklé a příliš zamotané první poloviny filmu, která je ve velkém kontrastu s o mnoho lepším závěrem. I když je mi jasné, že se tím snažili zvýraznit dramatičnost a zahrát na city, tak zbytečně natahované objasnění událostí, které jsou přitom divákovi brzy jasné, sráží dojem. U hodnocení váhám mezi lepšími 3* či horšími 4*. Nakonec se s přimhouřenýma očima a za tu druhou polovinu filmu přikláním k tomu vyššímu.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

K čertu s novým Bondem. Naštěstí máme "starého" dobrého Hunta. Navzdory trochu přepálené akci a megalomanské zápletce, je pro mě tahle jízda mnohem zábavnější než ty s Putinovým zachmuřeným bratrancem. Jedinou výraznější slabinou M:I 4 je příliš dlouhá stopáž a rýpání se v soukromí agentů. Plusem naopak je, že se z týmu stali důležití hráči a ne jen méně významní přihrávači hlavní hvězdy. Překvapivě potěšil drobný náznak v závěru, že do budoucna by se Ethan mohl posunout do role plánovače a Brandt převzít jeho roli. Do absolutního hodnocení mi chybí málo - a možná po opakovaném zhlédnutí na něj i přijde. Každopádně se těším na viděnou při další misi, pane Hunte. Samozřejmě, pokud se ji rozhodnete přijmout...

Lovci hlav (2011)

Moje hodnocení je sice trochu nadsazené, ale tenhle výborný thriller nemá slabého místa (snad až na jediný logický zádrhel), děj odsýpá, divák je držen v napětí téměř od začátku až dokonce a má velmi dobře vybrané herecké obsazení. ***** Malé soukromé P.S. Nikolaj Coster-Waldau vypadá neskutečně dobře ve značkovém obleku, bojové kombinéze i rytířském brnění (Game of Thrones) ;)

Muž odnikud (2010)

I přes drobné nedostatky ve scénáři naprosto úchvatná podívaná. Moje oblíbené téma, kdy je osamělý mstitel "donucen" opustit svůj uzavřený svět, a nekompromisním stylem likviduje všechy, kteří se mu stojí v cestě, okořeněné mojí oblíbenou scénou - bitky na nože, navíc jak jednoho proti jednomu, tak jednoho proti mnoha. 90 %.