Vyměřený čas (2011)

Tak nějak nevím jak tenhle film hodnotit. Škoda nevyužité nastíněné situace, kdy je hlavní hrdina neustále v časové tísni a z temného dramatu se film přerodí v akční komedii, kde Bonnie a Clyda honí Sam Gerard z Uprchlíka. V téhle fázi mě postava Cilliana Murphyho zajímala a bavila podstatně víc, než "hrdinské" duo.

Wu xia (2011)

Kdo očekává akční nářez, bude zklamán. Kdo přijme detektivní drama s několika málo (ale zato výbornými) akčními scénami, bude spokojen.

Havajské prázdniny (2011)

V porovnání s Auty 2, které jsem viděla vzápětí, je to skutečná Havaj.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Hodnocení je spíš 3,5*, ale kvůli promarněné příležitosti a nadměrnému množství dětských vtípků (nejvíc mě mrzel zahozený a natahovaný nápad s čínským drakem) zaokrouhluji směrem dolů.

Černá labuť (2010)

Strhující drama, které s postupujícím dějem stupňuje napětí skoro až na hranici fyzické bolesti. Ke konci filmu jsem téměř nemohla dýchat a když se objevily závěrečné titulky, zapůsobilo to jako šok. Rozhodně je to pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem za posledních pár let viděla. Neuvěřitelně působivý a zároveň určitým způsobem tak znepokojivý, že si nejsem jistá, jestli ho budu v brzké době schopna vidět znovu. P.S. Všichni diváci v - na místní poměry slušně zaplněném - kině zůstali při závěrečných titulcích několik minut mlčky sedět.

Lone Star (2010) (seriál)

Slibně rozjetý příběh o profi podvodníkovi se dvěma rodinami a velkým plánem, který stanice Fox pohřbila (dle svých "nejlepších" tradic) po pouhých dvou dílech!

Nikita (2010) (seriál)

Děj dost nudný, předvídatelný. Kulisy mi připadnou děsně laciné. Sekce samotná vypadá jako nějaká papundeklová vesmírná loď. Maggie Q mi jako Nikita moc nesedí, tu drsnou agentku-vražedkyni jí nevěřím. Nejsympatičtěji působí když si na nic nehraje a má normální oblečení. Naopak když má vypadat sexy, ať už v plavkách nebo elegantních šatech, tak působí dost škrobeně. Většina soubojů byla úsměvná, některé akční scény až směšné. Dialogy nevěrohodné. Lehké plus je za poměrně známé obličeje ve vedlejších rolích. Větší plus je za novou mladou rekrutku Alex. Spolu s "čističem" vypadá asi na nejzajímavější postavu. Pilot k dalšímu sledování nenalákal. Celkově si tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů nezasloužil.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Super letní oddychovka. Pěkně vyvážený mix komedie a akce, Cruise perfektní (hlavně jeho lehce psychotické chování v první třetině filmu), Diazová, ač ji nemám ráda, nevadila (zajímalo by mě z jakého záhadného důvodu v detailních záběrech vypadala starší než Tom). Jen scénárista by potřeboval trochu klepnout přes prsty. Zkrátila bych dění v Rakousku a odtud přesunula děj přímo do Španělska. K absolutnímu hodnocení chybí málo. Silné 4*. __________ Doplnění: Jak jsem navrhovala zkrátit děj, tak paradoxně po shlédnutí prodloužené verze na DVD jsem ještě spokojenější a zvyšuji hodnocení na plný počet.

Predátoři (2010)

Lehce nadprůměrný snímek. Předvídatelný, ale nenudící děj, který má velké mínus díky názvu filmu. Protože divák ví o co běží, tak minimálně první třetina filmu nedokáže ničím výrazněji zaujmout, natož překvapit. Navíc je tam pár logických chyb, které praští do očí. Ale na druhou stranu - podobně jako u Terminator Salvation, kromě několika zbytečně ukecaných scén, se tam pořád něco děje a herci jsou často v pohybu, takže to zakrývá slabší příběh. Plusem je sympatické herecké obsazení.